Prace palubniho pruvodce

makuji
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04. 06. 2006, 22:05
Stav: Offline

letuška

Příspěvek od makuji »

ahoj, je mi sice zatim 17 ale chtela bych jednou delat letusku, precetla sem si uz co vsechno musim umet a chtela bych se zeptat nebo chatovat s nekym kdo se tomu uz venoval nebo venuje , a kdo by byl ochotny mi k tomu neco jeste povedet. Byla bych vám moc vděčná . Hezky den :)


sobik
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 323
Registrován: 19. 01. 2005, 01:41
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od sobik »

Nebo zkus stesti u nejakeho Bizjet operatora, tam bude mala vyska spise vyhoda.
1.83m vs 2.20

http://www.embraercorporatejets.com/eng ... Link=cross
http://www.flybernhard.de/ueb_eng.htm?h ... a320_e.htm

Bizjety pouzivaji letusky zhruba od letadel velikosci Citation Excel (zdeji od Silesia
http://www.airliners.net/search/photo.s ... entry=true)
ikdyz jednou jsem videl letuskou i v mrnavym Learjetu, konkretne EI-MAX
http://www.airliners.net/search/photo.s ... entry=true

PS: koukam tohle je muj 214. prispevek, hezky "zaokrouhleny" cislo.
Napoveda: http://en.wikipedia.org/wiki/Tu-214

Lena
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 18. 05. 2006, 19:18
Stav: Offline

Příspěvek od Lena »

Dik......ale vela mi to nehovori :oops:

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

V pozadavkach uvadeji minimalni vek 19. Myslite ze je prijatelny prihlasit se pred dovrsenim, kdyz stejne trva nekolik mesicu, nez uchazec projde konkurzem pripadne vycvikem? Jinak mam taky v planu zkusit to u CSA pri vejsce, s tim ze do skoly bych chodil asi 2 dny v tydnu. Ma s tim nekdo zkusenost?

Lily
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 09. 05. 2005, 17:49
Stav: Offline

Příspěvek od Lily »

stevard píše:V pozadavkach uvadeji minimalni vek 19. Myslite ze je prijatelny prihlasit se pred dovrsenim, kdyz stejne trva nekolik mesicu, nez uchazec projde konkurzem pripadne vycvikem? Jinak mam taky v planu zkusit to u CSA pri vejsce, s tim ze do skoly bych chodil asi 2 dny v tydnu. Ma s tim nekdo zkusenost?


S tim budes mit trosku problem, vysoka skola je zcela v Tvem zajmu, Ty se budes muset prizpusobit nepravidelnemu planu, jaky Ti v CSA daji. S tim, ze chces streda ctvrtek volno, asi nepochodis. Leda studovat dalkove, pokud Ti i skola vyjde vstric. Ja myslim, ze to pujde. Jinak CSA ale podporujou vzdelani a pripadne Ti i na zkousky volno daji, kdyz si dopredu zazadas.


wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

Lily píše:Jinak CSA ale podporujou vzdelani a pripadne Ti i na zkousky volno daji, kdyz si dopredu zazadas.


Ja jsem pri pohovoru u CSA slysel presny opak.Primo me bylo receno,Studium neni podporovano. Na zkousky bych si musel brat dovolenou, pripadne neplacene volno (na ktere bych mel narok 1 den mesicne).
Bylo to ale misto s normalni pracovni dobou (PO-PA 8h),
takze u PP by se to mozna dalo nejak ukecat na prohozeni smen.
Ale radeji se dobre predem zeptat.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Diky za rady. V prihlasce na webu CSA je na vyber hlavni pracovni pomer a prace dohodou. Na castecnej uvazek by se to dalo zvladnout i prezencne, i kdyz to musí bejt zápřah 8)

Lily
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 09. 05. 2005, 17:49
Stav: Offline

Příspěvek od Lily »

wampa píše:
Lily píše:Jinak CSA ale podporujou vzdelani a pripadne Ti i na zkousky volno daji, kdyz si dopredu zazadas.


Ja jsem pri pohovoru u CSA slysel presny opak.Primo me bylo receno,Studium neni podporovano. Na zkousky bych si musel brat dovolenou, pripadne neplacene volno (na ktere bych mel narok 1 den mesicne).
Bylo to ale misto s normalni pracovni dobou (PO-PA 8h),
takze u PP by se to mozna dalo nejak ukecat na prohozeni smen.
Ale radeji se dobre predem zeptat.


Podporujou Te, pokud tim nezanedbavas svou praci - da se domluvit, aby Ti volno dali na dny, co potrebujes, treba na zkousky a tak. Ale denni studium u toho proste neni mozny. Pokud se na prednaskach vede prezence :wink:
Prohazovani smen taky nejde porad, jsou s tim starosti.

sandra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 06. 2006, 12:09
Bydliště: Praha 6, Ruzyně
Stav: Offline

Paubní průvodčí

Příspěvek od sandra »

Ahoj všem,

objevila jsem toto skvělé forum, plné užitečních rad. Je mi 18 let a studuji střední zdravotnickou školu. Ráda bych se po škole ucházela o místo PP. Chtěla bych Vás poprosit o pár rad a nápadů. Myslíte si, že pro práci PP studuji dobrou školu? Slyšela jsem, že SZŠ je na tento typ práce vhodná. Dále, na škole mám angličtinu, ovšem bohužel je tam dost velký problém v tom, že se učíme dost velké hlouposti např. téma: vesmír, slavnosti, farmy apod., prostě témata, která pravděpodobně Vám jsou naprosto k ničemu, konverzace jako taková prostě chybí, což mne mrzí. Jazyku poměrně dobře rozumím, pokud na mně někdo mluví, ovšem plynule odpovídat je dost velká tragedie, protože prostě mi chybí základy konverzace. Setkali jste se s takovým problémem? A co byste mi doporučili? Jinak asi 4 roky jsem studovala francoužštinu, kterou už jsem už samozřejmě zapomněla, ale základy stále mám, takže se domnívám, že bych ji "oprášila".

Ještě by mne zajímalo jak jsou těžké zkoušky z jazyků, protože mám z toho docela nervy "ach ta má konverzace".

A poslední, doporučili byste např. začít u Travel Service nebo to jít rovnou zkusit k ČSA?

Letadla a prostředí letiště opravdu miluji už od dětsví, asi i proto, že bydlím přímo v Ruzyni:-)

Moc děkuji za Vaše odpovědi a omlouvám se za svůj dlouhý příspěvek.

Přeji hezký den!

S pozdravem Sandra.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Paubní průvodčí

Příspěvek od pepa007 »

sandra píše:Ahoj všem,

objevila jsem toto skvělé forum, plné užitečních rad. Je mi 18 let a studuji střední zdravotnickou školu. Ráda bych se po škole ucházela o místo PP. Chtěla bych Vás poprosit o pár rad a nápadů. Myslíte si, že pro práci PP studuji dobrou školu? Slyšela jsem, že SZŠ je na tento typ práce vhodná. Dále, na škole mám angličtinu, ovšem bohužel je tam dost velký problém v tom, že se učíme dost velké hlouposti např. téma: vesmír, slavnosti, farmy apod., prostě témata, která pravděpodobně Vám jsou naprosto k ničemu, konverzace jako taková prostě chybí, což mne mrzí. Jazyku poměrně dobře rozumím, pokud na mně někdo mluví, ovšem plynule odpovídat je dost velká tragedie, protože prostě mi chybí základy konverzace. Setkali jste se s takovým problémem? A co byste mi doporučili? Jinak asi 4 roky jsem studovala francoužštinu, kterou už jsem už samozřejmě zapomněla, ale základy stále mám, takže se domnívám, že bych ji "oprášila".

Ještě by mne zajímalo jak jsou těžké zkoušky z jazyků, protože mám z toho docela nervy "ach ta má konverzace".

A poslední, doporučili byste např. začít u Travel Service nebo to jít rovnou zkusit k ČSA?

Letadla a prostředí letiště opravdu miluji už od dětsví, asi i proto, že bydlím přímo v Ruzyni:-)

Moc děkuji za Vaše odpovědi a omlouvám se za svůj dlouhý příspěvek.

Přeji hezký den!

S pozdravem Sandra.


Milá Sandro, to je opravdu úplně jedno jakou školu studuješ...

sandra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 06. 2006, 12:09
Bydliště: Praha 6, Ruzyně
Stav: Offline

PP

Příspěvek od sandra »

Díky, vím, že ve škole problém není. Na mé další dotazy nikdo jiný odpověď nemáte??

Díky moc.

Sandra:-)

Lily
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 09. 05. 2005, 17:49
Stav: Offline

Příspěvek od Lily »

CSA, ale v blizke dobe urcite nabirat nebudou.
Ale posli si tam zivotopis.

Ty zkousky nejsou moc tezke.
Uc se anglictinu. Bez ni to nepujde.

Jinak je jedno, jakou stredni skolu mas.

sandra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 06. 2006, 12:09
Bydliště: Praha 6, Ruzyně
Stav: Offline

Příspěvek od sandra »

Já ještě střední studuji, takže mám poměrně čas.

Děkuji za Vaše reakce :wink:

Janis100
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 08. 2006, 09:05
Stav: Offline

Příspěvek od Janis100 »

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat,co je potřeba pro letušku..nebo spíše jaké by měla mít předpoklady?jazyky,vzhled,školu apod.?Je mi teprve 16 a chodím na gympl..ale už tento rok si budeme muset zvolit předměty k maturitě..!tak bych rada ,aby se to pak dalo nějak zkombinovat..!A ještě by mě zajímalo jak vypada přílet letušek do jinych zemí..ubytování,strava a tak..předem děkuji za odpovědi :D

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Janis100 píše:Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat,co je potřeba pro letušku..nebo spíše jaké by měla mít předpoklady?jazyky,vzhled,školu apod.?Je mi teprve 16 a chodím na gympl..ale už tento rok si budeme muset zvolit předměty k maturitě..!tak bych rada ,aby se to pak dalo nějak zkombinovat..!A ještě by mě zajímalo jak vypada přílet letušek do jinych zemí..ubytování,strava a tak..předem děkuji za odpovědi :D


Hlavně jazyky, na ostatních předmětech nezáleží. Přílet letušky do cizí destinace: vystoupí lidi, prohlédne se kabina, jestli tam nikdo nic nezapomněl, připraví se catering na další let, dle typu letadla se změní polha přepážky C/class, nastoupí lidi a letí se zpět. Pobyty v luxusních hotelech v exotickým městech tě čekají podle společnosti až po několika letech praxe nebo také nikdy. V metropolích mají posádky ubytování v luxusních hotelech, ale jsou i města, kde jsou rády za 3* hotel, protože tam nic jiného není. Věšinou se přijede na hotel pozdě večer a všichni akorát zalehnou, protože se bude muset vstávat ve 4 nebo 5 ráno.


Odpovědět