Kurz v bankomatech na letišti

Odpovědět
Beafiter
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 01. 2015, 20:32
Stav: Offline

Kurz v bankomatech na letišti

Příspěvek od Beafiter »

Zdravím, kolega v práci mi říkal, že při výběru z bankomatu v bezcelní zóně na letišti měl lepší kurz, než je normálně. Nikdy jsem si na letišti nevybíral ani neměnil peníze, tak nemám vůbec ponětí. Můžete mi někdo říct, jak to tedy je? Díky


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Kurz v bankomatech na letišti

Příspěvek od Globik »

To, co pises, je klasicky hoax. Byt pravdepodobne neumyslny. Kurz urcuje karetni spolecnost + event.vydavajici banka, ne banka (nebo nebankovni firma) provozujici bankomat, natoz ze by rozhodovalo umisteni bankomatu. On vybiral v ten samy den stejnou menu i jinde?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Kurz v bankomatech na letišti

Příspěvek od hafi »

A i pokud by vybiral stejny den i jinde, muze to byt odlisnym dnem zuctovani transakce, nebo zahrnutim poplatku za vyber z nekterych bankomatu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Kurz v bankomatech na letišti

Příspěvek od Globik »

Vidis, tohle mi nedoslo, ze doba od dne blokace, resp.dne transakce do dne zuctovani nemusi byt shodna.
A ze to mohlo byt nekde (napr.v USA), kde se vybira extra poplatek za pouziti bankomatu.
A jeste tu muze byt jeden faktor - ve meste mohl zvolit okamzity prepocet na menu karty, coz je vzdy o nekolik procent mene vyhodne a na letisti se ho treba bankomat nezeptal.
hafi píše:A i pokud by vybiral stejny den i jinde, muze to byt odlisnym dnem zuctovani transakce, nebo zahrnutim poplatku za vyber z nekterych bankomatu.

Beafiter
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 01. 2015, 20:32
Stav: Offline

Re: Kurz v bankomatech na letišti

Příspěvek od Beafiter »

Díky za názory. Taky mi to přišlo nějaké zvláštní, že by byl na letišti lepší kurz. Na druhou stranu jsem si tak trochu tipoval na to, že když to je bezcelní zóna, tak by to mohlo být lehce výhodnější. Jak ale píšete výše, záleží spíš na tom, jak rychle si banka peníze strhne a s jakým kurzem.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Kurz v bankomatech na letišti

Příspěvek od Globik »

Beafiter píše:Na druhou stranu jsem si tak trochu tipoval na to, že když to je bezcelní zóna, tak by to mohlo být lehce výhodnější.

K tomu není žádný důvod.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Kurz v bankomatech na letišti

Příspěvek od JackBrno »

Beafiter píše:...jsem si tak trochu tipoval na to, že když to je bezcelní zóna, tak by to mohlo být lehce výhodnější...

Peníze nejsou zboží, neplatí se za ně clo ani DPH, takže nemá proč to být v bezcelní zóně výhodnější :-)


Odpovědět