Přiblblé novinové texty ...

Odpovědět
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:Tak vnitřní napětí by do článku hlavně přinesla zpráva, že nízkonákladovky prodávají spoustu letenek za draho a z toho potom mají ty vysoké zisky. To by teprve bylo čoro

Ale oni v tom clanku pisou, ze je prodavaji za levno (ve srovnani s dinosaury). Prumer neukecas. Nebo mas jina cisla?


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

Ale já nekritizuji čísla v článku uvedená, směšné mi přišlo, že i tento článek vyličuje nízkonákladovky an bloc jako levné - což ale v reálu an bloc neplatí. K dosažení průměru je třeba prodat hooodně velmi drahých letenek, což si zatím žádný novinář neuvědomil. Zajímala by mě třeba reakce tiskových mluvčích EZY nebo FR, kdyby se jich někdo místo na řízení nákladů zeptal na řízení výnosů... jenže on se jich nikdo nezeptá a nezeptá. To už jsme tu probírali.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Ale já nekritizuji čísla v článku uvedená, směšné mi přišlo, že i tento článek vyličuje nízkonákladovky an bloc jako levné - což ale v reálu an bloc neplatí. K dosažení průměru je třeba prodat hooodně velmi drahých letenek, což si zatím žádný novinář neuvědomil. Zajímala by mě třeba reakce tiskových mluvčích EZY nebo FR, kdyby se jich někdo místo na řízení nákladů zeptal na řízení výnosů... jenže on se jich nikdo nezeptá a nezeptá. To už jsme tu probírali.


Rizeni vynosu je blba story, jestli mi jako rozumis :-?

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od HonzaLB »

prodejce: je takový hezký pojem v každé čtvrtletní zprávě na burzu jak u easyJetu, tak Ryanairu s názvem average fare.
btw, na řízení výnosů jsem se na 20 letech easyJetu ptal (byl jsem na stejné akci, jako kolega z HN, text vyšel o něco dříve, pro posměšek pochopitelně snadno k nalezení.) co asi mohli odpovědět zajímavého: obchodní tajemství, složité algoritmy, sledování toho, co se v destinacích bude dít, sledování cen konkurence atd.
Jinak zastávám názor, že je lepší mít vypláchnutý mozek od MOLa, než frustrovaného prodejce, kterému bere MOL byznys a proto ho nesnáší. Nebo asociálního frustráta, který rozumí všemu a na vše musí mít názor.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

Těm posledním dvěma větám jsem opět zcela neporozuměl - tam asi vypadlo sem tam nějaké slovo nebo čárka či kýho výra... takže se budu raději věnovat tomu, co je nad tím: že na idnesu vyšel článek na stejné téma jsem nezachytil. Takže teď jsem si to tedy vygooglil a subjektivně mi to přijde lepší, než to, co je na ihnedu. Z článku kolegy z ihnedu ještě vyzařuje takové to naivní "nízkonákladové nadšení", které 20ti letech, co jsou nízkonákladovky na trhu, mi prostě přijde "přiblblé". Článek na idnesu je oproti tomu mnohem střízlivější. A znovu zopakuji svou myšlenku, opět jinými slovy: nízkonákladovky nejsou pro zákazníky za všech okolností bezpečným přístavem nejlevnějších letenek. I nízkonákladovky zkouší zákazníkům podstrčit pěkně "tučné" kousky v rámci svého řízení výnosů - a v tomto bodě se PR rozchází s realitou.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

HonzaLB píše:btw, na řízení výnosů jsem se na 20 letech easyJetu ptal co asi mohli odpovědět zajímavého: obchodní tajemství, složité algoritmy, sledování toho, co se v destinacích bude dít, sledování cen konkurence atd.

Dík že ses zeptal. Tím se alespoň jednou pro vždy potvrdilo, že nízkonákladovky své výnosy skutečně řídí :D ale že je to tajné.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od HonzaLB »

prodejce píše:Těm posledním dvěma větám jsem opět zcela neporozuměl - tam asi vypadlo sem tam nějaké slovo nebo čárka či kýho výra... takže se budu raději věnovat tomu, co je nad tím: že na idnesu vyšel článek na stejné téma jsem nezachytil. Takže teď jsem si to tedy vygooglil a subjektivně mi to přijde lepší, než to, co je na ihnedu. Z článku kolegy z ihnedu ještě vyzařuje takové to naivní "nízkonákladové nadšení", které 20ti letech, co jsou nízkonákladovky na trhu, mi prostě přijde "přiblblé". Článek na idnesu je oproti tomu mnohem střízlivější. A znovu zopakuji svou myšlenku, opět jinými slovy: nízkonákladovky nejsou pro zákazníky za všech okolností bezpečným přístavem nejlevnějších letenek. I nízkonákladovky zkouší zákazníkům podstrčit pěkně "tučné" kousky v rámci svého řízení výnosů - a v tomto bodě se PR rozchází s realitou.

já netvrdím nikde, že jsou vždy bezpečným přístavem. Jen těch výpečků nabízí podstatně méně, než jiní.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

HonzaLB píše:já netvrdím nikde, že jsou vždy bezpečným přístavem. Jen těch výpečků nabízí podstatně méně, než jiní.

Řeknu to asi takto: já osobně si nepamatuji žádný článek o nízkonákladovkách, ani od tebe, ani od jiných, ke by bylo alespoň naznačeno, že lowcosty řídí i své výnosy a tak se kromě "levných letenek" v jejich nabídce vyskytují i tučné kousky. A právě situace, kdy zákazník má pocit, že ani nemusí srovnávat ceny a stejně nakoupí "levně", je pro aerolinky vždy ta nejvýnosnější situace.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:
HonzaLB píše:já netvrdím nikde, že jsou vždy bezpečným přístavem. Jen těch výpečků nabízí podstatně méně, než jiní.

Řeknu to asi takto: já osobně si nepamatuji žádný článek o nízkonákladovkách, ani od tebe, ani od jiných, ke by bylo alespoň naznačeno, že lowcosty řídí i své výnosy a tak se kromě "levných letenek" v jejich nabídce vyskytují i tučné kousky. A právě situace, kdy zákazník má pocit, že ani nemusí srovnávat ceny a stejně nakoupí "levně", je pro aerolinky vždy ta nejvýnosnější situace.


Proste to nesedi do pribehu. Takove to "jsem se ptal, ale nic mi nerekli" je jenom vymluva pro par asocialnich stouralu.

Nepises pribehy (nejlepe HLP - hluboky lidsky pribeh), lidi Te nekupujou. A uz i pan velkoagrarnik si toho vsiml (a krome chozeni na tenis se sefredaktorem, kde neprobiraji temata spojena s politickym angazma ani s agrofertem) a krome nakladu ridi i vynosy - takze lid musi dostat svoji "pravidelnou davku emoci".

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od j.ree »

Více osobních vozů bude před Vánoci tradičně zařazeno do dálkových vlaků především z Prahy na Moravu a Slovensko. Některé spoje budou mít rekordní délku dosahující téměř 15 vagónů.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/dopravci-pred ... oprava_suj

Muze mi prosim nekdo rict, kolik je to teda vagonu?

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od HonzaLB »

j.ree píše:
Více osobních vozů bude před Vánoci tradičně zařazeno do dálkových vlaků především z Prahy na Moravu a Slovensko. Některé spoje budou mít rekordní délku dosahující téměř 15 vagónů.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/dopravci-pred ... oprava_suj

Muze mi prosim nekdo rict, kolik je to teda vagonu?

14,75.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Robert »

Matěj Stropnický k letecké dopravě:

http://echo24.cz/a/i5p9s/neni-normalni- ... -dovolenou

Co letecká doprava?

Lítá se moc, je to nepřiměřené. Osobně se snažím skoro nelítat. V ceně letenky prostě nejsou zahrnuty všechny dopady, které můj let má. Spalování leteckého benzinu musí být zdaněno mnohem víc.

Takže vy byste lidem dovolil, aby si dál starými auty jezdili po českých okreskách, ale létat do Egypta, to ne? Leteckou dopravu si dnes poprvé v historii můžou dovolit i lidi, kteří nejsou vysloveně bohatí, a vy jim to zase chcete zatrhnout?

Hm. V téhle věci je potřeba být spravedlivý. Vyšší náklady u létání objektivně jsou a tím pádem je potřeba je započíst. Není normální, aby 80 procent českých občanů mohlo každý rok dosáhnout na leteckou dovolenou.

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od FlightDetent »

:-b Popravdě, nejsem si jistý, zda je přiblblý titulek, anebo je to trochu jinak

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

Spíš to je na blbou otázku blbá odpověď..

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:Spíš to je na blbou otázku blbá odpověď..
¨
Ten článek jsem ještě nečetl, ale první odpověď je jako od dobrosera a druhá jako od nějakého NWO fašisty! WTF!!! :evil:


Odpovědět