Dlouhý let s přestupy , zkušenosti pro začátečníka

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
fakqcze
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02. 10. 2017, 20:00
Stav: Offline

Dlouhý let s přestupy , zkušenosti pro začátečníka

Příspěvek od fakqcze »

Zdravim :) Během dvou měsíců bych měl letět do Brisbane z Prahy... Mam tu pár otázek a byl bych strašně rád kdyby se našel někdo kdo mi na ně dokáže odpovědět.

Koupím si jednosměrnou letenku , která se skládá z: 1.let - nějaká Společnost do Šanghaje , přestup 2.let Asijská společnost let dále, přestup 3.let stejná asijská společnost do Brisbane. (neberte všechno doslovně ,je to jen příklad)

1) Starám se o zavazadlo při přestupování na letadlo , nebo si ho vyzvednu až v Brisbane ikdyž se mění letecké společnosti.
2) Když mezi přestupem budu mít například 1,5 hodiny na přestup a první let bude mít zpoždění a tím pádem nestihnu přestup a následně i 3tí přestup.. jak se toto řeší?
3) Když mezi přestupy bude dlouhá doba ztrávená na letišti např: 8 hodin , dostanu místo na přespání,jídelní kupony nebo něco takového zdarma?
4) Můžu opustit letiště například v tom Šanghaji nebo to nejde kvůli vízu.
5) Někde jsem slyšel že na některých letištích se dá vykoupat,vyčistit zuby atakdále v rámci letenky... Je to tak nebo ne?
6) Nejlepší/nejpohodlnější aerolinky do Australie

Aktuálně mě nic dále nenapadá , kdyžtak dopíšu... Děkuji za odpovědi :)


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Dlouhý let s přestupy , zkušenosti pro začátečníka

Příspěvek od Airbus380 »

1. To záleží na přesném trasování a přestupních bodech, obecně ale platí, že pokud je vše na jedné letence a nejsou nikde extra dlouhé (například 24hodinové) přestupy, zavazadlo uvidíš až v Brisbane.
2. Dostaneš zdarma náhradní spoj.
3. Opět záleží na aerolince. Například China Southern (jen při přestupu na letišti v Guangzhou) nebo Korean Air.
4. Ano, vízum na 144 hodin dostaneš v Šanghaji zdarma. Opět ale záleží na konkrétním trasování, v případě, že obsahuje například vnitrostátní přelet po Číně (dejme tomu Praha - Šanghaj - Guangzhou - Sydney), pravidla jsou jiná.
5. O tom jsem nikdy neslyšel. Tedy že by to bylo v rámci letenky. Vykoupat se můžeš maximálně v salonku pro business cestující/držitele vyšších statusů věrnostních programů, na některých letištích jsou i veřejné sprchy, obvykle však placené. Vyčistit zuby si pak můžeš na každém záchodě :D
6. To je opravdu hodně individuální. Záleží na dnech, jakou roli hraje cena, apod.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dlouhý let s přestupy , zkušenosti pro začátečníka

Příspěvek od Fabo »

Tak jako tak bych doporucil hledat spis zpatecni letenky nez jednosmerne.

I kdybys ten zpatecny kupon chtel nakrasne roztrhat a vyhodit (obrazne receno, je to elektronicke, zejo), tak to ma 2 vyhody

1. Casto (vetsinou) je to levnejsi nez i jedna jednosmerna letenka, nez dve jednosmerne jeste vic
2. Dela to pak min problemu pri imigracnim

fakqcze
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02. 10. 2017, 20:00
Stav: Offline

Re: Dlouhý let s přestupy , zkušenosti pro začátečníka

Příspěvek od fakqcze »

Děkuji moc za odpovědi. :)

Jedu tam studovat na 8 měsíců.. datum zpateční cesty ještě nemám takže jedině jednosměrná...

Další otázka: Kouřím už pár let elektronickou cigaretu... Nikdy sní na letišti nebyl problém a Lithium baterii prej mám mít u sebe..
Na různých forách o e-cigarete všichni též psali že sní není problém.. Ale ted jsem narazil na video od Casey Neistat když letěl s Americkou společností a tam E-cigareta,lithium baterie ani liquid s nikotinem nejsou dovoleny... Jak to tedy je? https://youtu.be/zQlqdPfq8yQ?t=2m13s

Děkuji

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dlouhý let s přestupy , zkušenosti pro začátečníka

Příspěvek od Fabo »

stejne, i kdybys nechal zpatecni cast propadnout, porad to muze byt levnejsi nez jednosmerka.

Nebo si kup flexibilni navrat a pak to proste zmenis na vhodne datum.


fakqcze
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02. 10. 2017, 20:00
Stav: Offline

Re: Dlouhý let s přestupy , zkušenosti pro začátečníka

Příspěvek od fakqcze »

Děkuji za odpovědi... ještě jsem našel tuhle možnost:

China Eastern
Praha -> Shanghai, Pu Dong 10hodin let
14 hodin čekání
Shanghai, Pu Dong -> Brisbane 10 hodin let

Neni tohle lepší varianta než 2 přestupy s Etihad Airlines?

V tom Shanghai dostanu zdarma voucher na jídlo a hotel? Slyšel jsem že nabízejí city tripy zdarma.. což je plus


Odpovědět