Amatér na cestách

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
kumarviky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 01. 02. 2013, 00:38
Stav: Offline

Amatér na cestách

Příspěvek od kumarviky »

Zdravim zdejší komunitu,

Potřeboval bych pomoct rozluštit některé cestovní nejasnosti, které mě trápí.
S přáteli se chystám do Paříže. Letět jsem měl na zaměstnaneckou letenku, ale světe div se, všechna místa na 5 linkách v inkriminovaný den jsou obsazena(Tedy alespoň mi to bylo tak řečeno :D ) Rozhodl jsem se tedy cestovat se Swissem 19.8. v 19:30 s přestupem v Curychu a následným odletem do Paříže v 7 ráno a to především proto, že se tu alespoň na chvilku shledám s tetou, která tu žije. Zpět do Prahy letím 23.8 a na přestup mám 1:40h. Čekání mi ani tak nevadí. Zapnu notebook, koupím si skvělou čokoládu a nějak to přežiju. Nehledě na to, že Curych je prý skvělé letiště na sledování letadel.
Další problém je v tom, že jsem nikdy nepřestupoval a moje angličtina také není zrovna dokonalá.
Budu muset v Curychu vyzvedávat a následně zase odevzdávat zavazadlo? Nehledě na to, že Curych je velké letiště . Letenku dostanu v Praze a ve Švýcarsku už stačí na přepážce jen ukázat pas?
Další otázka se týká koupě letenky. Let kupuji přes internetového prodejce Fluege.de a to proto, že jsem tam našel nejnižší cenu. Letenku zaplatím kartou a nic víc již neřeším nebo si musím vytisknout nějaký dokument, bez kterého bych odletět nemohl?

Jsem vcelku zmatkař a tak chci být na všechno připravený. Na jednu stranu se nesmírně těším, že si více užiju jinak stereotypní let do Paříže, ale na druhou stranu se lehce obávám, že něco zbabrám.
Pokud mi poradíte, budu moc rád :)

Létání zdar :D


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amatér na cestách

Příspěvek od micaello »

Pokud to letis cele se Swissem, mel bys mit celou cestu na jednom palubnim listku (PRG - ZRH - CDG), v takovem pripade se o zavazadla nestaras, v Praze nalozis, v Parizi vyzvednes. To same pro cestu zpet.
Co se tyce toho, jestli mas neco tisknout ci nikoliv, netusim, jak to maji na te webovce v podminkach, kazdopadne samotny Swiss nabizi nekolik typu odbaveni, od checkin masiny na letisti (jen vybrana letiste), online checkinu (vytisknes si palubni listek a ten pak ukaze na prepazce), pres SMS checkin (prijde ti to SMSkou na mobil) az po palubenku v aplikaci Passbook v iPhonu (to jsem pro svuj let do Zenevy zvolil ja). Tohle si musis vykomunikovat s webovkou, kde kupujes..

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Amatér na cestách

Příspěvek od dejavu »

Jen upozorňuji, že většina německých prodejců letenek má dost mastné poplatky za platbu kartou. Aktuálně běžně 10 až 15 euro. Třeba německý Kayak to už zohledňuje a ukazuje. Při započítání poplatku pak už ta cena u letenek po Evropě nemusí být tak zajímavá.
Teď řeším nějakou letenku se Swissem a nakonec jsem to za nejlepší cenu našel přímo na jejich webu a bez poplatku za platbu. Kayak mi přitom web Swissu jako prodejce vůbec neukázal. A možná nejraději zajdu za firemním prodejcem letenek :-)


Odpovědět