Linky "posledni sance" - raritni, odchazejici typy v Evrope

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Linky "posledni sance" - raritni, odchazejici typy v Evrope

Příspěvek od Fabo »

No to mi hrozi maximalne tak keby ma chceli uniest ako toho vietnamca.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Linky "posledni sance" - raritni, odchazejici typy v Evrope

Příspěvek od alesesl »

libcha píše:
11. 03. 2024, 16:07
alesesl píše:
06. 02. 2024, 17:55
Spis bych se zameril na Svedsko. Tam je porad moznost se proletet F50, B1900, Beech 350, Jetstream 32.
Nebo v Portugalsku, z Portimao pres Cascais, Viseu, Vila Real do Braganca jde letet S D228.
Atrka nepocitam, tam je porad relativne hodne moznosti se proletet temito stroji taky Saab 340.
Ve Francii na severo zapadnim pobrezi jde letet s Cessna Grand Caravan208 na pravidelne lince.
Ve Spanelsku jde letet se CRJ200 na lince BIO-SCQ,VGO, LCG a mozna i na jinych trasach.
Dornier 328 na trasach BLL LCY/MAN

Pak je tu Skotsko, Estonsto, Irsko, kde se muzete proletet s Brittan Norman Islander. Anebo opet Skotsko s DHC Twin otter.
Díky moc za stručně shrnuté hinty, nebyly by prosím nějaké větší detaily, alespoň názvy společností, relace a aspoň řádově ceny? Začínám se postupně o letectví zajímat, ale pozoruhodné typy letadel jsem zatím hledal jen náhodně na FR24, tak mi třeba padly do oka ty Dorniery328Jet bázované v BLL (nejlevněji se s ním dá letět asi na ranním spoji do GOT, cca 5 kKč, co jsem koukal) nebo vrtuláky Dash8-100 u Wideroe (tam je problém s fexibilností vyhledávače na webu, aby se podařila naklikat třeba cesta HAM-BOO aby tam ten -100 byl, a ne jen -400).

Po pročítání tohoto vlákna se budu koukat i na ten chorvatský Saab;; cokoli od Fokkeru by se mi taky líbilo. Třeba ale takový CRJ200 - je to vůbec zajímavé? Měl bych obavu, že to málem nerozeznám od CRJ700, pokud nebudou stát rovnou vedle sebe, aby ten zážitek stál za to. Jinak se pochlubím, že B717 už jsem letěl, kdyby někoho zajímal článek.
To CRJ ve spanelsku se kupuje pres stranky Iberie. Sun Air of Scandinavia lety z BLL do LCY, MAN, Atd se prodavaji pres BA.com. Nejlepe to ale vychazi pokud clovek to koupi za aviosy a doplati taxy, jinak jsou to palky.

U toho Wideroe, je nejlepsi si koupit letenku do Tromso a z Tromso do Kirkenes leta WF s DHC4-100 na 2 variantach letu. Jde tam dat let, ktery ma 4 nebo 5 mezipristani za stejnou cenu. Tusim, ze jsme platili okolo 60 eur ow za letenky TOS-KKN a to same na ceste zpet. Kdyz by jsi potreboval pomoc, napis SZ.

libcha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 23. 11. 2023, 15:37
Stav: Offline

Re: Linky "posledni sance" - raritni, odchazejici typy v Evrope

Příspěvek od libcha »

Díky moc za rady. Jen ty věrnostní body nejspíš nemám, letěl jsem s BA jen jedou do USA ještě před covidem.

Spíš ale řeším, že nebudu mít dost volna na realizaci všeho, proto bych rád spekuloval, u čeho je větší šance, že příští rok bude v provozu jako letos. Myslíte si, že je brzkým ukončením víc ohrožen provoz Dornierů 328jet v BLL, nebo Saabů v Chorvatsku? Věštby vítány.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Linky "posledni sance" - raritni, odchazejici typy v Evrope

Příspěvek od HighFlyer »

British Airways LGW-DUB-LGW
20MAY24 - 29SEP24

2x denně ATR72-600

wet lease od Emerald Airlines

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Linky "posledni sance" - raritni, odchazejici typy v Evrope

Příspěvek od Fabo »

ATR 72-600 je necim zajimava?

To je bliz dojet si do Vidne, tam litaj dve od BRA


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Linky "posledni sance" - raritni, odchazejici typy v Evrope

Příspěvek od HighFlyer »

Fabo píše:
26. 04. 2024, 14:02
ATR 72-600 je necim zajimava?
To je bliz dojet si do Vidne, tam litaj dve od BRA
Jestli pro tebe není AT76 zajímavá tak pro tebe není zajímavá;)

Pro me třeba je zajímavá jako nejtišší a nejkomfortnější vrtulák, co znám. A někdy může LGW být "blíž" než VIE, když máš přesun UK-IRL, což jednou za čas mívám.


Odpovědět