Přiblblé novinové texty ...

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

HonzaLB píše:mě nezajímají především exhibicionistické výlevy samozvaných odborníků na jídlo:-)což není nic proti personovi a spol., jen nemusím být součástí aktuální vlny, kdy každý druhý rozumí jídlu, aniž by někdy v gastronomii pracoval.

Ty cucáku jeden, co si to dovoluješ, víš ty vůbec kolik mi je roků? Já se pchal tlačenkou v době, kdy ty ses ještě odpoledne mazlil s Termixem a večer počítal, kolikrát se musíš vyspat než zas přijde bezmasý pondělek a buchtičky se šódó... tak mi laskavě nevyprávěj na co sem nebo nejsem odborník. A vůbec, ty seš odborník přes co?


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od HonzaLB »

prodejce píše:
HonzaLB píše:mě nezajímají především exhibicionistické výlevy samozvaných odborníků na jídlo:-)což není nic proti personovi a spol., jen nemusím být součástí aktuální vlny, kdy každý druhý rozumí jídlu, aniž by někdy v gastronomii pracoval.

Ty cucáku jeden, co si to dovoluješ, víš ty vůbec kolik mi je roků? Já se pchal tlačenkou v době, kdy ty ses ještě odpoledne mazlil s Termixem a večer počítal, kolikrát se musíš vyspat než zas přijde bezmasý pondělek a buchtičky se šódó... tak mi laskavě nevyprávěj na co sem nebo nejsem odborník. A vůbec, ty seš odborník přes co?

termix jsem nikdy nežral:)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

Na základě níže citovaných příspěvků, které celou přestřelku odstartovaly, si dovolím pár telegrafických postřehů:

Globik píše:Kdybys chtěl přidat další námět na grilování: Dnes mě v tištěném Respektu v článku osobně od E.Taberyho překvapil údaj, že Watergate je věžák. Je to sice relativně prkotina, ale jak pak člověk může věřit ostatním údajům v článku a pokud tento článek napíše šéfredaktor, tak je to u tak seriozního týdeníku na pováženou.

HonzaLB píše:ano, noviny mají být kvalitní. ale nikdo není dokonalý a neomylný. a to, na co jsi poukázal, mi přijde jako chyba, ale ne zrovna zásadní, abych ji tady ventiloval.


1) Divím se, že po těch letech „ve funkci“ má ještě HonzaLB pořád sílu a tendenci sám sebe nebo své kolegy nějak obhajovat. Přitom si sám uvědomuje, že kritika novinářů je často na dost primitivní úrovni. Tak proč na to pořád reagovat? To je jako kdyby na mě sousedovic haranti z nudy vyplazovali jazyk a já se to po každém jednotlivém „incidentu“ pokoušel znova a znova nějak řešit a od této újmy na mé důstojnosti se očišťovat.

2) HonzaLB má zcela pravdu v tom, že kritika novinářů je zhusta naprosto primitivní a může být ignorována.

3) Míru přípustné omylnosti novináře nelze přesně určit. Případ, který uvádí Globík mě třeba (stejně jako Honzovi) připadá skutečně triviální. Já jsem se tu před časem rozčiloval nad jakousi novinářkou Rozšafnou, která sama sebe automystifikovala (a svou mystifikaci dotáhla až na titulku homepage) díky tomu, že ani neví jak vypadá Hitler: viewtopic.php?f=36&t=8283&p=190657#p190656

Je tohle ještě přípustný omyl? Je vůbec legální, aby někdo byl tak blbej? Kdo ví..

4) Chtělo se mi napsat napsat již dříve, ale teď je k tomu asi ta pravá příležitost: obdivuju Personu, že je schopen a ochoten číst všechny ty periodické sračky jen proto, aby o tom mohl podat zprávu, popřípadě je kritizovat. Pro mě by to asi byl nadlidský úkol, něco jako lézt každý den do kanálů jen proto, abych lidem na povrchu mohl podat zprávu o tom, kde to smrdí nejvíc. Spatřuji v tom jistou formu sebeobětování.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

Ad persona:
persona píše: Ano, nikdy tady nebudou takové zdroje a platy (šéfredaktor The New Yorkeru údajně vydělá za rok přes 1 mil. USD) a věřím, že většina redaktorů Respektu se v současném propouštění novinářů tetelí o své místo a hypotéky, ale..

Nemám sloní paměť, ale jen takové tušení, že terminus technicus "hypotékový novinář" pochází odněkud z okruhu Britských listů?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Ad persona:
persona píše: Ano, nikdy tady nebudou takové zdroje a platy (šéfredaktor The New Yorkeru údajně vydělá za rok přes 1 mil. USD) a věřím, že většina redaktorů Respektu se v současném propouštění novinářů tetelí o své místo a hypotéky, ale..

Nemám sloní paměť, ale jen takové tušení, že terminus technicus "hypotékový novinář" pochází odněkud z okruhu Britských listů?


Google rika "blog Milana Smida" - http://blog.aktualne.cz/blogy/milan-smi ... emid=22630


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od persona »

Jak jsem pochopil dle informací Google, tak termín "hypotékový novinář" zavedl mediální analytik Milan Šmíd, viz http://www.louc.cz/15/2710807.html - zda patří do okruhu BL opravdu nevím, protože od té doby, co Čulík prskal proti American Airlines, jsem se tam nedíval a dříve tak jednou za čtvrt roku z důvodu výzkumného (asi jako na Hájkův Protiproud).

Skvěle vyjádřeno v bodech 1 - 3. Samozřejmě má ale ta mince (někdy) i druhou stranu.

Bod 4: Moc jsem se nasmál a pobavil, děkuji. Jen bych to trochu zpřesnil. MF Dnes či Lidovky jsem kupovával léta za své tak do r. 2009. Pak už jen sobotní Lidovky kvůli Orientaci. V letech 2010 - 2011 jsme MF Dnes, Lidovky a občas i Právo dostávali ve všední dny na fakultě v rámci promo akce Mafry - někde se tak myslím děje ještě i dnes. Od konce r. 2011 jsem četl denně Lidovky a MF Dnes v kavárně u ranní kávy - miluji ty čerstvé voňavé a nečtené/neohmatané noviny u ranní kávy (cca půl hodinky a pak ještě půl hodinku u další kávy po obědě) a k tomu tam byly na baru cca do půli roku 2013 ještě ty zmiňované týdeníky. Čili nečetl jsem všechny články, ale to, co zaujalo (ale i tak asi více než 90% lidí) - třeba Týden z této skupiny hodnotím nejlépe, protože se tak nedusí v politice jako Respekt a na nic si nehraje. Nu a poslední rok a půl tu a tam prolistuji Respekt v kavárně/trafice v hypermarketu, pokud ho mají nebo občas i na FSS, ale minimálně, protože: a) mě to vždycky dost rozčílí a už vím proč; b) nestíhám číst ani The New Yorker, což je pro mě periodikum, po jakém jsem vždy toužil a jen jsem do určité doby (jaro 2011) nevěděl, že existuje. Čili v žádném případě nejsem člověk, který by sám sebe trýznil četbou kompletních čísel uvedených tuzemských týdeníků.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Globik »

HonzaLB píše:ano, noviny mají být kvalitní. ale nikdo není dokonalý a neomylný. a to, na co jsi poukázal, mi přijde jako chyba, ale ne zrovna zásadní, abych ji tady ventiloval.

Ono "nejlepší" na tom je, že ten článek je o právě zemřelém bývalém Taberiho kolegovi šéfredaktorovi Wash.P. Benu Bradleeovi, pro kterého byla známá aféra z tomto komplexu budov klíčová. V tom případě si z několika důvodů mohl dát záležet na tom, aby to bylo bez chyb. A btw.po přečtení toho článku si člověk ještě více uvědomí (při srovnání), kam až spadla současná česká "žurnalistika".

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Globik »

HonzaLB píše:mimochodem, docela by mě zajímal názor zdejších uživatelů na Reportéra. Já osobně jsem nadšen.

Díky za tip, vyzkouším.

EDIT: Vybral jsem si článek http://reportermagazin.cz/tak-blizko-tak-daleko/ Po přečtení pár odstavců (které mi přišly jako naivní umění nebo beletrie - byť je článek označen jako reportáž - a v něčem přitažené za vlasy) jsem si přečetl, že za dočtení musím zaplatit. Děkuji, raději nedočtu. Za tištěný časopis bych rád zaplatil a klidně i vyzkoušel, ale takto ne. V tom kontextu jsou články v tématu pádu berlínské zdi v GEO balzám na čtenářovu duši.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od romul »

Přílohy
hlas ruska.jpg

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Globik »

Ti cajzli! 40 tisíc berou! :crazy: :roll:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od whiskey »

Este si k tomu treba pustit v TV jeden vyborny komedialny retro kanal, zvany RT News, a clovek je uz uplne uneseny v case do roku 1984...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od persona »

Globik píše:
HonzaLB píše:mimochodem, docela by mě zajímal názor zdejších uživatelů na Reportéra. Já osobně jsem nadšen.

Díky za tip, vyzkouším.

EDIT: Vybral jsem si článek http://reportermagazin.cz/tak-blizko-tak-daleko/ Po přečtení pár odstavců (které mi přišly jako naivní umění nebo beletrie - byť je článek označen jako reportáž - a v něčem přitažené za vlasy) jsem si přečetl, že za dočtení musím zaplatit. Děkuji, raději nedočtu. Za tištěný časopis bych rád zaplatil a klidně i vyzkoušel, ale takto ne. V tom kontextu jsou články v tématu pádu berlínské zdi v GEO balzám na čtenářovu duši.


Podíval jsem se na stejný text a pak ještě pár dalších reportáží a bohužel mne to nezaujalo. Nejvíc mi asi vadí, že se autoři až příliš snaží o vystižení situace (krátké, sekané, charakterizační a dramatizující věty včetně popisu oblečení lidí, o kterých píší), ale zdá se mi, že to ještě neumí jako zavedení autoři v anglo-amerických týdenících a že v češtině není možné uplatňovat stejné zacházení s rytmem a gradací jako v angličtině (nebo to působí dost nepřirozeně, vyjadřovací schopnosti obou jazyků jsou poněkud odlišné).

Před týdnem jsem si prolistoval Téma (http://www.mediar.cz/tydenik-tema-zahaj ... 0-vytisku/), ale to také nebude titul pro mne (velký rozhovor s Landou na titulní straně; navíc se jejich font i řešení titulní strany "podobá" Time).

Detailněji jsem si už před rokem prostudoval projekt Petra Koubského (spolu s Milošem Čermákem možná nejzajímavější lidi, co tu píšou o IT a některé jeho články mi v Softwarových novinách či na Lupě přišly velmi pozoruhodné), ale 067 mi přijde jako slabý projekt. Tři ne zase tak dlouhé texty za 14 dní (ve většině čísel je jeden text zdarma, posuďte sami: https://067.cz/archiv.html). Za 900 Kč ročně mi to přijde málo a nepříliš kvalitní "muziky" a většina témat mě nezaujala.

"Sledujte s námi témata, o kterých ostatní poprvé uslyší buď za dlouho, nebo už zítra - od vás. Čtěte magazín, který je určen pro 6,7 % nejpodnikavějších, nejzvědavějších, nejtvořivějších a nejvíce nespokojených s tím, co si mohou přečíst jinde.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od dejavu »

Miloš Čermák je takový Tomio Okamura českého pera... Koubský byl zajímavý před deseti lety, dnes už je to retro.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

Velmi vydařená diskuse, můžeme jen závidět:

http://ekonomika.idnes.cz/diskuse.aspx? ... oprava_suj

(... bohužel Honza opět s vlajkou hrdě vztyčenou a na obzoru další z debilních afiláků po vzoru banánka.)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od dejavu »

Teď se pere FlyDubai a SmartWings, ale za pár měsíců to vidím na boj o přežití mezi kopírovači levnoletenkovejch webů. To už jich bude alespoň deset...


Odpovědět