Multi-city vyhladavac

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od hafi »

je tu nějaká odpověď na online prodejce?
především bych potřeboval něco, co vyhledá letenku s 3 přestupy, nebo si tam budu moci podrobněji nastavit, kde chci přestupovat, abych mu tam vnutil svůj itinerář (pelikan, expedia další to vyhledají se dvěma přestupy, ale je o 5000 dražší).

Někomu mailem to samozřejmě poslat můžu, ale je to až druhá varianta.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:je tu nějaká odpověď na online prodejce?
především bych potřeboval něco, co vyhledá letenku s 3 přestupy, nebo si tam budu moci podrobněji nastavit, kde chci přestupovat, abych mu tam vnutil svůj itinerář (pelikan, expedia další to vyhledají se dvěma přestupy, ale je o 5000 dražší).

Někomu mailem to samozřejmě poslat můžu, ale je to až druhá varianta.


Matrix?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:
hafi píše:je tu nějaká odpověď na online prodejce?
především bych potřeboval něco, co vyhledá letenku s 3 přestupy, nebo si tam budu moci podrobněji nastavit, kde chci přestupovat, abych mu tam vnutil svůj itinerář (pelikan, expedia další to vyhledají se dvěma přestupy, ale je o 5000 dražší).

Někomu mailem to samozřejmě poslat můžu, ale je to až druhá varianta.


Matrix?

Matrix jaksi není prodejce.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od hafi »

ale odpovím si sám, nevím jestli funguje obecně vždy, ale teď nakonec požadované našel orbitz.

@fb: právěže na matrixu jsem to našel, ale hledal jsem jestli to někde jde i koupit.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:ale odpovím si sám, nevím jestli funguje obecně vždy, ale teď nakonec požadované našel orbitz.

@fb: právěže na matrixu jsem to našel, ale hledal jsem jestli to někde jde i koupit.


Aha, muj prodejce letenek bezne prodava to, co Matrix vyplivne (samozrejme davam sales city PRG).


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od hafi »

to byla ta druhá varianta, poslat najduté nějakému prodejci mailem. Ale preferoval jsem ověřit si, že tarif existuje někde online. A všichni mnou dosud využívaní prodejci (expedia, travelpapa, pelikan, ebookers, a další) zjevně neuměli najít let se třemi přestupy, když existoval přímější a rychlejší let s dvěmi přestupy, který byl ale bohužel znatelně dražší.
Nikde jsem nenašel nic s možností nastavení jako má matrix "advanced routing codes", kde bych to mohl specifikovat. To neumí ani orbix, ale aspoň našel stejný tarif, jako matrix.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od prodejce »

a je nějaký konkrétní důvod, proč ti požadovaný routing nesmí najít nějaký prodejce a musíš si ho najít sám na webu? takhle budeš půl roku špekulovat o něčem, co může bejt za 3 minuty vyřešený.

nebo snad kuješ nějaký tajný pikel? :eh:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od hafi »

no ty aby ses neozval :-)

zvažuji koupi, našel jsem si na matrixu, ale chtěl jsem si ověřit, že tarif opravdu existuje (tj., že ho najdu i někde kde opravud lze koupit), abych to poslal kamarádům a mohli jsme se rozhodnout, jestli to za tu cenu berem, nebo ne. Abych neuvažoval v čistě hypotetické rovině a pak nezjistil, že jsme ycházeli z neplatných údajů.

(a předpokládal bych, že prodejce by mohl oprávněně být nerudný, kdybych po něm chtěl ověření možnosti koupě v neděli odpoledne, zvláště pokud bychom se nakonec rozhodli, že to nekoupíme).

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od prodejce »

a ne a ne a prostě neřekne co potřebuje ověřit:D

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od hafi »

Nepřišlo mi to důležitý řešit konkrétní routing, ale už jsem ti psal SZ - pro ostatní, konkrétně šlo o multicity PRG-SCL a zpět RBR-MUC

vysvětlivky
RBR - Rio Branco - letiště v Brazílii nedaleko hranic s Bolivií, která je cílem cesty

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od hafi »

Mám open jaw letenku:

flight 1: A-B-C
flight 2: D-E-A

Včera mi přišel od orbitzu shedule change, tak jsem to četl asi třikrát, ale neviděl žádnou změnu změnu, až jsem si všimnul

flight 1: A-B-C
flight 2: D-E
flight 3: E-A

Prostě to rozdělilo zpáteční let na dva, časy i data jsou zachovány, včetně toho, že cestou zpět je na přestup v E jen necelá hodina. Moc nevím, co ta změna znamená. Především mi asi jde o odbavení zavazadel, vše operuje jedna aerolinka (TAM).

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od OR »

Zavazadla nejsou az tak kriticky, to by jit odbavit melo az do A.
Spis je otazka co se stane s letenkou, az prestup nevyjde z duvodu pozdniho priletu do E.
Z logiky veci by mela rucit aerolinka, pokud t je jednou prodany na jedny letence.

Jedine logicke vysvetleni mi prijde, ze na prestupu v E byl prodlouzen Minimum Connecting Time a MCT je ted po novu vic nez hodina.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od hafi »

hmm, dík za další pohled, dle mě by přestup měl být bez problémů, vše je na jedné letence. Krom toho mi napadá, že TAM má na mezikontinentálních letech v economy dvě odbavená zavazadla zdarma, na vnitrostátních jedno. Což nevím, jestli v takovém případě pak platí i pro ten vnitrostátní mezilet (A je v Evropě, vše ostatní v Jižní Americe)

btw, jde někde mct zjistit? Googlím a nikde se mi nedaří zjistit, kolik to tam je, konkrétně jde o BSB.

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od holovsky »

Já bych se tím netrápil. Měl jsem něco podobného, i když z mého podnětu.
Nedokázal jsem na Expedii jednou najít letenku z A do C tak, jak jsem ji našel na Matrixu. Chtěl jsem A->B->C, pořád mi to nabízelo dražší variantu A->D->C. Když jsem pak dal vyhledat samostatné segmenty A->B a B->C (v jeden den), najednou to našlo a správně mi to vytisklo na jedné letence - za souhrnou cenu. Na itineráři to bylo uvedeno taky jako Flight 1 a Flight 2, čili zvlášť, ale byl to jeden itinerář za jednu cenu dohromady.
Zpět jsem to měl již normálně a byly všechny zpáteční segmenty na itineráři uvedeny již jako jeden "Flight". Čili přesně co popisuješ.
Se zavazadli žádný problém nebyl. A myslím, že povinost dopravce dopravit zákazníka až do cíle tímto taky určitě dotčena není. Nejsou to samostatné letenky.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Multi-city vyhladavac

Příspěvek od prodejce »

hafi píše:hmm, dík za další pohled, dle mě by přestup měl být bez problémů, vše je na jedné letence. Krom toho mi napadá, že TAM má na mezikontinentálních letech v economy dvě odbavená zavazadla zdarma, na vnitrostátních jedno. Což nevím, jestli v takovém případě pak platí i pro ten vnitrostátní mezilet (A je v Evropě, vše ostatní v Jižní Americe)

vytištěno na letence

hafi píše:btw, jde někde mct zjistit? Googlím a nikde se mi nedaří zjistit, kolik to tam je, konkrétně jde o BSB.

prodejce poradí


Odpovědět