Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Highflyere, v tomto fóru se nesmí naznačovat. V tomto fóru musíš psát p.o.l.o.p.a.t.i.c.k.y. aby ti lidi rozuměli. Já jsem se třeba vypsal z podoby na článku o NDC a stejně dodneška nikdo neví, co to je DCC a už vůbec ne NDC...

Takže tohle tvoje naznačování, to budeš čekat tisíc let..


https://en.wikipedia.org/wiki/DCC :-)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Ne, to tys mě nepochopil :) Já jsem ti chtěl říct, aby ses nevyčerpával udílením rad adminovi a abys spíš pomohl hádat ty otázky co nastolil HF! :idea:


Uprimne - to, co se objevilo na v blogove casti cestujlevne ma dopad na trzby kiwi nula (cela nula nula nic). Nicmene to, ze to nema dopad na trzby nutne neznamena, ze to treba neni pravda :-)

Pro me je ta vec zajimava nikoliv proto, ze ma nekdo hodne velky obrat, ale proto, zda dokaze vyrust do velikosti, kdy bude schopen oddelit obchodni cast od casti provozovatele. Takovej unbundling (mame v telekomunikacich, distribuci elektriny, plynu) s sebou v tak ruznorodem prostredi jako je letecka doprava nese zajimave problemy. Napriklad se mezi systemy neprenaseji jenom data, ale i algoritmy :-)

Druhy zajimaci duvod je fungovani startupu v tehle fazi expanze. Oni proste musi udrzovat nejaky ten "pel novosti", aby udrzeli zajem investoru pro pripad, ze by potrebovali dalsi financni injekci (eh ... penize na dalsi rust).

Co je zajimave z hlediska stability firmy je to, kolik maji tech partneru, kteri pres ne prodavaji a nakolik jsou ty distribucni smlouvy spolehlive. Samozrejme tento parametr muze nekoho zajimat, stejne jako nekoho muze zajimat, ze nekde zanechaji par lidi ve stychu.

Nicmene nepletl bych si "zajem" o danou firmu/problematiku s tim, zda si od nich koupim letenku (nakupuju u kamennych prodejcu ci na webech aerolinek) nebo zda si koupim jejich akcie (neinvestuju do startupu, do kterych nevidim, nejsem typ rizikoveho investora) :angel:

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

flyingblue píše:(nakupuju u kamennych prodejcu ci na webech aerolinek) .... (neinvestuju do startupu, do kterych nevidim, nejsem typ rizikoveho investora) :angel:

V této větě cítím rozpor... nakupovat letenky u kamenných prodejců to je to samé jako investovat do zlatých cihel. Ale nakupovat po webech aerolinek to přeci je HAZARD jako kráva!

... tak teď teda nevím, zda jsi rizikový investor, nebo ne. :-?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:
flyingblue píše:(nakupuju u kamennych prodejcu ci na webech aerolinek) .... (neinvestuju do startupu, do kterych nevidim, nejsem typ rizikoveho investora) :angel:

V této větě cítím rozpor... nakupovat letenky u kamenných prodejců to je to samé jako investovat do zlatých cihel. Ale nakupovat po webech aerolinek to přeci je HAZARD jako kráva!

... tak teď teda nevím, zda jsi rizikový investor, nebo ne. :-?


Musim upresnit: samozrejme nakupuji PREDEVSIM u kamennych prodejcu, ale obcas se vyskytne specialni pripad, jako byl slevovy kod "Sema Chuje" (cist foneticky) na linkach a webu Etihadu, tak tomu neslo odolat, esli mi jako rozumis. Uplatnit Semuv slevovy kod je neco jako kdyby tento VIP letel se mnou :-) Takovej jakoby zlatoulinkej pel ...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

Tak to potom jo... protože odstrašujících případů letenek koupených na webech airlinek je všude plno, například ze dneška jeden zde: viewtopic.php?f=14&t=5654&start=195#p215955


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Tak to potom jo... protože odstrašujících případů letenek koupených na webech airlinek je všude plno, například ze dneška jeden zde: viewtopic.php?f=14&t=5654&start=195#p215955


Delam to i proto, ze mam pak vetsi sanci dostat se do prostor, ktere jsou popisovany v tomhle clanku ... http://www.theonion.com/article/america ... ay-m-56545

David Eiselt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 26. 02. 2014, 08:48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od David Eiselt »

Můžete si vyndat hlavy ze zadnic? :roll:

Lidi, kteří dokážou pochopit psaný text vidí, že je problém jinde:
1) kiwi hlásá, jak jsou nejlevnější a budou na 80 % tras po zapojení amadea – ne, nejste a nebudete
2) kiwi okrádá lidi na zavazadlech (prodává něco, co je zdarma a záměrně klame spotřebitele)
3) dopravíme vás vždy do cíle s naší garancí – podle toho, jak se vám to zrovna hodí
4) kiwi si do obchodních podmínek napsalo něco, co si netroufnou ani ostřílení borci z edreams a jim podobní (postoupení pohledávek ve věci kompenzací)

Vyškrtněte si bod 1), protože ten jak je vidět vám dělá největší problém a pravděpodobně jste tu přestali číst. Tak šup holky, přečíst ještě jednou!

ad prodejce: Vážně hodláš tvrdit, že máme zapotřebí si generovat vlastní hejt komentáře? :problem: 99 % populace článek ani nepřečte, protože je tam příliš mnoho písmenek

ad HighFlyer: musím zatleskat :ymapplause: a teď ti trochu rozsvítit. Kiwi není naše konkurence, děláme úplně něco jiného a firmy jako je Kiwi potřebujeme. Na českém trhu jsme objemem větší, než Kiwi. Btw: nebýt planktonu, ani velryba nepluje...
PS: jaký asi tak může být výsledný profit na 6 osob vs. Oliverův gang bang?

ad Robert: četl jsi článek? Koukl ses do podmínek a na praktiky Kiwi? Pak mi řekni, kde je pomlouvání konkurence?

... kluci, já myslel, že tohle je fórum lidí co dokáží přemýšlet #:-s

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

Že skyficker okrádá na kufrech jsem psal zde na fóru už v dubnu 2016 (a nebylo mi to tenkrát věřeno). Tak to ses teda probudil fakt brzo... po dvou letech, pánč jsem si toho všiml ještě pár měsíců před tím, ale myslel jsem, že s tím něco provedou. No kradou dál..

A ano, fakt si myslím, že značnou část těch komentářů pod článkem napsal jeden člověk, protože to co se tam píše není normální..

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

Na českém trhu jsme objemem větší, než Kiwi. Btw: nebýt planktonu, ani velryba nepluje... PS: jaký asi tak může být výsledný profit na 6 osob vs. Oliverův gang bang?


A v čem je rozdíl, jestli jste objemově větší nebo menší než někdo jiný na trhu? Má cenu svojí velikost vůbec někdy někde zmiňovat? Proč? Třeba já ho mám podle posledních měření 26,8 cm, ale nikam na web ani do emailů to nepíšu. Protože k čemu by ti taková informace byla? Začal bys snad kvůli tomu u mě kupovat letenky?

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Robert »

David Eiselt píše:ad Robert: četl jsi článek? Koukl ses do podmínek a na praktiky Kiwi? Pak mi řekni, kde je pomlouvání konkurence?


Článek jsem četl, praktiky Kiwi znám, i když o některých jsem se dozvěděl až z toho článku. O Skypickeru a pozdějším Kiwi tu diskutuji už dva roky... mrkni se na první příspěvek této diskuse.

Psal jsem, že třeba právník z toho může vyvodit, že se jedná o pomlouvání konkurence, kdybys dobře četl můj příspěvek. To není tak mimo, Cestujlevne prodává letenky, Kiwi prodává letenky...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od JackBrno »

Právník může vyvozovat co chce, pokud neprokáže, že jsou informace v článku nepravdivé. A o tom případně rozhodne soud :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:Právník může vyvozovat co chce, pokud neprokáže, že jsou informace v článku nepravdivé. A o tom případně rozhodne soud :)


Pozor, nekalosoutezni chovani muze byt spatrovano i v pripade, ze Tvuj konkurent o Tobe mluvi pravdu. Muzeme si myslet, ze je to na hlavu, ale to je bohuzel realita dnesni spolecnosti.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od JackBrno »

Znáš konkrétní případ? Kdysi jsem byl ve sporu, byť to byl spor se soukromou osobou, kdy jsem na jednom svém webu o osobě psal nějaký článek, který se silně nelíbil (což se nedivím :)), ale osoba nevyhádala vůbec nic, protože všechny uvedené skutečnosti byly prokazatelně a článek tak visí na webu dodnes, neuhádal nic ani přes policii... Je fakt, že soukromý spor je něco trochu jiného, ale jsem přesvědčený, že pokud jedna firma upozorní na nějaké závažné skutečnosti jdoucí proti spotřebiteli a které jsou prokazatelně pravdivé, tak není šance s tím něco udělat.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od michal4 »

prodejce píše:Tak to potom jo... protože odstrašujících případů letenek koupených na webech airlinek je všude plno, například ze dneška jeden zde: viewtopic.php?f=14&t=5654&start=195#p215955
Můžu se zeptat, co je na mém případě odstrašujícího? S letenkou nic špatně není. Jen aerolinka má pěkně pomalé vedení pro odpovídání na dotazy.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Fabo »

michal4 píše:
prodejce píše:Tak to potom jo... protože odstrašujících případů letenek koupených na webech airlinek je všude plno, například ze dneška jeden zde: viewtopic.php?f=14&t=5654&start=195#p215955
Můžu se zeptat, co je na mém případě odstrašujícího? S letenkou nic špatně není. Jen aerolinka má pěkně pomalé vedení pro odpovídání na dotazy.


V zasade nic, jen to, ze prodejce by to vyhadal za tebe. Proto je vetsi "riziko" koupe na webu AL


Odpovědět