PRG - USM

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od romul »

pokofi píše:Jsou i jiné možnosti než afilak a IATA. Pokud si skutečně prodejce a rozumíš svému oboru pak nemusí dál pokračovat. jaké jsou obchodní vazby v naší firmě, to je věc naší firmy a nejme povinní to sdělovat na kde jakém foru. Myslím že pro všechny, kteří hledají letenky za dobré ceny a solidní přístup je důležitější cena a spolehlivost, než pitomosti které pro ně nejsou vůbec důležité. Předpokládám, že většina čtenářů chápe podstatu obchodního tajemství a ti kdo ne, ti se s tím budou muset srovnat.


Poslyš, pokofi (zdráhám se nazvat tě kolegou), trochu jsi nám tady to vlákno zaplevelil reklamníma kecama. Víš, prodejců letenek je tady na fóru víc, ale my ostatní se snažíme poradit ostatním v problematice letenek, nevnucujeme svoje vlastní služby. To je jeden z rozdílů mezi námi. V oboru prodeje letenek se pohybuju hodně dlouho, a jedno vím jistě. Zarezervovat letenku umí i cvičená opice. To, co dělá letenkáře letenkářem, je znalost tarifů, ticketingu. Letenkář musí svému zákazníkovi poskytnout full service. Co uděláš ty, pokud bude třeba vystavenou letenku následně převystavit, pokud licenci nemáš? Zavoláš do IATA agentury, u které ty letenky nakupuješ, a budeš je žádat, aby s tím "něco udělali"? Víc totiž jako non-IATA agentura udělat ani nemůžeš. Jenom to možná zabalíš do dalších reklamních keců. Ale proč ne, spousta lidí tyhle kecy žere, tak si to užij. Pokud nemáš IATA licenci, tak ty letenky někde nakupuješ. Je zřejmé, že u mně ne, u kolegy prodejce asi taky ne, tak je tu ještě asi 70 možností v téhle naší zemičce. Tihle všichni tu licenci mají, a splňují tedy dost přísné podmínky a platí za to nemalé peníze. Pak je tu ještě pár set přeprodejců letenek, mezi ně asi patříš. Hele, fakt je mi to jedno, každý má právo najít si svoje místo na trhu. Ale jednu věc mi prosím tě vysvětli, protože tomu nějak nerozumím. Na webu máš napsáno v části Letenky toto: Rezervace letenky u SMILEX je zcela zdarma. U nás ušetříte za poplatky, účtované ostatními (i největšími) prodejci letenek. Tak jsem to zkusil a udělal si rezervaci. Když jsem došel k ceně tak tam je u položky Taxy a poplatky uvedeno: 1 466 (976 + 490) CZK. Co je to tedy těch 490 CZK? Když si tu rezervaci ocením u sebe, tak mám taxy jen těch 976, zvláštní...


pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od pokofi »

romul píše:
pokofi píše:Jsou i jiné možnosti než afilak a IATA. Pokud si skutečně prodejce a rozumíš svému oboru pak nemusí dál pokračovat. jaké jsou obchodní vazby v naší firmě, to je věc naší firmy a nejme povinní to sdělovat na kde jakém foru. Myslím že pro všechny, kteří hledají letenky za dobré ceny a solidní přístup je důležitější cena a spolehlivost, než pitomosti které pro ně nejsou vůbec důležité. Předpokládám, že většina čtenářů chápe podstatu obchodního tajemství a ti kdo ne, ti se s tím budou muset srovnat.


Poslyš, pokofi (zdráhám se nazvat tě kolegou), trochu jsi nám tady to vlákno zaplevelil reklamníma kecama. Víš, prodejců letenek je tady na fóru víc, ale my ostatní se snažíme poradit ostatním v problematice letenek, nevnucujeme svoje vlastní služby. To je jeden z rozdílů mezi námi. V oboru prodeje letenek se pohybuju hodně dlouho, a jedno vím jistě. Zarezervovat letenku umí i cvičená opice. To, co dělá letenkáře letenkářem, je znalost tarifů, ticketingu. Letenkář musí svému zákazníkovi poskytnout full service. Co uděláš ty, pokud bude třeba vystavenou letenku následně převystavit, pokud licenci nemáš? Zavoláš do IATA agentury, u které ty letenky nakupuješ, a budeš je žádat, aby s tím "něco udělali"? Víc totiž jako non-IATA agentura udělat ani nemůžeš. Jenom to možná zabalíš do dalších reklamních keců. Ale proč ne, spousta lidí tyhle kecy žere, tak si to užij. Pokud nemáš IATA licenci, tak ty letenky někde nakupuješ. Je zřejmé, že u mně ne, u kolegy prodejce asi taky ne, tak je tu ještě asi 70 možností v téhle naší zemičce. Tihle všichni tu licenci mají, a splňují tedy dost přísné podmínky a platí za to nemalé peníze. Pak je tu ještě pár set přeprodejců letenek, mezi ně asi patříš. Hele, fakt je mi to jedno, každý má právo najít si svoje místo na trhu. Ale jednu věc mi prosím tě vysvětli, protože tomu nějak nerozumím. Na webu máš napsáno v části Letenky toto: Rezervace letenky u SMILEX je zcela zdarma. U nás ušetříte za poplatky, účtované ostatními (i největšími) prodejci letenek. Tak jsem to zkusil a udělal si rezervaci. Když jsem došel k ceně tak tam je u položky Taxy a poplatky uvedeno: 1 466 (976 + 490) CZK. Co je to tedy těch 490 CZK? Když si tu rezervaci ocením u sebe, tak mám taxy jen těch 976, zvláštní...


Asi takhle já si tu reklamu nedělám. DAF666 potřeboval poradit, což jsem také udělal a tím že jsem mu poradil a mohl mu i letenku vystavit, tak si to také u mě koupil, nic více nic míň. Každý kdo si u mě koupí letenku má komplexní služby, to znamená že když bude chtít změnit letenku na jiné datum či tak něco tak mu to klidně udělám, to není pro mě problém. DAF666 mi jen poděkoval já ho k tomu nenutil a člověk vždy poděkuje jen proto, že je se službami spokojen. A ty děláš u koho zda se mohu zeptat? Prodejce mi to hold neřekl a já to dál nerozmazávám je to jeho věc, zda to řekne nebo ne.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od romul »

pokofi píše: A ty děláš u koho zda se mohu zeptat? Prodejce mi to hold neřekl a já to dál nerozmazávám je to jeho věc, zda to řekne nebo ne.


To je od tebe ale milé, že to dál nerozmazáváš. Předpokládám, že kolegovi prodejci se tím velmi ulevilo. Nicméně, já jsem se tě na něco konkrétního ptal (poplatek), stále čekám na odpověď...

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od happyna »

romul píše:Poslyš, pokofi (zdráhám se nazvat tě kolegou), trochu jsi nám tady to vlákno zaplevelil reklamníma kecama. Víš, prodejců letenek je tady na fóru víc, ale my ostatní se snažíme poradit ostatním v problematice letenek, nevnucujeme svoje vlastní služby....

+1
PS: pokofi už se dostáváš na level Narayana, zaplevuješ to všude možně.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od prodejce »

Mě teda nevadí, že tu pokofi prodává letenky. Já to nedělám, romul asi taky ne a přitom na letenky se ptá každou chvíli někdo. Takže pokud by tady "dobrovolně" dělal malý prodej letenek pro místní zájemce, tak to bude pro fórum jenom plus. Mě vadí jenom to, že u toho pokofi veřejně oblbuje (a ještě je uraženej, že mu to jeho krmení tady nechcem žrát).


s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od s543 »

.....Co je to tedy těch 490 CZK?

No já nejsem opravdu prodejce jen obyčejný cestující a "vyinternetil" jsem cenu vlastně jen o těch 490,- menší. :-?

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od romul »

s543 píše:.....Co je to tedy těch 490 CZK?

No já nejsem opravdu prodejce jen obyčejný cestující a "vyinternetil" jsem cenu vlastně jen o těch 490,- menší. :-?


To je přece ten "poplatek, účtovaný ostatními (i těmi největšími) prodejci letenek", o kterém tahle firma tvrdí, že ho vůbec neúčtuje. Je to velmi prosté. Na trhu je moc prodejců a někteří, aby se uživili, tvrdí sprostě zákazníkovi, že oni žádné další poplatky neúčtují, protože oni pracují zdarma, prostě totální charita. Jenže tak to v životě nefunguje, každá služba něco stojí. Letenky nefungují na principu marže z prodejní ceny, jako jiné obchodovatelné komodity (hadry, elektronika, jiné zboží), letenky se až na výjimky prodávají za netto ceny a za poskytnutou službu (rezervace, vystavení, změna letenky) si každý prodejce účtuje poplatky. Službou není letenka, službou je její zajištění. A někdo to řekne narovinu, někdo mlží a někdo rovnou lže...

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od dider »

panebože pokofi!

Proč prostě neřekneš, kdo seš a jak to dělaš? Nikomu nevadí, že tady nabídneš vystavení letenky, ale nikdo není zvědavý na tvojí vlastní možná trochu stupidní propagaci. Tak napiš, jsem pepa z Ostravy, nemám licenci, ale vystavuji u akreditovaného prodejce a jsem blázen co se rád štourá v 1A. Bavi mě, co dělám. Všem rád helfnu a za tu pomoc si vemu fee. Tečka!

Znám tě a vím, že tu licenci nemáš (a ví to další lidi tady) ale osobně myslím, že to vlastně ani není důležité. Znám několik "affiliate" prodejců (je myšleno ten co má GDS a děla všechno kromě vystavení?) za kterými bych kdykoliv zašel a vím, že to jsou prifíci, co se prostě jen rozhodli dělat ten kšeft sami na sebe - nutně to nemusí znamenat one-man show - prostě jen usoudili, že proč platit drahou IATA licenci, když to na trhu kdekdo vystaví za 0 nebo za pár kaček. A možná se v budoucnu k licenci nakonec dopracují. A možná budou mít i schopnost si svoje fee obhájit a nebudou muse svůj profit jakkoliv skrývat - což je ale často dost běžná praxe, kterou všichni od fachu moc nemusíme a jen čekám, kdy se s tím některé velká AL začne zabývat.

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od pokofi »

dider píše:panebože pokofi!

Proč prostě neřekneš, kdo seš a jak to dělaš? Nikomu nevadí, že tady nabídneš vystavení letenky, ale nikdo není zvědavý na tvojí vlastní možná trochu stupidní propagaci. Tak napiš, jsem pepa z Ostravy, nemám licenci, ale vystavuji u akreditovaného prodejce a jsem blázen co se rád štourá v 1A. Bavi mě, co dělám. Všem rád helfnu a za tu pomoc si vemu fee. Tečka!

Znám tě a vím, že tu licenci nemáš (a ví to další lidi tady) ale osobně myslím, že to vlastně ani není důležité. Znám několik "affiliate" prodejců (je myšleno ten co má GDS a děla všechno kromě vystavení?) za kterými bych kdykoliv zašel a vím, že to jsou prifíci, co se prostě jen rozhodli dělat ten kšeft sami na sebe - nutně to nemusí znamenat one-man show - prostě jen usoudili, že proč platit drahou IATA licenci, když to na trhu kdekdo vystaví za 0 nebo za pár kaček. A možná se v budoucnu k licenci nakonec dopracují. A možná budou mít i schopnost si svoje fee obhájit a nebudou muse svůj profit jakkoliv skrývat - což je ale často dost běžná praxe, kterou všichni od fachu moc nemusíme a jen čekám, kdy se s tím některé velká AL začne zabývat.


Hezky napsano a to myslim fakt. Ja jen ať to tu čtou pořádně, ja tu žádnou reklamu nedělám. Psal jsem tu že je to obchodní tajemství, vem to tak že maš nějaké know-how a prozradíš to každemu kdo tě o to požádá? To si myslim že pro lidi neni podstatné. Pro lidi co chcou letenku je uplně jedno kdo co jak dělá, pro ně je důležitej servis a kvalita a že tu letenku budou mít a že odletí a zase přiletí a i to že když budou mít otazku či budou chtít nějak pomoct mají se na někoho obratit. Nějak se nám to tu zvrhlo a přitom to bylo nevinné. Někdo hledal letenku chtěl poradit, ja mu poradil, on si koupil u mě letenku, poděkoval mi věřejně a najednou taková halda komentu na mou osobu. Dider je hezké že mě znáš a tak bych rád věděl kdo si ty.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od prodejce »

No tak já to čtu pořádně a dider píše, že na to tvoje pábení tu neni nikdo zvědavej...

pokofi píše:obchodní tajemství

Tak tohle už trochu smrdí, přátelé. Když se v letenkách začne vytahovat "obchodní tajemství", tak to je ta poslední vteřina před katastrofou. To co píšeš je taková směska Tomáše Kiky a Reisingera s Wantochem, mírně okořeněná komunikačním odérem Václava Fishera. Jak už jsem tady psal několikrát: žádný tajemný, dosud neobjevený způsob nákupu a prodeje letenek neexistuje. Takže na "obchodní tajemství" a podobné úlety si při nákupu letenek dávejte fakt bacha :crazy:

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od prodejce »

P.S. Kdyby tady napsal, že letenky bere od IATA agentury a že ani za milion neřekne od které, tak to pochopím. Ale tohle okecávání donekonečna fakt smrdí a dlužno dodat, že takových typanů, jako je tento jsem potkal více a je to všechno na jedno brdo. Jenom by mě zajímalo, jestli takoví jsou i v ostatních oborech, nebo se to stahuje jenom do letenek a zájezdů (kde lidi platěj dlouho dopředu).

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od pokofi »

prodejce píše:P.S. Kdyby tady napsal, že letenky bere od IATA agentury a že ani za milion neřekne od které, tak to pochopím. Ale tohle okecávání donekonečna fakt smrdí a dlužno dodat, že takových typanů, jako je tento jsem potkal více a je to všechno na jedno brdo. Jenom by mě zajímalo, jestli takoví jsou i v ostatních oborech, nebo se to stahuje jenom do letenek a zájezdů (kde lidi platěj dlouho dopředu).

Ale však ty si furt chtěl vědět od které IATA to berem, tak asi když ti píšu že to obchodní tajemství, tak to znamená že ti to asi neřeknu ne? V každé tvé otázce bylo psano jaká IATA mi vystavuje letenky. Otázka nezněla vystavuješ u IATA? A sorry ale žádný zákaznik nemusí čekat kdo ví jak dlouho na letenku a sam víš že se to dá lehce ověřit zda je letenka vystavena nebo ne. Ty tu furt máš nějaký problém. Ty mě tu furt haníš a přitom mě neznáš, velké řeči same. Já o tobě neřekl ani špatne slovo.

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od pokofi »

Sám tu furt o mě cosik zjišťuješ ale o sobě tu nic nenapíšeš, já se tě ptal na něci i Romula a nikdo mi neřekl nic. Snažím se to tu ukončit, já se nijak neuražím ani to nemám ve zvyku a v podstatě je mi to jedno. Je tu pár lidi, kterým jsem dělal letenky a můžu říct že 100% těch lidi bylo spokojeno s kvalitou a službama :-). Tím co tu píšeš nechápu o co ti jde.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od prodejce »

pokofi píše: Ale však ty si furt chtěl vědět od které IATA to berem, tak asi když ti píšu že to obchodní tajemství, tak to znamená že ti to asi neřeknu ne? V každé tvé otázce bylo psano jaká IATA mi vystavuje letenky. Otázka nezněla vystavuješ u IATA?


už se do toho začínáš nějak zamotávat člověče, přečti si to po sobě:

pokofi píše:
prodejce píše:
pokofi píše:Nejsme z Pardubic a nemáme ani Affiliate prodej. Jsme normální prodejci letenek s vlastním systémem, vlastním online,vlastními telefony, vlastní kanceláři, vlastním WC atd. :D a máme tady nejlepší letenkáře v ČR :) my na rozdíl od jiných prodejců nebalamutíme klienty :-)

a u koho vystavujete letenky?

Vystavujeme si sami.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG - USM

Příspěvek od prodejce »

pokofi píše:Snažím se to tu ukončit

To jestli se to snažíš ukončit, tak se evidentně snažíš málo :D


Odpovědět