Nehody se ztrátami na životech bez zničení letadla

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
fricoolinek2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 15. 08. 2005, 01:26
Stav: Offline

Nehody se ztrátami na životech bez zničení letadla

Příspěvek od fricoolinek2 »

Kolik bylo nehod, kdy sice došlo ke ztrátám na životech, avšak letadlo pak bezpečně (a vcelku) regulerně přistálo (na ranvej s podvozkem)?

Napadá mne ten "leteckej kabriolet", kdy se B737 urvala část střechy a pak ta B747, kdy se jí urvala část stěny a lidi z ní vypadly / vysála je dekomprese.

Víte ještě o něčem? Samozřejmě nepočítám to, že někoho skolil inkfart nebo zastřelil terorista.


PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nehody se ztrátami na životech bez zničené letadla

Příspěvek od PavelD »

Řecký ministr ZV " utlučený " během několikakilometrového propadu vládního letadla.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Nehody se ztrátami na životech bez zničené letadla

Příspěvek od JackBrno »

fricoolinek2 píše:Kolik bylo nehod, kdy sice došlo ke ztrátám na životech, avšak letadlo pak bezpečně (a vcelku) regulerně přistálo (na ranvej s podvozkem)?

Napadá mne ten "leteckej kabriolet", kdy se B737 urvala část střechy a pak ta B747, kdy se jí urvala část stěny a lidi z ní vypadly / vysála je dekomprese.

Víte ještě o něčem? Samozřejmě nepočítám to, že někoho skolil inkfart nebo zastřelil terorista.

Čoveče, ty máš furt dotazy... :lol:

fricoolinek2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 15. 08. 2005, 01:26
Stav: Offline

Re: Nehody se ztrátami na životech bez zničené letadla

Příspěvek od fricoolinek2 »

Nechodim sem často, tak se to "nakumuluje"...

Tato situace (letadlo "přežije", avšak ne ti, co tam cestují) mi zkrátka přijde dosti zajímavá....

O tom ministrovi jsem nevěděl...

klojM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 26. 08. 2011, 23:04
Oblíbené typy letadel: De Havilland DH-106 Comet 4C
Lockheed L-1049F Super Constellation
Tupolev Tu-114
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Stav: Offline

Re: Nehody se ztrátami na životech bez zničené letadla

Příspěvek od klojM »

JackBrno píše:
fricoolinek2 píše:Kolik bylo nehod, kdy sice došlo ke ztrátám na životech, avšak letadlo pak bezpečně (a vcelku) regulerně přistálo (na ranvej s podvozkem)?

Napadá mne ten "leteckej kabriolet", kdy se B737 urvala část střechy a pak ta B747, kdy se jí urvala část stěny a lidi z ní vypadly / vysála je dekomprese.

Víte ještě o něčem? Samozřejmě nepočítám to, že někoho skolil inkfart nebo zastřelil terorista.

Čoveče, ty máš furt dotazy... :lol:

... nic proti, ale taky se mi zdá, že to jsou morbidní a zbytečná témata, vždyť létání je radost! Přestože to k tomu patří, tak bych se v tom nerejpal - na to stačí http://www.avherald.com


fricoolinek2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 15. 08. 2005, 01:26
Stav: Offline

Re: Nehody se ztrátami na životech bez zničené letadla

Příspěvek od fricoolinek2 »

Jenže ono to tak je. Do úterního prime-time na ČT1 se dostane pořad o dopravních letadlech. A o čem je? Samozřejmě o katastrofách.

Pokud se do zpráv dostane zpráva o dopavních letadlech, tak je to většinou taky katastrofa, byť je pravda, že třeba A380 v Praze se myslím dostalo velmi pěkné pozornosti...

Tohle se prostě zle gůgluje a jak už jsem říkal - pokud dojde během letu k havarijní situaci se ztrátou na životech, tak prostě (už ze samotné logiky věci) je krajně neobvyklé, aby letadlo se udrželo v letuschopném stavu...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nehody se ztrátami na životech bez zničené letadla

Příspěvek od flyingblue »

fricoolinek2 píše:Jenže ono to tak je. Do úterního prime-time na ČT1 se dostane pořad o dopravních letadlech. A o čem je? Samozřejmě o katastrofách.

Pokud se do zpráv dostane zpráva o dopavních letadlech, tak je to většinou taky katastrofa, byť je pravda, že třeba A380 v Praze se myslím dostalo velmi pěkné pozornosti...

Tohle se prostě zle gůgluje a jak už jsem říkal - pokud dojde během letu k havarijní situaci se ztrátou na životech, tak prostě (už ze samotné logiky věci) je krajně neobvyklé, aby letadlo se udrželo v letuschopném stavu...


Tak to negugluj a pouzij avherald ...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Nehody se ztrátami na životech bez zničení letadla

Příspěvek od JackBrno »

fricoolinek2 píše:Jenže ono to tak je. Do úterního prime-time na ČT1 se dostane pořad o dopravních letadlech. A o čem je? Samozřejmě o katastrofách.

Pokud se do zpráv dostane zpráva o dopavních letadlech, tak je to většinou taky katastrofa, byť je pravda, že třeba A380 v Praze se myslím dostalo velmi pěkné pozornosti...

Tohle se prostě zle gůgluje a jak už jsem říkal - pokud dojde během letu k havarijní situaci se ztrátou na životech, tak prostě (už ze samotné logiky věci) je krajně neobvyklé, aby letadlo se udrželo v letuschopném stavu...


Vážně, není třeba nic googlovat, na avheraldu to máš přehledně, přesně, aktuálně a můžeš si tam filtrovat a vyhledávat.

fricoolinek2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 15. 08. 2005, 01:26
Stav: Offline

Re: Nehody se ztrátami na životech bez zničení letadla

Příspěvek od fricoolinek2 »

http://technet.idnes.cz/vybuch-na-palub ... chnika_sit

Jo, toto pasuje do mých "kritérií"


Odpovědět