Central Connect Airlines

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
Odpovědět
Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Já myslím, že to může být perspektivní. Něco jiného byla 90. léta a něco jiného je dnešek. To platní ve všem, beze zbytku.


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

Thisway píše:Já myslím, že to může být perspektivní. Něco jiného byla 90. léta a něco jiného je dnešek. To platní ve všem, beze zbytku.


já nemluvil o krachu,ten mě ani nenapadl, ale jenom to že CCA má s AO mnoho společného.....od vedení počínaje...., a hlavně jim přeju ať se jim daří...

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Příspěvek od Pavel »

Thisway píše:
Pavel píše:
Marek.R píše:Společnost Central Connect Airlines usiluje od ledna příštího roku o linku z Ostravy do Prahy. Saab 340 by létal ve všední dny ráno a večer, v sobotu ráno a v neděli večer. CCA nyní létá 3x denně (po-pá) mezi Ostravou a Vídní, o víkendu letí linka 1x denně.
zdroj: planes.cz


Air Ostrava se vrací :wink: :)


To s tím souvisí jak? Že to také létá z Ostravy, a tudíž to zcela určitě krachne?? Jak primitivní přístup :!:


..než budeš někoho hned hodnotit za primitiva,tak zkus popřemýšlet,jak to ten dotyčný myslel.....

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Pavel píše:
Thisway píše:
Pavel píše:
Marek.R píše:Společnost Central Connect Airlines usiluje od ledna příštího roku o linku z Ostravy do Prahy. Saab 340 by létal ve všední dny ráno a večer, v sobotu ráno a v neděli večer. CCA nyní létá 3x denně (po-pá) mezi Ostravou a Vídní, o víkendu letí linka 1x denně.
zdroj: planes.cz


Air Ostrava se vrací :wink: :)


To s tím souvisí jak? Že to také létá z Ostravy, a tudíž to zcela určitě krachne?? Jak primitivní přístup :!:


..než budeš někoho hned hodnotit za primitiva,tak zkus popřemýšlet,jak to ten dotyčný myslel.....

Omlouvám se, ale tvoje vyjádření bylo trochu matoucí. Pododbných (jinak myšlených) poznámek tu už bylo dost...

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Já jsem spíš zvědavý, na jakém principu bude linka fungovat. Jestli to bude code-share, případně s kym...


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Thisway píše:Já jsem spíš zvědavý, na jakém principu bude linka fungovat. Jestli to bude code-share, případně s kym...


...tipnul bych si (a logiku by to i mělo), že to bude cs s Lufthansou. :idea:

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Jafa píše:
Thisway píše:Já jsem spíš zvědavý, na jakém principu bude linka fungovat. Jestli to bude code-share, případně s kym...


...tipnul bych si (a logiku by to i mělo), že to bude cs s Lufthansou. :idea:

To je pravda :wink:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

T: proc si to myslis? :idea:

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

dider píše:T: proc si to myslis? :idea:

d: Dávalo by to smysl. Já nevím, jak daleký je rozvojový plán CCA, ale řekněme, že sama tam létat patrně nebude, stejně tak jako s jakýmkoliv členem SkyTeamu, který by tam už dávno mohl lítat s ČSA.
Lítat to s Austrianem by asi nedávalo moc smysl. Ovšem Lufthansa je (stejně jako Austrian) ve Star Alliance. Je to jen spekulace, ale pokud by třeba měly CCA zájem o spolupráci s členy Star jako (zatím spíše symbolická) protiváha ČSA, potažmo SkyTeamu v ČR, viděl bych to na Lufthansu.

Jinak mě ještě napadá jako možný kandidát Swiss.

To všechno je ale možná úplná kravina. Uvidíme.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

t: tohle je lepší než napsat: "to je pravda :?". To byla spíš provokace ta moje otázka :D

Ja konkurenci do OSR vítam. CSA je zbytečně drahá. Uvidime co nám CCA nabídne. Osobně o firmě moc nevím a docela uvítam jakýkoliv info nebo zdroj. Neměl jsem ani čas to moc zkoumat ale se do toho pustím.
C/S s LH moc nevěřím. Letět z Ostravy do Prahy, pak do Mnichova a pak třeba do Bruselu?

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Lidi vzpamatujte se!! A dívejte se na to trochu reálně!! Ta linka OSR-VIE přežívá jenom díky dotacím kraje - na strandardním přístupu nabídka/poptávka to rozhodně nefunguje. Slyšel jsem o jakési TV reportáži kde plánují zahájení linek do AMS, ZRH - ten Curych mi připadá jaksi mimo mísu, ale dobře.. se do zase zamázne dotacema.
Ale kdo jim bude dotovat linku do PRG?? Pochybuju, že by lítali za výrazně nižší ceny než ČSA - a kolik běžných cesťáků používá pro dopravu mezi OSR a PRG letadlo??
Já bych to tipoval na mediální bublinu :(

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

O: uvidíme jak to dopadne.Nečekám zázrak ale dva dopravci jsou lepší než jeden. Jinak letět OSR-AMS bych v Saabu nechtěl.

Ono rozlítat z Ostravy něco bez dotací bude těžké. osobně mi to nevadí.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

dider: ono to může být v tom Sabbu docela pohodlné, když poletí 5 lidí :P Letěl jsem s FlyBaboo PRG-GVA a hodnotím to jako jeden z mých nejzajímavějších letů, opravdu jsem si to užil
Já bych neměl nic proti dotacím na rozjezd linky v horizontu třeba do 3 měsíců od zahájení, ale věčně věků dotovat veškerý provoz společnosti, to mi vadí. Osobně to beru tak, že odpovědní, kteří dotace rozdávají, teď momentálně nabízejí s otevřenýma rukama, protože ve svých megalomanských představách vidí "své regionální hlavní město" jako středobod všech leteckých linek v regionu a navíc je teď letecká doprava docela "in" - ale košer mi to rozhodně nepřijde

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

po shlednutí toho dokumentu o Discovery mi to už vůbec nepříjde nejak nic divné. Je to jistý komplex regionů jako je třeba Ostrava. Sama o sobě nemá absolutně co nabídnot pro to aby byla střed Evropy. Ale hlavně ať má mezinárodní letiště, hokejový a fotbalový klub v nejvyšší lize a dálnici od státu. A korupce všude. Pak nastane ta invaze investorů a vysoké platy. :D :D Právě tohle myšlení opouští v současnosti Brno a ja jsem za to moc vďečný a proto dávam veškeré naděje tam a ne do Ostravy.

Ale JobAiru stejně držím palec 8) mne to taky nepříjde košer ale co nadělat.

ppl
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 640
Registrován: 25. 11. 2005, 17:59
Stav: Offline

Příspěvek od ppl »

Proc toto mysleni Brno opousti? Jak se to projevuje a co by teda na Mosnove meli udelat lepe?


Odpovědět