Prestupy pri ceste do USA

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
frantisek x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03. 02. 2014, 02:27
Stav: Offline

Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od frantisek x »

Zdravim vsechny zkusene cestovatele. Prosil bych o nekolik rad, na ktere jsem nenasel odpoved.
Chci letet do usa z cz nebo okolni zeme. Lety hledam pomoci matrixu, kde tech moznosti vyhodi spoustu. Prakticky vsechno jsou lety s prestupem nekde v eu na let do usa.
Problem je ze vsechny ty prestupy jsou casove od sebe 1-2 hod... Jsou tedy ty udaje z matrixu na lety do usa s jednou spolecnosti napr. do parize a pak jinou do usa pouzitelny, kdyz je prestup 1h? Kdyz kvuli opozdenemu ryanu do parize nestihnu airfrance do usa tak chapu ze bych prisel o penize a pojistka je tedy jedine prijit o hodne drive a pripadne vzit hotel.
Lze se ale tomuhle stresu s opozdeni, vyhnout tim ze si koupim vsechny lety jednou spolecnosti?
Napriklad jsem si na matrixu nasel let ktery provozuje cely lufthansa. Na jejich strance mi najde v jednom dni vice letu do mnichova a pak za hod nebo vice, uz rovnou do usa. Kdyz mi tedy jejich stranka nabizi ze muzu letet do mnichova a za hodinu pak do usa, tak co kdyz let do mnichova se opozdi? Nekde jsem cetl ze kdyz let provozuje jeden prepravce tak zodpovida ze se to stihne, pripadne se ty letadla cekaji, nebo nabidnou dalsi let bez priplatku...?
Hledat tedy vsechno od jedny spolecnosti, nebo jit den dopredu?
Dekuji za vsechny rady, sory za dlohy roman, ale nechci udelat blbost :D


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: prestupy pri ceste do usa

Příspěvek od kowal »

Popisuješ dvě možná řešení.

První: dvě letenky, v tom případě bych vyrazil s dostatečnou časovou rezervou (klidně den předem a spojil to s návštěvou místa odletu do USA), protože v případě, že odlet nestihneš, máš smůlu - když si tedy nekoupíš refundovatelnou letenku. Také si dej pozor, že když budeš mít zavazadla, tak je musíš na předtupním letišti vyzvednout a znovu se odbavit. To za hodinu nedáš, za dvě bych se na CDG také bál, že to nestihnu.

Druhé: Koupit na jedné letence celý let ti garantuje, že i když odlet do USA nestihneš kvůli zpoždění, tak tě dají do dalšího dostupného letu. Ten může být za pár hodin, ale i za dva dny. Nemusíš se ale bát, že bys platil cokoliv navíc za letenku. Volil bych variantu s časem na přestup kolem dvou hodin, to by mělo proběhnout v pohodě. Hodina by mohla být celkem na hraně, třeba v AMS ti zabere tak 25 minut jen přesun mezi bránami. A k tomu ještě musíš projít pasovou kontrolou a pohovorem.

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do usa

Příspěvek od kocour65 »

Tak z amsterdamu mam zkusenost - hodinu na prestup do asie - v praze 20 min zpozdeny let a na prestupu vse v klidku a jeste jsem musel cekat nez otevreli branu .

frantisek x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03. 02. 2014, 02:27
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od frantisek x »

Diky za odpovedi, zjistoval jsem to i jinde a je to fakt totalni risk jet na dve letenky pri takovem mini casovym prestupu. Takze radsi den vopred nebo jednou spolecnosti.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od hafi »

upřesním - není to o jedné společnosti. Když si koupíš letenku z Prahy do Frakfurtu s Lufthansou a následně druhou letenku z Frankfurtu do New Yorku taky s Lufthansou, tak pokud ti to uletí, je to tvůj problém. Pokud si kopíš ty samé lety na jedné letence s přestupem, je to problém Lufthansy.

Naopak pokud poletíš na jednu letenku z Prahy do New Yorku přes Amsterdam s tím, že z Prahy poletíš s ČSA a z Amstrdamu třeba s KLM, tak je přestup taky garantovaný.


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od micaello »

Proste jde o to mit cely routing na jedne letence. Hawg L-)

frantisek x
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03. 02. 2014, 02:27
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od frantisek x »

hafi píše:Pokud si kopíš ty samé lety na jedné letence s přestupem, je to problém Lufthansy.

Naopak pokud poletíš na jednu letenku z Prahy do New Yorku přes Amsterdam s tím, že z Prahy poletíš s ČSA a z Amstrdamu třeba s KLM, tak je přestup taky garantovaný.


Hm, jenze trochu nerozumim jak dosahnu toho, ze budu mit ruzny dopravce na jedny letence?
Dokonce jsem si nedavno vyhledaval lety u jedne spolecnosti norwegian a jejich vyhledavac mi nespojil vzajemne lety, pritom oddelene existovali a slo tak v navaznosti cestovat. Jak koupim letenku aby bylo vsechno na jedny?

pokofi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 214
Registrován: 26. 09. 2011, 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od pokofi »

frantisek x píše:
hafi píše:Pokud si kopíš ty samé lety na jedné letence s přestupem, je to problém Lufthansy.

Naopak pokud poletíš na jednu letenku z Prahy do New Yorku přes Amsterdam s tím, že z Prahy poletíš s ČSA a z Amstrdamu třeba s KLM, tak je přestup taky garantovaný.


Hm, jenze trochu nerozumim jak dosahnu toho, ze budu mit ruzny dopravce na jedny letence?
Dokonce jsem si nedavno vyhledaval lety u jedne spolecnosti norwegian a jejich vyhledavac mi nespojil vzajemne lety, pritom oddelene existovali a slo tak v navaznosti cestovat. Jak koupim letenku aby bylo vsechno na jedny?

Zase záleží co chceš spojovat, na to jsou také určité podmínky, nemůžeš dát na jednu letenku Wizzair a Lufthansu, Norwegian také nemůžeš dát třeba s Lufthansou.

Berus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06. 02. 2014, 20:10
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od Berus »

Zdravím, chtěla bych taky poradit od zkušených cestovatelů... Mám koupeny 2 letenky nezávisle a od různých leteckých společností z VIE do BRU a z BRU do PUJ. Půjde mi odbavit zavazadlo ve Vídni až do cílové PUJ nebo budu muset v BRU si vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit?
Jaký je minimální a maximální čas na "automatické-beze mě" odbavení zavazadel mezi jednotlivými lety, pokud to vůbec v tomto případu jde? Četla jsem různé zahraniční fora a tam sem se dozvěděla,že záleží na konkrétní situaci a nelze to dopředu nijak zjistit :(

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od pumuklgr »

Opět odpověď na to, na co se ptáš, spočívá v tom, jestli to máš na jedné letence, tj pod jedním rezervačním kódem. Pokud to dobře chápu, tak ne. V tom případě musíš v BRU odbavit zavazadla znovu.

Berus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06. 02. 2014, 20:10
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od Berus »

jj, mám 2 solo letenky... :( , takže ve Vídni je neukecám, aby mi zavazadlo odbavili až do PUJ :( ..OK, špatná zpráva, jen další otázka, neznám BRU, jsou 2 hodiny na přestup dostačující?

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od happyna »

S tim zavazadlem se zkus zeptat jestli ti to neodbavi az do cilovy destinace, zalezi co mas za dopravce na letenkach

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od bepo »

pumuklgr píše:Opět odpověď na to, na co se ptáš, spočívá v tom, jestli to máš na jedné letence, tj pod jedním rezervačním kódem. Pokud to dobře chápu, tak ne. V tom případě musíš v BRU odbavit zavazadla znovu.

To neplatí vždy, ja som letel s Cathay SYD-FRA a s Austrianom FRA-VIE na dvoch sólo letenkách a batožinu mi vo FRA preložili bez problému ale cestou do SYD som si musel sám batožinu preniesť.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od nartym »

Berus píše:jj, mám 2 solo letenky... :( , takže ve Vídni je neukecám, aby mi zavazadlo odbavili až do PUJ :( ..OK, špatná zpráva, jen další otázka, neznám BRU, jsou 2 hodiny na přestup dostačující?


Na podzim jsem mel 60 minut pri letu z DOH a stihl jsem absolvovat i pasovku a sel jsem znovu na check-in, jelikoz v DOH mi nebyli schopny vytisknout boarding pass na let do PRG (mel jsem lety na jedne letence QR + SN).

Kdyz uz jsme u toho, rad bych se zeptal, jestli jsem nekde ve spechu zabloudil nebo clovek kdyz neprileti ze Schengenu, tak musi opravdu projit pasovkou, vylezt z letiste ven a pote znovu projit kontrolou na Schengenskej terminal nebo jak to tam maji rozdeleny...

Berus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06. 02. 2014, 20:10
Stav: Offline

Re: Prestupy pri ceste do USA

Příspěvek od Berus »

Díkz za odpovědi... tak že je to , jak sem si myslela....nic není jisté :D to se ieprve uvidí :)
jestli mi to přeloží a nebo mi to uletí :(


Odpovědět