Vlakové vlákno

Odpovědět
michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od michal4 »

Super, video. Jen mi v něm chybí ten výhled z pokoje na Jang C'ťiang přes den :-)


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od cocik »

Proste reka, no :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Fabo »

persona píše: Už dnes v Pardubicích jsem litoval, že nemám ani jeden ze tří foťáčků. A na mobil, třebaže necelý rok starý, fotit odmítám. Není to ono.


Clovece, ja vim ze jsi tradicionalista atd., ale fakt ti prijde lepsi fotit na 10+ let stary fotak s pomerne mizernym (byt rekneme na online vyvedeni jakztakz ackeptovatelnym rozlisenim) nez na moderni telefon?

Technologie jak SW tak HW za tu dobu udelala slusny skok.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od persona »

Přijde mi to lepší - 3 MP kompakt s plným manuálem asi pořád udělá lepší fotku (za horšího světla určitě) než současný mobil. S tímto bez problémů udělám formát A4 na papíře (https://www.dpreview.com/reviews/canona510/10). Lépe se to také drží a ovládá.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od prodejce »

Nechci být otravný, ale:
prodejce píše:Jak to vypadá s cedulí "Vaříme Nescafé"? :D

Děkuji :)


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od persona »

Moc se omlouvám, ale zatím se nepodařilo. Myslel jsem na to, když jsem první červencový týden jel tramvají z centra Ostravy na hl. n., ale říkal jsem si, že zkusím doběhnout odjíždějící EC, abych nemusel půl hodiny čekat na R z Bohumína. Takže jsem to minul. Leč zítra dopoledne mířím přes Bohumín do té Varšavy a pokud nebude průvodčí nic namítat (a neměl by), přestoupil bych na IC Porta Moravica již na Ostrava hl. n. místo v Bohumíně a podle všeho mohl vyfotit ceduli zrcadlovkou, kterou si asi vezmu do Polska, protože do zmiňovaného kompaktu jsem byl zatím líný koupit nabíjecí baterie a hlavně jsem zjistil, že při každém zapnutí i před každým snímkem to chce znova nastavit datum, což je otrava. Kolega mi říkal, že prý tyto starší přístroje nemají nějakou vnitřní baterku, co to drží, resp. prý se asi vybila. :-(

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

1 třída - Pendolino vs EC,EX

Příspěvek od k.m »

Zdravím,jaké je místo na nohy u Pendolina ...prý se první a druhá třída liší jen v barvě sedaček,tak mě zajímá když měřím bezmála dva metry jak je to pohodlné.....jestli nemám jet raději první třídou EC či EX ..

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: 1 třída - Pendolino vs EC,EX

Příspěvek od Hansie »

k.m píše:Zdravím,jaké je místo na nohy u Pendolina ...prý se první a druhá třída liší jen v barvě sedaček,tak mě zajímá když měřím bezmála dva metry jak je to pohodlné.....jestli nemám jet raději první třídou EC či EX ..
Měřím ještě víc, než ty a dvojku jsem dal bez problému

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od majkl666 »

Ve 2.třídě je jedno spešl místo, ale skoro pořád je vyprodáno, nevím jestli je to ve všech soupravách stejné, ale naposled to bylo ve voze č.6 sedadlo 41, před tím daným místem totiž není sedadlo, ale sloup a proto je tam místa pro natažené nohy ;)

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od k.m »

majkl666 píše:Ve 2.třídě je jedno spešl místo, ale skoro pořád je vyprodáno, nevím jestli je to ve všech soupravách stejné, ale naposled to bylo ve voze č.6 sedadlo 41, před tím daným místem totiž není sedadlo, ale sloup a proto je tam místa pro natažené nohy ;)


joo to joo to je jedno ve dvojce a jedno v jedničce ta 41,ale to je už rezervovaný a jak tak koukám permanentně ..

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od persona »

prodejce píše:Nechci být otravný, ale:
prodejce píše:Jak to vypadá s cedulí "Vaříme Nescafé"? :D

Děkuji :)


Tak jsem se včera cestou z Krakova (Milána/Londýna) dostal na Ostravu hl. n. a vyfotil ceduli. Více v cestopise. :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od prodejce »

persona píše:Tak jsem se včera cestou z Krakova (Milána/Londýna) dostal na Ostravu hl. n. a vyfotil ceduli. Více v cestopise. :-)


Děkuji za zprávu. Vycházíme-li z prodejcova životního moudra no. 6: "Všechny změny jsou skutečně vždy k horšímu a né že né", je hřejivé vědět, že alespoň na nádraží v Ostravě je svět ještě v pořádku.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od cocik »

Byl jsem (mimo jine) na nadrazi v Brne a neco jsem natocil...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5-UwCAd4YV8[/youtube]

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Airbus380 »

No vida, pohled místních poměrů na severočeských lokálkách neznalého turisty z Asie, je rozhodně zajímavý! Doksy - Bakov - Praha je můj týdenní chléb a člověku už to vlastně ani nepřijde... To, že pořádnej signál je vlastně až od Všetat, stejně jako fakt, že 80km vzdálenost jedu dvě hodiny...člověk si zvykne. Pořád lepší, než jet od nás autobusem, u kterýho nikdy není jistota, jestli pojede a pokud pojede, tak jestli se do něj vejdu :D

Je pravda, že osazenstvo na rychlíku Kolín - Rumburk bývá prazvláštní (kromě neděle a pátků, kdy je to plný studentů), ale možná je to tím, že Českolipsko je podle nějakého průzkumu okresem s nejnižším IQ Československu :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Globik »

Tu tlačenku a pivo jsi měl v Křinickém pivovaru / Falkenštejn? A co jsi měl za pivo?


Odpovědět