Prace palubniho pruvodce

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paubní průvodčí

Příspěvek od J.Pau »

sandra píše:Ahoj všem,

objevila jsem toto skvělé forum, plné užitečních rad. Je mi 18 let a studuji střední zdravotnickou školu. Ráda bych se po škole ucházela o místo PP. Chtěla bych Vás poprosit o pár rad a nápadů. Myslíte si, že pro práci PP studuji dobrou školu? Slyšela jsem, že SZŠ je na tento typ práce vhodná. Dále, na škole mám angličtinu, ovšem bohužel je tam dost velký problém v tom, že se učíme dost velké hlouposti např. téma: vesmír, slavnosti, farmy apod., prostě témata, která pravděpodobně Vám jsou naprosto k ničemu, konverzace jako taková prostě chybí, což mne mrzí. Jazyku poměrně dobře rozumím, pokud na mně někdo mluví, ovšem plynule odpovídat je dost velká tragedie, protože prostě mi chybí základy konverzace. Setkali jste se s takovým problémem? A co byste mi doporučili? Jinak asi 4 roky jsem studovala francoužštinu, kterou už jsem už samozřejmě zapomněla, ale základy stále mám, takže se domnívám, že bych ji "oprášila".

Ještě by mne zajímalo jak jsou těžké zkoušky z jazyků, protože mám z toho docela nervy "ach ta má konverzace".

A poslední, doporučili byste např. začít u Travel Service nebo to jít rovnou zkusit k ČSA?

Letadla a prostředí letiště opravdu miluji už od dětsví, asi i proto, že bydlím přímo v Ruzyni:-)

Moc děkuji za Vaše odpovědi a omlouvám se za svůj dlouhý příspěvek.

Přeji hezký den!

S pozdravem Sandra.


Začít u TVS nebo ČSA?
Ono je to docela jedno. U TVS si ten kurz člověk musí zaplatit (okolo 25-30 000, přesně po mě tu částku nechtějte) u ČSA to je "free". U ČSA je více profesionální prostředí než u TVS, tedy alespoň se to povídá. Kdybych si měl vybrat jestli TVS nebo ČSA volil bych ČSA, jsou tady ale ještě SE! Já osobně bych šel tam i když mám ČSA rád...

Zkoušky z jazyků
Údajně: Angličtina dost hustá, druhej jazyk poměrně snadný.

Ještě jedna drobná poznámka: Nikdy neříkej to, co jsi sem právě napsala: "Letadla a prostředí letiště opravdu miluji už od dětsví, asi i proto, že bydlím přímo v Ruzyni:-)" Pokud bys todle řekla u (třeba) ČSA před komisí tak si o Tobě zkazej obrázek, tak je to všude. Nikoho nezajímá to, co si kdo přeje od dětství ale jaký je jeho potencionální příspěvek pro společnost. Takže práci PP chceme dělat proto že rádi pracujeme s lidmi :) .


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

s druhym jazykem bych to nepodcenoval, zalezi na koho narazis u konkurzu. Francouzstina se ti hodi hlavne kvuli podmince, kdy na letech do Francie musi minimalne jeden clen posadky mluvit Francouzky, jinak tam letadlo nesmi pristat :) Dalsi žádanej jazyk je ted Rustina v souvislosti s rozsirovanim linek CSA na vychod. Skolu si zvolila urcite dobre. Tvoje znalosti tam uplatnis a budes ve vyhode na vycviku. Jinak jak rika J.Pau-Zacit u konkurzu vetou "od detstvi chci byt PP" je fatalni chyba, kterou dela spoustu lidi. Preju hodne stesti :wink:

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

stevard píše: na letech do Francie musi minimalne jeden clen posadky mluvit Francouzky, jinak tam letadlo nesmi pristat


to si sebral kde?? :P

Eagle
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 343
Registrován: 21. 10. 2004, 11:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Eagle »

stevard:co to je za blbosti? :shock: :shock:

sandra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 06. 2006, 12:09
Bydliště: Praha 6, Ruzyně
Stav: Offline

Příspěvek od sandra »

stevard píše:s druhym jazykem bych to nepodcenoval, zalezi na koho narazis u konkurzu. Francouzstina se ti hodi hlavne kvuli podmince, kdy na letech do Francie musi minimalne jeden clen posadky mluvit Francouzky, jinak tam letadlo nesmi pristat :) Dalsi žádanej jazyk je ted Rustina v souvislosti s rozsirovanim linek CSA na vychod. Skolu si zvolila urcite dobre. Tvoje znalosti tam uplatnis a budes ve vyhode na vycviku. Jinak jak rika J.Pau-Zacit u konkurzu vetou "od detstvi chci byt PP" je fatalni chyba, kterou dela spoustu lidi. Preju hodne stesti :wink:


Co to je za blbost?

Samozřejmě vím co můžu říkat a co ne, že chci být PP od dětství říkám jen tady Vám, s lidmi pracovat umím, protože s nimi dělám každý den a ve škole máme psychologii a i výuku agresivních, zmatených pacientů apod.


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Eagle+Pavel: primo od letusky z CSA... ma to bejt smlouva s Air France v nejakym foru se tu o tom uz mluvilo...

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

stevard píše:Eagle+Pavel: primo od letusky z CSA... ma to bejt smlouva s Air France v nejakym foru se tu o tom uz mluvilo...


tak to napiš příště pořádně,takhle to vypadá že jakékoliv letadlo, na jehož palubě nikdo neumí francouzsky nesmí ve Francii přistát :D

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

sandra píše:
stevard píše:s druhym jazykem bych to nepodcenoval, zalezi na koho narazis u konkurzu. Francouzstina se ti hodi hlavne kvuli podmince, kdy na letech do Francie musi minimalne jeden clen posadky mluvit Francouzky, jinak tam letadlo nesmi pristat :) Dalsi žádanej jazyk je ted Rustina v souvislosti s rozsirovanim linek CSA na vychod. Skolu si zvolila urcite dobre. Tvoje znalosti tam uplatnis a budes ve vyhode na vycviku. Jinak jak rika J.Pau-Zacit u konkurzu vetou "od detstvi chci byt PP" je fatalni chyba, kterou dela spoustu lidi. Preju hodne stesti :wink:


Co to je za blbost?

Samozřejmě vím co můžu říkat a co ne, že chci být PP od dětství říkám jen tady Vám, s lidmi pracovat umím, protože s nimi dělám každý den a ve škole máme psychologii a i výuku agresivních, zmatených pacientů apod.


ja bych to taky pouzil hned v prvni vete, ale u konkurzu se to nevyplati. naky rady a tipy muzes najit tady:
www.airlinecareer.com
www.cabincrew.com
www.motyl.wz.cz

sandra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 06. 2006, 12:09
Bydliště: Praha 6, Ruzyně
Stav: Offline

jj

Příspěvek od sandra »

jnbm
Naposledy upravil(a) sandra dne 04. 07. 2007, 15:54, celkem upraveno 1 x.

Eagle
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 343
Registrován: 21. 10. 2004, 11:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Eagle »

stevard:no tak to je jiná,ale je to jen o úrovni služeb a určitě ne o tom jestli tam můžeš přistát. Co když letí třeba hotovost? Prostě je to formulace jedna paní povídala.
Btw. a když si vemeš kolik je linek do F a stačí že to umí jen jedna ze 4, tak zas taková výhoda to není.

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Francouzstina se ti hodi hlavne kvuli podmince, kdy na letech do Francie musi minimalne jeden clen posadky mluvit Francouzky, jinak tam letadlo nesmi pristat Dalsi žádanej jazyk je ted Rustina v souvislosti s rozsirovanim linek CSA na vychod.


Zato co tak sleduji je nejrozšířenější Němčina a Španělština...

smoula
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 07. 08. 2006, 21:32
Bydliště: Hranice
Stav: Offline

Příspěvek od smoula »

Jak si udělám školu, chtěla bych být PP, ale ještě nevím, k jaké společnosti bych měla jít. Mohli byste mi prosím poradit, kde je nejvyšší šance na přijetí? S jazyky problém nemám, takže by to mohla být i zahraniční společnost.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

smoula píše:Jak si udělám školu, chtěla bych být PP, ale ještě nevím, k jaké společnosti bych měla jít. Mohli byste mi prosím poradit, kde je nejvyšší šance na přijetí? S jazyky problém nemám, takže by to mohla být i zahraniční společnost.


Nejlepsi podminky a perspektivu mas porad u CSA i pres vsechno, co se tam posledni dobou deje 8) Z tech zahranicnich poradaj v CR konkurzy Fly Emirates pro jejich zakladnu v Dubaii. Jak sem tady uvadel tu adresu www.airlinecareer.com tak kdyz se tam zarigestrujes, budou ti chodit mesicne seznamy spolecnosti z celyho sveta, kde zrovna probiha konkurz. Nejcastejc se tam objevuje easyJet.

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Dovolil bych si také přispět jedním linkem: http://www.aviationjobsearch.com/employer.asp?catID=4 Co se prespektivnosti ČSA týče tak má steward pravdu, za současné situace jsou ČSA prespektivní ale pouze za předpokladu že se tam dostaneš. Dost lidí dalo výpovědi (- nebudeme řešit jestli je to dobře nebo špatně, ok?) jen proto, aby mohli na kurz v ČSA. ČSA pak oznámili že smůla ale nic se konat nebude... V současnosti já osobně radím jít lítat do zahraničí.

smoula
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 07. 08. 2006, 21:32
Bydliště: Hranice
Stav: Offline

Příspěvek od smoula »

díky za rady


Odpovědět