Skypicker / Kiwi.com

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od JackBrno »

Asi je zbytečné psát to pořád dokola, ale Kiwi je podle mě v podstatě jen obrovský mediální podvod a nerozpakoval bych se říct, že v určitých ohledech hraničí i s regulérním podvodem na klienty. Veškerou svoji pozici ve vyhledávačích (a tedy i obrat) postavil na tvrzení, že nabízí návazné lety nespolupracujících dopravců s garancí přestupu, což je v podstatě čistá lež, protože ta jejich garance zajištění náhradního letu je limitována na dvojnásobek původní ceny letenky. A to je samozřejmě v podstatě k ničemu, protože původní letenku měl člověk koupenou co nejdříve a co nejlevněji a místo ní bude shánět volné místo na poslední chvíli v nejbližším letu, kdy samozřejmě jsou ceny naopak nejvyšší a když mu na to Kiwi milostivě přispěje dvojnásobkem ceny původní letenky, tak to ve většině případů bude jak plivanec do rybníka a většinu ceny si cesťák platí sám. Přitom ve vyhledávačích bude spoj Kiwi hrdě na předních místech nad nabídkami, které skutečně garanci přestupu mají. A musím cestujlevne.com pochválit za to, že s tím šli veřejně ven, protože v obchodních podmínkách si to nepřečte prakticky nikdo a jak je vidět z neustálých oslavných reportáží v médiích, tak ani odborní novináři se neobtěžují podívat se na to kriticky a zjistit, v čem že ten "úspěch" Kiwi spočívá...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Na cestujlevne.com nemám žádné gebíry a ten web mám při vší úctě u zadku, ale jak jsem četl tu diskuzi pod článkem o kiwi (v tento okamžik 99 příspěvků), nějak mi začalo čím dál víc připadat, že většinu těch diskuzních příspěvků napsal jeden člověk. Narozdíl od výživných všelidových diskuzí na idnesu zde totiž není ani jeden povedený vtip, nikdo neexhibuje, skoro všichni diskutující používajjí stejně bohatou interpunkci a odstavce, většina příspěvků má naprosto stejný styl vyjadřování, jen občas někdo ZAKŘIČÍ capslockem anebo pohovorí po slovensky. Neříkám, že kompletně celou diskuzi napsal jeden člověk, ale dle mého soukr. názoru většinu ano. Tak, jak je většina těch příspěvků napsaná, prostě normální lidí "z ulice" nepíšou a nemluví. Sorry, toť můj osobní názor.


Tak treba je to nejaka diskuse intosu :-)

Pokud chces diskusi z Novinek, tak staci na novinkach zverejnit link.

Diskuse stavu nema, ale to je IMHO dany tim, ze ten clanek je napsanej tak, ze mu beznej Franta a Mana nerozumi a Kiwi zase nema v CR tolik nastvanejch klientu (tatoatadyvpokojineniklimatizaceokamzitesibezstezovat).

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od HighFlyer »

Dekuji prodejci za dosud nejracionalnejsi prispevek v diskuzi poslednich dni. Kdy by to byl kdy rekl? Jako fakt? HF + prodejce? A love at second sight? :-*

prodejce píše:Na cestujlevne.com nemám žádné gebíry a ten web mám při vší úctě u zadku, ale jak jsem četl tu diskuzi pod článkem o kiwi (v tento okamžik 99 příspěvků), nějak mi začalo čím dál víc připadat, že většinu těch diskuzních příspěvků napsal jeden člověk. Narozdíl od výživných všelidových diskuzí na idnesu zde totiž není ani jeden povedený vtip, nikdo neexhibuje, skoro všichni diskutující používajjí stejně bohatou interpunkci a odstavce, většina příspěvků má naprosto stejný styl vyjadřování, jen občas někdo ZAKŘIČÍ capslockem anebo pohovorí po slovensky. Neříkám, že kompletně celou diskuzi napsal jeden člověk, ale dle mého soukr. názoru většinu ano. Tak, jak je většina těch příspěvků napsaná, prostě normální lidí "z ulice" nepíšou a nemluví. Sorry, toť můj osobní názor.


Taky jsem ten neprehledutelne podobny syntax, interpunkci a vokabulár zaznamenal. Ale mozna ty komentare a prispevky nepise jen jeden clovek. Mozna jich je treba i sest. Mozna maji i nejake brigadniky ze Slovenska. To je ale nepodstatny detail...

David Eiselt a jeho pokus o subverzivni ofenzivu a zosnovani mega-hejtu na Kiwi jakoby "zespodu". Uf, borci, no jako dobry... Kazdy mame nejaky byznys plan, kazdy se ho snazime plnit nejakymi metodami. Jenom se kralovsky bavim =)) =)) =)) nad tim, jak PLANKTON, ktery ma trzby v radu PROMILE v porovnani s Kiwi, si zvolil prave Kiwi za cil sveho utoku, aby zmenil svet a dostal se na jeho nove vysluni, protoze "u nas prece mame letenky LEVNEJSI". O tri kila v terminu a na destinaci, kterou jsme si "nahodne" zvolili. Ale furt dobry... V teto nove, post-fakticke dobe uz je toto povolene.

V teto diskuzi zatim nikdo nepolozil dve zasadni otazky:

1) Jake procento trzeb dela Ceska republika v obratu Kiwi? (Ceska republika = teritorium, na kterem momentalne probiha "smrtelny uder" od CestujLevne, jehoz byznys je ze 100% zavisly na tomto malem, chudem a nezajimavem ceskem trhu?)
2) Druhou otazku zatim nebudu formulovat, ale nekolik zde diskutujicich se ji opakovane dotklo a domnenky jsou -opet- uplne mimo realitu, ve ktere Kiwi funguje.

Na prvni otazku je odpoved dohledatelna ve verejnych zdrojich. Dokonce v cestine. Tak hura do toho, googlujte a seznamujte! Napoveda: Odpoved neni dohledatelna hned na prvni pokus a na prvni klik. Bude to chtit vice casu a trpelivosti (ja vim, to se v post-fakticke dobe moc nenosi, uz jsem ta trapnejsi a starsi generace, ktera ma ty "divne" navyky).

Odpovedi na druhou otazku se muzeme zacit zabyvat, az ji nekdo kvalifikovane polozi.

Léto budiž pochváleno.

A jeste obligatni PS: Nejsem a nebyl jsem zamestnanec Kiwi.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Fabo »

HighFlyer píše:A jeste obligatni PS: Nejsem a nebyl jsem zamestnanec Kiwi.


Takze investor? :P :wink:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od HighFlyer »

Fabo píše:Takze investor? :P :wink:

Ku*va, toho budu do konce zivota litovat, ze jsem do teto ovocnarske firmy neinvestoval!!!


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od Pan Am »

HighFlyer píše:A jeste obligatni PS: Nejsem a nebyl jsem zamestnanec Kiwi.


Ani si jim nikdy neradil? :-?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
Fabo píše:Takze investor? :P :wink:

Ku*va, toho budu do konce zivota litovat, ze jsem do teto ovocnarske firmy neinvestoval!!!


Zase Te nemusi mrzet ocekavani situace, az se Ti zmeni akcie pres noc na toaletni papir :-)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od HighFlyer »

Pan Am píše:Ani si jim nikdy neradil? :-?

Ti radit nepotrebuji. Vi, co delaj...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:Zase Te nemusi mrzet ocekavani situace, az se Ti zmeni akcie pres noc na toaletni papir :-)

Aaaaah, Lyingblue! Welcome back! Long time no see!

Mam to vnimat jako tvuj dalsi nazorovy obrat celem vzad? Uz ani nepocitam kolikaty v poradi...
Naposledy upravil(a) HighFlyer dne 03. 08. 2017, 21:35, celkem upraveno 2 x.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
flyingblue píše:Zase Te nemusi mrzet ocekavani situace, az se Ti zmeni akcie pres noc na toaletni papir :-)

Aaaaah, Lyingblue! Welcome back! Long time no see!

Mam to vnimat jako tvuj dalsi nazorovy obrat celem vzad? Uz ani nepocitam kolikaty v poradi...


Je to slaby, je to slaby. Musis vic zabrat. A hlavne zapojit krome prstu na klavesnici i mozek :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od prodejce »

Obrázek

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:Je to slaby, je to slaby. Musis vic zabrat. A hlavne zapojit krome prstu na klavesnici i mozek :-)


Covece, vis co, porad nemame doreseneho toho Dvoraka jako uzasneho managera letiste i aerolinek. A ten uzasny megahub v PRG. Jak dnes vnimas svoji urputnou apologetiku z doby pred par lety? Tak mi pojd vzorem a zapoj krome prstu na klavesnici i mozek.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
flyingblue píše:Je to slaby, je to slaby. Musis vic zabrat. A hlavne zapojit krome prstu na klavesnici i mozek :-)


Covece, vis co, porad nemame doreseneho toho Dvoraka jako uzasneho managera letiste i aerolinek. A ten uzasny megahub v PRG. Jak dnes vnimas svoji urputnou apologetiku z doby pred par lety? Tak mi pojd vzorem a zapoj krome prstu na klavesnici i mozek.


Zaber, furt je to slaby.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:Zaber, furt je to slaby.

Neodbihej od otazky. Nebo ti uz LyingBlue nikdy nikdo neodpare.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Skypicker / Kiwi.com

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
flyingblue píše:Zaber, furt je to slaby.

Neodbihej od otazky. Nebo ti uz LyingBlue nikdy nikdo neodpare.


Musis do toho dat vic stavy, tohle emoce nevzbudi. Pojd, mas na to! Spolecne to dokazame, musis se dostat na uroven, kdy bude stat za to to Ti odpovedet ...


Odpovědět