PRG - USM

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
DAF666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 05. 2013, 09:04
Stav: Offline

PRG - USM

Příspěvek od DAF666 »

Všechny zdravím,
potřeboval bych prokonzultovat připravovaný let Praha - Koh Samui. Plánujeme letět v první polovině února 2014 na dovolenou, ale jelikož jsme letěli jenom jednou a to ještě před dlouhou dobou, sháním v předstihu informace kde se dá...
1)co jsem se koukal, tak nejběžnější je dostat se na Koh Samui přes Hongkong nebo Bangkok nebo Singapur - máte nějaké preference jakou přestupní destinaci zvolit nebo se mám řídit jenom cenou, délkou přepravy apod?
2)prozatím máme vybraný let přes Bangkok, kde je cca 2,5h na přestup - je to podle vašich zkušeností dostatečné?
3)prozatimní vybrané lety jsou s Finnair, i když z BKK na USM je to stejně vždy s Bangkok airways. A tady by mne zajímalo, jak by se řešilo případné zpoždění a to, že nestihneme navazující let. Abych měl jistotu, že si nebudeme muset v takovém případě kupovat nové letenky na pozdější let - co pro to udělat? Četl jsem, že pokud jsou navazující lety od jedné společnosti, tak nás posadí na nejbližší další let nebo to zkrátka zajictí jinak. Co ale v případě, že Bangkok airways bude mít zpoždění a Finnair nám uletí? Vztahuje se závazek na dopravu jiným letem i na takový případ? Bylo by pro to vhodné sehnat letenky výhradně od jedné společnosti?
4)dá se nějak odhadnout nějvhodnější doba pro zakoupení letenky?
5)máte nějaký tip na stránky kde by se dalo přečíst trochu informací pro letecké analfabety? Co všechno můžeme vzít do letadla, významy "odbavení", všech možných palubních lístků nebo čeho všeho apod.:-) .....
Díky předem


DAF666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 05. 2013, 09:04
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od DAF666 »

tolik rad jsem tedy nečekal :)
Špatně položené dotazy nebo se opravdu nenajde nikdo s názorem?

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od romul »

1) Řídil bych se jen cenou a délkou přepravy, nicméně osobně doporučuju BKK

2) Dostatečné se zárukou je to jen v případě, když je přílet předchozí linky včas, ale mělo by to stačit

3) To nesouvisí s tím jestli je to jedna letecká společnost, navíc Finnar až na Samui fakt nelétá. To souvisí jen s tím, jestli jsou letenky v jedné rezervaci a na jedné letence, nebo jestli jsou to dvě odlišné letenky samostatně rezervované. Pokud je to na jedné letence tak dopravce garantuje přestup. Pokud je to na dvou letenkách tak dopravce negarantuje nic a případné zpoždění a s tím související náklad jsou problémem cestujícího

4) Nedá, musí se to zkoušet, ale ani tak není vyloučeno, že člověk koupí letenku a po čase najde levnější nabídku

5) http://www.google.com popř. http://www.airways.cz popř. www stránky letecké společnosti operující linky viz. letenka, chce to jen hledat…

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od firefly »

Já jsem na Ko Samui v roce 2011 letěla s KLM, přes AMS a SIN, kdyžtak koukni na můj TR, třeba se ti něco z toho bude hodit:
viewtopic.php?f=42&t=6631
:D

DAF666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 05. 2013, 09:04
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od DAF666 »

ad 3)bude tedy stačit, když si například u pelikána objednám komplet PRG-USM a zpět? Automaticky to je pak na jedné letence?

Firefly - aktuálně jsou ceny letenek přes HKK nebo SIN levnější než přes BKK. Jak jsem četl v TR, tak celkem spokojenost - platí to i s odstupem času?

Oběma zatím díky za info.


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od firefly »

Firefly - aktuálně jsou ceny letenek přes HKK nebo SIN levnější než přes BKK. Jak jsem četl v TR, tak celkem spokojenost - platí to i s odstupem času?

Ano, vyhovoval mi jak přestup v AMS, tak i SIN, mohu tuto trasu klidně doporučit.
Též jsem kupovala přes Pelikána.
Letiště SIN se mi moc líbilo, po všech stránkách.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od romul »

DAF666 píše:ad 3)bude tedy stačit, když si například u pelikána objednám komplet PRG-USM a zpět? Automaticky to je pak na jedné letence?


Mělo by to tak být, ale nejsem mluvčí tohoto opeřence, čili doporučuju obrátit se přímo na ně...

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od pokofi »

DAF666 píše:Všechny zdravím,
potřeboval bych prokonzultovat připravovaný let Praha - Koh Samui. Plánujeme letět v první polovině února 2014 na dovolenou, ale jelikož jsme letěli jenom jednou a to ještě před dlouhou dobou, sháním v předstihu informace kde se dá...
1)co jsem se koukal, tak nejběžnější je dostat se na Koh Samui přes Hongkong nebo Bangkok nebo Singapur - máte nějaké preference jakou přestupní destinaci zvolit nebo se mám řídit jenom cenou, délkou přepravy apod?
2)prozatím máme vybraný let přes Bangkok, kde je cca 2,5h na přestup - je to podle vašich zkušeností dostatečné?
3)prozatimní vybrané lety jsou s Finnair, i když z BKK na USM je to stejně vždy s Bangkok airways. A tady by mne zajímalo, jak by se řešilo případné zpoždění a to, že nestihneme navazující let. Abych měl jistotu, že si nebudeme muset v takovém případě kupovat nové letenky na pozdější let - co pro to udělat? Četl jsem, že pokud jsou navazující lety od jedné společnosti, tak nás posadí na nejbližší další let nebo to zkrátka zajictí jinak. Co ale v případě, že Bangkok airways bude mít zpoždění a Finnair nám uletí? Vztahuje se závazek na dopravu jiným letem i na takový případ? Bylo by pro to vhodné sehnat letenky výhradně od jedné společnosti?
4)dá se nějak odhadnout nějvhodnější doba pro zakoupení letenky?
5)máte nějaký tip na stránky kde by se dalo přečíst trochu informací pro letecké analfabety? Co všechno můžeme vzít do letadla, významy "odbavení", všech možných palubních lístků nebo čeho všeho apod.:-) .....
Díky předem



Za kolik si našel letenku do USM?

DAF666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 05. 2013, 09:04
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od DAF666 »

jak kde, preferuji ceske weby a u pelikana to nyni nejde pod 20(spis tak 23), pricemz chci pres bkk. kdyz jsem hledal pres matrix, tak idealni lety za cca 20,5 ale jestli to dobre chapu, tak to neni rezervacni web. na skyscanner je cena taky 20,5 ale pres airticket.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od flyingblue »

DAF666 píše:jak kde, preferuji ceske weby a u pelikana to nyni nejde pod 20(spis tak 23), pricemz chci pres bkk. kdyz jsem hledal pres matrix, tak idealni lety za cca 20,5 ale jestli to dobre chapu, tak to neni rezervacni web. na skyscanner je cena taky 20,5 ale pres airticket.


Kdyz si z Matrixu nechas poslat cely itinerar vcetne "fare construction" (se sales city PRG), tak by Ti to mel byt schopen vystavit libovolny prodejce v CR (prirazi si pravdepodobne par stovaku za vystaveni letenky).

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od pokofi »

DAF666 píše:jak kde, preferuji ceske weby a u pelikana to nyni nejde pod 20(spis tak 23), pricemz chci pres bkk. kdyz jsem hledal pres matrix, tak idealni lety za cca 20,5 ale jestli to dobre chapu, tak to neni rezervacni web. na skyscanner je cena taky 20,5 ale pres airticket.

Prosím tě a na jak dlouho tam chceš letět. Kouknu se ti a klidně ti to i vystavím :-) Možná se vlezem i pod 20 tisic :-)

DAF666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 05. 2013, 09:04
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od DAF666 »

pokofi píše:
DAF666 píše:jak kde, preferuji ceske weby a u pelikana to nyni nejde pod 20(spis tak 23), pricemz chci pres bkk. kdyz jsem hledal pres matrix, tak idealni lety za cca 20,5 ale jestli to dobre chapu, tak to neni rezervacni web. na skyscanner je cena taky 20,5 ale pres airticket.

Prosím tě a na jak dlouho tam chceš letět. Kouknu se ti a klidně ti to i vystavím :-) Možná se vlezem i pod 20 tisic :-)


Teď trochu nevím, jestli to není fór...... vystavit ok a poletí to taky? :)
Chceme tam strávit 15 nocí, odlet z PRG někdy od 1.2. do 9.2.2014

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od OR »

DAF666 píše:
pokofi píše:
DAF666 píše:....



Teď trochu nevím, jestli to není fór...... vystavit ok a poletí to taky? :)
Chceme tam strávit 15 nocí, odlet z PRG někdy od 1.2. do 9.2.2014


Proč by to nebylo možné? Prodejce letenek je normální řemeslo.
Nech si udělat rezervaci, podívej a zkontroluj jí na webu a nech si vystavit letenku.
Jestli je pokofi letenkář, který to umí není se čeho bát.

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od pokofi »

Ano jsem letenkář a i Whiskey ti to může potvrdit, pač si u mě dělal letenky.

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od pokofi »

Tak ti třeba můžu vystavit třeba letenku v termínu 03.02. - 18.02. 2013 z Prahy do Koh Samui a zpět za 20.059 Kč / osoba. Vše na jedné letence. Pokud máš zájem napiš do zprávy e-mail a lety ti pošlu na e-mail ať je vidíš. Jinak tam máš přestup v Bangkoku a zpět v Hongkongu. Pokud bys radši Singapore tak v tom myslím taky nevidím problém :-) . Neboj se do Koh Samui odletíš :-)


Odpovědět