AF - PPT za 13.999 ?

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AF - PPT za 13.999 ?

Příspěvek od micaello »

jane píše:Nejvíc možností nabízí okolí Le Gosier, na východním pobřeží Basse-Terre jsme třeba nic nenašli. Každopádně na tom východním pobřeží Basse-Terre je dálnice znamenající rychlé přemisťování a dobrou dostupnost.

BTW stejná cena letenek nás taky před dvěma lety nalákala, a pak to byla nakonec nejdražší dovolená, kde jsem kdy byla (ještě jsme byli na Martiniku a Dominice), kde poměr ceny a toho, co jsme dostali, byl hodně nevýhodný. Možná jsme ale měli jen smůlu a ostatní byli spokojení.


Ano, tvůj trip report jsem právě četl =) a došel jsem k závěru, že to byla nešťastná shoda náhod =(, což mě mrzí. Pročetl jsem i spoustu dalších reportů, co jsou na internetu k nalezení a vzhledem k tomu, že plánujeme zůstat jen na Basse/Grande Terre (i když nikdy neříkej nikdy..), tak pevně doufám, že by to mělo být podle plánů, ale nerad bych to zakřiknul :oops:

Night fly píše:Pokud chces poznat jak Grande-Terre, tak i Basse-Terre, tak urcite budes chtit zustat nekde pobliz PTP, i kdyz Pointe-a-Pitre vc.aglomerace (Jarry, Baie-Mahault, Petit-Bourg) neni nic moc. Ale urcite bych se poohledl po necem v Le Gosier, prip. Sainte-Rose. Mym oblibenym mistem je St.Francois, ale to je na uplnem vychode Grande-Terre, takze jakykoliv vylet na Basse-Terre znamena o 1h30-2h za volantem vic nez pri odjezdu z Gosier.


Víc mě z pohledu toho zajímavého právě oslovilo Basse-Terre, asi kvůli těm trekům. Nejsme typ plážových povalečů, když už dojde na pláže, tak posedět, pokoupat a jet kouknout na nějakou další o zátoku dál =). A nejvíc se mi líbily asi ty v okolí Deshaies, což je ale úplný konec Basse-Terre :-? No bude to ještě chtít nějaké zkoumání a propočty =). Ten Le Gosier vypadá v průměru zatím opravdu nejlépe..


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AF - PPT za 13.999 ?

Příspěvek od Night fly »

micaello píše:A nejvíc se mi líbily asi ty v okolí Deshaies, což je ale úplný konec Basse-Terre :-?


Deshaies jeste neni takova tragedie, opravdove zapadaky jsou na zapadnim pobrezi jizne od Pointe-Noire az po Basse-Terre, Deshaies je jeste celkem turisticke misto a tamni plaz je dost provarena. Na Grande-Terre je zajimave vlastne jen jizni pobrezi, cely ten usek Gosier-Ste.Anne-St.Francois-Pointe des Chateaux. Ale treky veskere zadne, Grande-Terre je celkem placka.

P.S. Ze Sainte-Rose nebo z Deshaies se da udelat i trek k pomniku zriceneho B 707 AF z 22.6.1962, kde se udajne daji do dneska videt i mensi trosky...

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AF - PPT za 13.999 ?

Příspěvek od micaello »

Night fly píše:usek Gosier-Ste.Anne-St.Francois-Pointe des Chateaux. Ale treky veskere zadne, Grande-Terre je celkem placka.

P.S. Ze Sainte-Rose nebo z Deshaies se da udelat i trek k pomniku zriceneho B 707 AF z 22.6.1962, kde se udajne daji do dneska videt i mensi trosky...


V tom St. Francois dost lidí nabízí ubytko v marině vedle golfového hřiště za hodně dobrý poměr cena/výkon..jsem dosti nalomený..jen pak jak píšeš, na treky to bude autem štreka.. :-?

K tomu pomníku mám plánováno se vydat :-bd

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AF - PPT za 13.999 ?

Příspěvek od Night fly »

micaello píše:V tom St. Francois dost lidí nabízí ubytko v marině vedle golfového hřiště za hodně dobrý poměr cena/výkon..jsem dosti nalomený..jen pak jak píšeš, na treky to bude autem štreka.. :-?

K tomu pomníku mám plánováno se vydat :-bd


A ved taky v patrnosti, ze krome samotne vzdalenosti je jeste okoli PTP zatizeno hustou dopravou, takze v ranni spicce (kolem 8 rano) muze prujezd aglomeraci PTP trvat klidne hodinu, a to i presto, ze skrz celou oblast vede ctyrproudovka dalnicniho typu. A to same plati pro vecerni odjezd smer St.Francois - mezi cca. patou a sedmou vecer to muze trvat klidne hodinu a pul. Jinak je ale St.Francois a okoli moc fajn, hlavne tam jsou nekolikakilometrovy prirodni plaze za koralovou barierou, se super snorchlovanim a minimem lidi. A v marine se daji domluvit vylety lodi vicemene stejne jako v Gosier/Bas-du-Fort.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AF - PPT za 13.999 ?

Příspěvek od micaello »

No já v postatě řeším tři lokality:
- Deshaies - kde jsem učarovaný tou dlouhou oranžovou pláží u Grande Anse + treky
- St. Anne / Le Gosier - noční život?
- St. Francois - moderní apartmány za super cenu, bazén, soukromá pláž (+ teda jestli je tam skvělej šnorchl..)

#:-s


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AF - PPT za 13.999 ?

Příspěvek od Night fly »

Takze postupne:

-Deshaies je OK jako vychodisko pro vylety na Basse-Terre vc. sopky atd., ale ta plaz me nikterak "nerajcuje", je pisecna s pisecnym dnem, snorchlovani = 0 a pokud tam poletis v lete, obcas ji bourky dost poskodi (dost pisku se odplavi)

-Gosier a zejmena Marina Bas-du-Fort ma asi nejlepsi nocni zivot a nejlepsi restaurace, ale na plaze musis popojet dal smerem k Sainte Anne, pokud se teda nechces placatit u hotelu.

-Ste.Anne jako takova je fajn, ale dost turisticka, v okoli je par vetsich resortu, plaze kolem nic moc (melka voda, hodne rodin s detma)

-St.Francois je takovy mix venkova a turistickeho mista, bez velkych hotelu, ale s veskerou infrastrukturou (vc.maleho letiste TFFC - vyhlidkove lety...), prijemnou atmosferou a v neposledni rade s tou moji "srdecni plazi". Ale je to vsude daleko (hlavne na Basse-Terre), na letiste 45 min. bez provozu a o zacpach kolem PTP ve spickach prac.dni jsem uz psal vyse.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AF - PPT za 13.999 ?

Příspěvek od micaello »

Night fly píše:Takze postupne:...

Tak už se nám to zúžilo na čtyři objekty, jeden v Deshaies a tři v St. Francois

Je zde otázka..je klimatizace nutná k "přežití"? :D Nikdy jsem v ničem tak "tropickém" nebyl..červencová Kréta se bez klimy dala, ale třeba 37 stupňové hice v Dalmácii byly o hubu :crazy:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AF - PPT za 13.999 ?

Příspěvek od Night fly »

micaello píše:Je zde otázka..je klimatizace nutná k "přežití"? :D Nikdy jsem v ničem tak "tropickém" nebyl..


Naprosto. Teploty pravidelne pres 30°C a k tomu 100% vlhkost. Pokud si nelibujes v koupeli ve vlastnim potu, bez klimatizace se neobejdes.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AF - PPT za 13.999 ?

Příspěvek od micaello »

OK, díky..tím pádem odpadá to nejhezčí ubytko, co jsem našel..no nevadí =)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: AF - PPT za 13.999 ?

Příspěvek od Night fly »

micaello píše:OK, díky..tím pádem odpadá to nejhezčí ubytko, co jsem našel..no nevadí =)


No me spis prekvapuje, ze vubec je v nabidce neco bez klimatizace... I v ty nejhorsi dire, kde jsem na GDL kdy bydlel, klimatizace byla. Ono kdyz fouka vitr, tak se to i bez klimy zvladnout da, ale za bezvetri (a normalnich podminek bez deste) tam byva nechutny dusno, a obzvlast pokud ti jde do oken primy slunce. O moc pres 30 by ale teploty taky vystoupit nemely.


Odpovědět