Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od flyingblue »

qwertyx64 píše:Prave mam pocit, ze ten ich vyhladavaci algoritmus ide stale k horsiemu. Ale je to len moj osobny pocit 8)


Me to prijde porad stejne blby, ale je potesitelne, ze uz se to naucilo ficuru z Letusky let devadesatych, kdy to nabizi tarify, ktere nejsou dostupne a tesne pred zaplacenim "whoops, cena se zvedla na trojnasobek" :-)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od flyingblue »

Okurkova sezona jiz byla k nevydrzeni. Plamenomety se nahrivaji na provozni teplotu :-)

https://www.cestujlevne.com/blog/kiwi-com-letenky

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od hafi »

Jak CL v cele s panem nejvyssim zrovna nemusim, predevsim kvuli ponekud nevhodne komunikacni strategii v davnych zacatcich, tak zde je super, ze tento clanek pro masy vzniknul (byt mi prijde zlehka nekoser neporovnat ceny letenek na destinacich, kde muze Kiwi vyuzit, co nabizi, treba ta Ibiza). A nektere prispevky v diskusi jsou taky vcelku prinosne.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od Robert »

hafi píše:Jak CL v cele s panem nejvyssim zrovna nemusim, predevsim kvuli ponekud nevhodne komunikacni strategii v davnych zacatcich, tak zde je super, ze tento clanek pro masy vzniknul (byt mi prijde zlehka nekoser neporovnat ceny letenek na destinacich, kde muze Kiwi vyuzit, co nabizi, treba ta Ibiza). A nektere prispevky v diskusi jsou taky vcelku prinosne.


Tak to je prima, že si se v názoru na Skypicker/Kiwi posunul... zrovna teď jsem se díval na stránku 1 této diskuse :)

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od Robert »

Zajímavý je tento názor z diskuse za článkem - https://www.cestujlevne.com/blog/kiwi-com-letenky

Pre spoločnosť kiwi.com nepracujem už viac ako mesiac (bola som tam cca 1 rok). Niektoré veci z článku by som rada potvrdila a iné zas vyvrátila.

1) samozrejme, že letenky nie sú najlacnejšie, kiwi si berie 10% margin, ALE videla som už aj 100%, margin sa vzťahuje na všetky produkty, letenky, zavazadla, jedlá na palube, zmena mena atď.

2) ÁNO kiwi má veľké problémy so spoločnosťou Ryanair (ryan im nechce dobvoliť bookovanie letov a tým pádom sú stratoví - ÁNO zrušili kvartálne bonusy zamestnancom presne pre to
...

5) O ČOM STE NEVEDELI ! v článku nie je spomenutá tzv. fligh change, ak ako zákazník požiadate o zmenu letu a chcete ho zmeniť, kiwi vám nájde nový (cena je približne rovnaká ako za originálny let) pôvodné lety kiwi zrušia ak sa to dá, ale VY ako zákazník nebudete refundovaní a TO je okrádanie

6) fungujú ako fungujú len vďaka metasearchrom - kayak a podobne

7) najsmutnejšie je ako sa správajú k zamestnancom, je to chorá firma, kde sa fičí na kokse a vyššie pozície sa získavajú cez posteľ.


:D :D :D

vypadá to celkem důvěryhodně, že je to od bývalé zaměstnankyně

Dneska vyšel ještě článek od Sury k tématu - http://zdopravy.cz/kiwi-com-bez-ryanair ... olinky-68/


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od hafi »

@robert: diky za pripomenuti :-) az takovy posun to neni, realne je mi fuk, ze maj marzi a beru jako jejich problem, kdyz mi nenajdou rozumne spojeni na mou kombinaci. Nicmene reklama "garantujeme vse" a v OP informace, ze jen do dvounasobku ceny puvodni letenky, stejne jako shrabnuti pripadne kompenzace za zpozdeni, mi prijde trochu jina liga, zvlaste kdyz je to schovany v dlooouhem textu, ktery - priznejme si - nikdo necte, takze jsem rad, kdyz to nekdo udela a upozorni na nejvetsi prasarny.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Skypicker

Příspěvek od Robert »

hafi píše:@robert: diky za pripomenuti :-) az takovy posun to neni, realne je mi fuk, ze maj marzi a beru jako jejich problem, kdyz mi nenajdou rozumne spojeni na mou kombinaci. Nicmene reklama "garantujeme vse" a v OP informace, ze jen do dvounasobku ceny puvodni letenky, stejne jako shrabnuti pripadne kompenzace za zpozdeni, mi prijde trochu jina liga, zvlaste kdyz je to schovany v dlooouhem textu, ktery - priznejme si - nikdo necte, takze jsem rad, kdyz to nekdo udela a upozorni na nejvetsi prasarny.


Hm, tak to je pravda, že tohle je jiná liga než jsem psal v úvodu vlákna :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Fabo »

tak tomu bodu 5 fakt nechapu. Jasne ze se Kiwi pokusi ziskat neco zpatky, alespon taxy, to mi prijde uplne normalni. A taky nechapu proc bych ty penize mel dostat ja, kdyz mi Kiwi dal jinou letenku. To mi prijde jako chtit penize od aerolinky kdyz dostanu op-up, vzdyt jsem mel koupeno do Y a letim v C tudiz v Y neletim, vratte mi penize...

Co mi u kiwi furt vadi, i kdybych ho mel pouzit jen jako vyhledavac bez ty garancie, porad neumi udelat prestupni lety s normalni AL (predpokladam ze to poresi integrace s Amadeem) a ze neumi poznat rozdil mesto/letiste. Kuprikladu se clovek chce dostat na BRU a furt to hodi CRL.

Jo a jeste ze to neumi udelat multicity na delku pobytu, to funguje jen u returnu...

David Eiselt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 26. 02. 2014, 08:48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od David Eiselt »

Tak si zkus tu situaci představit :-) Ty chceš změnit let, takže si zaplatíš nový a Oliver schramstne to, co z té původní zůstane.
Nikde snad nefunguje to, že chceš změnit let a oni ti zdarma dají jiný ne? :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Fabo »

Jo, jako zmena iniciovana od zakaznika, s tim, ze si zaplati novy let?
no tak to pak jo.

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Erix8 »

https://www.youtube.com/watch?v=S1XKunvn4rg

Zajímavé číslo - 1,2 trilionů euro ...

David Eiselt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 26. 02. 2014, 08:48
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od David Eiselt »

Teď to tam jeden ex–kiwík v komentářích zase trochu víc přiblížil.
Změna letu na základě zákazníka. Funguje to v reálu tak, že zaplatíš vesměs poplatek u Ryanairu/Wizzu za změnu + případný rozdíl v ceně a je vyřešeno. U Kiwi zaplatíš za letenku novou a co si zbude si shrábnou :-)

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od mattsun »

Erix8 píše:https://www.youtube.com/watch?v=S1XKunvn4rg

Zajímavé číslo - 1,2 trilionů euro ...


Som mal na zaciatku celkom problem "preladit do kiwi anglictiny" :)

Nech tak ci tak, kiwi beriem ze je to pre ludi ktori si nedaju ani zakladnu namahu pozriet si ceny leteniek inde a radsej to v dalsich 20-30 pripadoch nakupu preplatia. ( a v diskusiach potom budu pisat a chvalit ze nakupili u nich a ziaden problem nemali :) ) Ti rozumnejsi si rozklikaju par vyhladavacov a radsej 50 krat usetria...

K tym cislam co si kiwi taha z rukava ako sa im zachce sa ani nie je potrebne vyjadrovat, to je celkovo problem vsetkych startupov ale aj novych firiem co prichadzaju na trh...sirit populisticke bludy o tom ako rastu, ake maju uzasne cisla a ako su pomaly hned po zalozeni najvacsi vo svojom ksefte. Ale ludia to zjavne radi pocuvaju ( ako zakaznici, tak aj potencialni investori )

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

Na cestujlevne.com nemám žádné gebíry a ten web mám při vší úctě u zadku, ale jak jsem četl tu diskuzi pod článkem o kiwi (v tento okamžik 99 příspěvků), nějak mi začalo čím dál víc připadat, že většinu těch diskuzních příspěvků napsal jeden člověk. Narozdíl od výživných všelidových diskuzí na idnesu zde totiž není ani jeden povedený vtip, nikdo neexhibuje, skoro všichni diskutující používajjí stejně bohatou interpunkci a odstavce, většina příspěvků má naprosto stejný styl vyjadřování, jen občas někdo ZAKŘIČÍ capslockem anebo pohovorí po slovensky. Neříkám, že kompletně celou diskuzi napsal jeden člověk, ale dle mého soukr. názoru většinu ano. Tak, jak je většina těch příspěvků napsaná, prostě normální lidí "z ulice" nepíšou a nemluví. Sorry, toť můj osobní názor.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od JackBrno »

Taky jsem jim tam něco napsal, takže minimálně dva :D


Odpovědět