Jak se obléci do Londýna

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od dejavu »

Reserved jsou Poláci a většina polských oděvních značek produkuje věci spíš menší než odpovídá standardu číslování. Tedy opak velké části amerických značek.


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od cocik »

Pratele, jsem sice pankac, ale slusnej pankac, takze jsem si nechal u krejciho usit nasledujici dva spolecenske obleky...

Asijska verze (v kombinaci s cervenou kosili)
Obrázek

Zapadni verze
Obrázek

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Chválím. První jistě využiješ pro nový film, který natočí Čang I-mou :-) Ale vážně: jak moc je to v čínské hierarchii formálního oblečení vysoko? Frak, smoking či běžný business oblek?

Oblek z Goldfingera je naprostá klasika. Nechal sis ho ušít přesně podle toho vzoru, co má na sobě Connery? (http://thesuitsofjamesbond.com/?p=12)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od cocik »

V soucasny dobe nosi tradicni zhongshan zhuang v podstate jenom nasledujici sorta lidi:
- vedeni strany pri nejvic oficialnich vnitrostatnich prilezitostech (projev pri vyroci zalozeni CLR)
- hongkongsky a taiwansky filmovy hvezdy misto obleku (cool faktor)
- pošuci, co se chteji podobat hongkongskym a taiwanskym filmovym hvezdam (wannabe faktor)

Tj. naprosta vetsina Cinanu nosi oblek v zapadnim stylu a ten tradicni vychodni neresi...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Dnes ráno jsem vedle papírových Lidovek četl tzv. stylovou přílohu Lidových novin (říjnový Esprit speciál) a hudroval jsem pod vousy jak špaček, protože tzv. módní redaktor radil českým byznysmenům (zpravidla velmi konzervativní segment mužů) v oblasti trendů na podzim/zimu 2013/14 a ty věty by se daly tesat jako příklad toho jak ne. V kompaktu mi bohužel došly baterky, tak jsem to nemohl ofotit, ale sentence jako (cituji po paměti):

"Řekněte NE malosti, ba přímo hrůzostrašnosti brýlí s tenkými obroučkami nebo dokonce žádnými obroučkami(!), což je mimořádně odpudivé, a nahraďte je výraznými obrubami, třeba právě Salvatore Ferragamo, se silnými postranicemi á la svářeč!"

(před pár týdny ČSSD radila kandidátům téměř přesný opak: Brýlové obruby jsou velmi důležitým prvkem. Doporučujeme přiklonit se k jednoduchým, spíše měkce působícím obrubám, které domodelují obličej. Bočnice doporučujeme co nejméně výrazné, obroučky jemné. Vyvarujte se robustní černé, která může vést k historicky negativním asociacím. Obruby podtrhují intelektuální, klidnou a laskavou osobnost.);

"Kožená taška (nevím už značku, ale vzpomněl jsem si na čočíka a jeho kus) je sice dražší, ale nač že to šetříte? Na nové golfové hole? Neblázněte a rozbijte investiční prasátko, jehož obsah Vám zajistí užitkovost a eleganci kožené tašky na ranní pochůzky, oběd s obchodním partnerem i večerní fitness"; "Rčení, že muži stačí dokonalý oblek a čisté boty, jistě sami nevěříte. Na módu stejně jako na byznys musíte mít (lidově řečeno) koule, musíte vyniknout v davu a to platí i pro byznys módu na nadcházející sezonu: proto boty na nižší platformě (a zapomeňte na Spice Girls z poloviny 90. let) v elegantní černé jsou to pravé a mezi obchodními partnery jistě nezapadnete."

Má cenu psát do Lidovek? Asi ne... to je asi tak kompetentní jako blog neteře Jardy Jágra: http://www.pavlinajagrova.com/ - pozor byla už i ve show Jana Krause a denně to čte 8 - 10 tis. lidí.


procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od procvi »

persona píše:Dnes ráno jsem vedle papírových Lidovek četl tzv. stylovou přílohu Lidových novin (říjnový Esprit speciál) a hudroval jsem pod vousy jak špaček, protože tzv. módní redaktor radil českým byznysmenům (zpravidla velmi konzervativní segment mužů) v oblasti trendů na podzim/zimu 2013/14 a ty věty by se daly tesat jako příklad toho jak ne. V kompaktu mi bohužel došly baterky, tak jsem to nemohl ofotit, ale sentence jako (cituji po paměti):

"Řekněte NE malosti, ba přímo hrůzostrašnosti brýlí s tenkými obroučkami nebo dokonce žádnými obroučkami(!), což je mimořádně odpudivé, a nahraďte je výraznými obrubami, třeba právě Salvatore Ferragamo, se silnými postranicemi á la svářeč!"

(před pár týdny ČSSD radila kandidátům téměř přesný opak: Brýlové obruby jsou velmi důležitým prvkem. Doporučujeme přiklonit se k jednoduchým, spíše měkce působícím obrubám, které domodelují obličej. Bočnice doporučujeme co nejméně výrazné, obroučky jemné. Vyvarujte se robustní černé, která může vést k historicky negativním asociacím. Obruby podtrhují intelektuální, klidnou a laskavou osobnost.);

"Kožená taška (nevím už značku, ale vzpomněl jsem si na čočíka a jeho kus) je sice dražší, ale nač že to šetříte? Na nové golfové hole? Neblázněte a rozbijte investiční prasátko, jehož obsah Vám zajistí užitkovost a eleganci kožené tašky na ranní pochůzky, oběd s obchodním partnerem i večerní fitness"; "Rčení, že muži stačí dokonalý oblek a čisté boty, jistě sami nevěříte. Na módu stejně jako na byznys musíte mít (lidově řečeno) koule, musíte vyniknout v davu a to platí i pro byznys módu na nadcházející sezonu: proto boty na nižší platformě (a zapomeňte na Spice Girls z poloviny 90. let) v elegantní černé jsou to pravé a mezi obchodními partnery jistě nezapadnete."

Má cenu psát do Lidovek? Asi ne... to je asi tak kompetentní jako blog neteře Jardy Jágra: http://www.pavlinajagrova.com/ - pozor byla už i ve show Jana Krause a denně to čte 8 - 10 tis. lidí.


Ta čočíkova taška je nepřekonatelná :D a nejde dostat z hlavy

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od kuba.biker »

procvi píše:
persona píše:Dnes ráno jsem vedle papírových Lidovek četl tzv. stylovou přílohu Lidových novin (říjnový Esprit speciál) a hudroval jsem pod vousy jak špaček, protože tzv. módní redaktor radil českým byznysmenům (zpravidla velmi konzervativní segment mužů) v oblasti trendů na podzim/zimu 2013/14 a ty věty by se daly tesat jako příklad toho jak ne. V kompaktu mi bohužel došly baterky, tak jsem to nemohl ofotit, ale sentence jako (cituji po paměti):

"Řekněte NE malosti, ba přímo hrůzostrašnosti brýlí s tenkými obroučkami nebo dokonce žádnými obroučkami(!), což je mimořádně odpudivé, a nahraďte je výraznými obrubami, třeba právě Salvatore Ferragamo, se silnými postranicemi á la svářeč!"

(před pár týdny ČSSD radila kandidátům téměř přesný opak: Brýlové obruby jsou velmi důležitým prvkem. Doporučujeme přiklonit se k jednoduchým, spíše měkce působícím obrubám, které domodelují obličej. Bočnice doporučujeme co nejméně výrazné, obroučky jemné. Vyvarujte se robustní černé, která může vést k historicky negativním asociacím. Obruby podtrhují intelektuální, klidnou a laskavou osobnost.);

"Kožená taška (nevím už značku, ale vzpomněl jsem si na čočíka a jeho kus) je sice dražší, ale nač že to šetříte? Na nové golfové hole? Neblázněte a rozbijte investiční prasátko, jehož obsah Vám zajistí užitkovost a eleganci kožené tašky na ranní pochůzky, oběd s obchodním partnerem i večerní fitness"; "Rčení, že muži stačí dokonalý oblek a čisté boty, jistě sami nevěříte. Na módu stejně jako na byznys musíte mít (lidově řečeno) koule, musíte vyniknout v davu a to platí i pro byznys módu na nadcházející sezonu: proto boty na nižší platformě (a zapomeňte na Spice Girls z poloviny 90. let) v elegantní černé jsou to pravé a mezi obchodními partnery jistě nezapadnete."

Má cenu psát do Lidovek? Asi ne... to je asi tak kompetentní jako blog neteře Jardy Jágra: http://www.pavlinajagrova.com/ - pozor byla už i ve show Jana Krause a denně to čte 8 - 10 tis. lidí.


Ta čočíkova taška je nepřekonatelná :D a nejde dostat z hlavy


Já kudy chodím, tudy reprezentuji...http://www.airlinesoriginals.com/viewbag.php5?reference=CLASSIC%20BAG%20-%20TAP%20AIR%20PORTUGAL&img=sac_travel_tap_portugal_airlines&year=2011&cat=BC&new=new&BT=y :P

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Ohledně tašky si dovolím kontrovat: mám mj. několik žlutých tašek (např. i tuto: http://www.colorbynumbers.co.uk/2010/07 ... ondon.html) - už ji ale u výrobce nemají - poslední žlutý kus jsem koupil před časem v Selfridges) :-)

Ale k věci: několik posledních dní mi pije krev billboard L. Špačka na nový kurs etikety. A tady to snad patří více než do přiblblých titulků/textů...

http://www.ladislavspacek.cz/wp-content ... 01/MBE.pdf

Nový prestižní vzdělávací program? Jak může být prestižní něco co dosud nemá tradici nebo výsledky? Prestižní jsou asi práva na Harvardu nebo ekonomie na DePaulovi, ne? ;-) Anebo je to jako s tím "obřím" a "ikonickým"? Hm...

Nebudou ze strany Anglie námitky vůči osobnímu udělování (L. Špačkem) titulu MBE (Řád britského impéria). Aby z toho nebyl diplomatický skandál...

Neproplatí to někomu z vás firma? Že by popsal zkušenosti. :-)

Mám také pochybnosti o umístění billboardu vedle nákupního centra Královo Pole (hlavním nájemníkem je Tesco).

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od whiskey »

persona píše:
Nový prestižní vzdělávací program? Jak může být prestižní něco co dosud nemá tradici nebo výsledky? Prestižní jsou asi práva na Harvardu nebo ekonomie na DePaulovi, ne? ;-) Anebo je to jako s tím "obřím" a "ikonickým"? Hm...

ale trt, ekonomia jedine St.Gallen, na DePaul beru kdejakych pankacov...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od dejavu »

persona píše:
Ale k věci: několik posledních dní mi pije krev billboard L. Špačka na nový kurs etikety. A tady to snad patří více než do přiblblých titulků/textů...

http://www.ladislavspacek.cz/wp-content ... 01/MBE.pdf


Dějepis na základce uměl Špaček vyložit slušně. Takže třeba se ta prestiž, táhne už z těhle dob. :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

A abychom se vrátili k tématu, přidávám tip pro oddělení reprezentace v nadnárodních korporacích - nové pojetí pánského obleku :-)

http://www.vogue.com/fashion-shows/fall ... lection#22 - šipky vlevo/vpravo

Tohle bych třeba rád pro naše kolegyně do práce nebo úředníce na brněnském magistrátu, ale obávám se, že se tak nestane i když je to tak krásně konzervativní. :-) Doporučuji i text recenze - moc pěkná angličtina

http://www.vogue.com/fashion-shows/spri ... hom-browne


Odpovědět