"Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

"Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Night fly »

Na miste byvaleho salonku Menzies na T2 je ted "business lounge", kam posilaji z Erste Lounge C- a status pax (zrejme Erste je pretizena koupaky s koupenymi vstupy). Na jednu stranu je business lounge mnohem klidnejsi, na druhou stranu v ni neni v poledne teple jidlo (jen snidanovy bufet s pomazankami apod.) a neda se delat lounge hopping - kdyz uz jste v jednom salonku, do druheho vas uz nepusti.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:
13. 07. 2023, 13:02
Na miste byvaleho salonku Menzies na T2 je ted "business lounge", kam posilaji z Erste Lounge C- a status pax (zrejme Erste je pretizena koupaky s koupenymi vstupy). Na jednu stranu je business lounge mnohem klidnejsi, na druhou stranu v ni neni v poledne teple jidlo (jen snidanovy bufet s pomazankami apod.) a neda se delat lounge hopping - kdyz uz jste v jednom salonku, do druheho vas uz nepusti.
Pokud odmyslíme teplé jídlo v poledne, jak je to s ostatním sortimentem (pomazánky, pečivo, džusy, alkohol)? Budeme tam v 9 ráno, jdu s dětma na Priority pass, tak nevím, zda se nás taky budou snažit přesunout.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Night fly »

S vyjimkou tepleho jidla je ostatni identicke jako v Erste, pomazanky, pecivo i alkohol (a tonik se v postmixu skryva pod heslem "club soda") :wink:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:
13. 07. 2023, 14:14
S vyjimkou tepleho jidla je ostatni identicke jako v Erste, pomazanky, pecivo i alkohol (a tonik se v postmixu skryva pod heslem "club soda") :wink:
To je docela bezpečnostní riziko pro diabetiky :?
Ale nás se to netýká, tak kdyby nás přesunuli, rádi půjdeme bez koupáků, díky za info :-bd

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Filisipi »

Znamená to tedy že hrubé rozdělení bude "kartičkáři" do Erste, C vstupy do "business lounge"? Teď akorát píšu příspěvek z ERSTE s C vstupem a nepřeposlali mě nikam, pravda je, že je na sezónu salónek neobvykle prázdný. Koukal jsem na to, když jsem šel kolem, vypadá pěkně.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Globik »

Koukám teď v té souvislosti na web Priority Pass a přibyly tam restaurace: Porto Café v T2 a Originál Pilsner v obou terminálech. A pokud jsem se tam neprekoukl, tak není omezen počet hostů jak je obvyklé (tedy samozřejmě je omezen dle programu, ale ne další omezení). Sleva 550 Kč na osobu.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Filisipi »

Tak potvrzeno, salonek otevřen a pouze pro C cestující. Dnes vyzkoušeno. Nabídka studeného jídla stejná jako vedle, teplé nebylo. Salonek zavírá ve 20:00 a je pouze pro C cestující a byl otevřen z důvodu náporu cesťáků. Na můj dotaz, zda bude po sezóně zavřen, paní neuměla odpovědět. Jen se na mě usmála a řekla že je ráda, že je zde, neboť "je znát, že sem chodí jiná klientela než do Erste".

No a vzhledem k tomu že dnešní Varšava je zpožděná, tak jsem byl ve 20:00 přesunut do narvaného ERSTE (v bývalém Menzies jsem byl sám). Asi to dost vypovídá o poměru C cestujících a kartičkářů :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Globik »

Dík za komplex.info, radši tedy půjdu do jedné z těch hospod (nebo do obou), než do salónku narvaneho koupaky. :)

bphot0
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 09. 2011, 18:36
Oblíbené typy letadel: ATR72, B753
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od bphot0 »

Filisipi píše:
16. 07. 2023, 19:51
Tak potvrzeno, salonek otevřen a pouze pro C cestující. Dnes vyzkoušeno. Nabídka studeného jídla stejná jako vedle, teplé nebylo. Salonek zavírá ve 20:00 a je pouze pro C cestující a byl otevřen z důvodu náporu cesťáků. Na můj dotaz, zda bude po sezóně zavřen, paní neuměla odpovědět. Jen se na mě usmála a řekla že je ráda, že je zde, neboť "je znát, že sem chodí jiná klientela než do Erste".

No a vzhledem k tomu že dnešní Varšava je zpožděná, tak jsem byl ve 20:00 přesunut do narvaného ERSTE (v bývalém Menzies jsem byl sám). Asi to dost vypovídá o poměru C cestujících a kartičkářů :D
Kdo jsou "kartickari" v posledni vete? Vetsinou jsem C, ale obcas potrebuji i vstup jakozto majitel statusu Gold... Diky za odpoved. (Vetsinou se myslim kartickarema mysli prave status pax, pokud se nepletu, ale tady se snazime vymezit spise vuci koupakum...)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Night fly »

bphot0 píše:
17. 07. 2023, 13:59
Filisipi píše:
16. 07. 2023, 19:51
Tak potvrzeno, salonek otevřen a pouze pro C cestující. Dnes vyzkoušeno. Nabídka studeného jídla stejná jako vedle, teplé nebylo. Salonek zavírá ve 20:00 a je pouze pro C cestující a byl otevřen z důvodu náporu cesťáků. Na můj dotaz, zda bude po sezóně zavřen, paní neuměla odpovědět. Jen se na mě usmála a řekla že je ráda, že je zde, neboť "je znát, že sem chodí jiná klientela než do Erste".

No a vzhledem k tomu že dnešní Varšava je zpožděná, tak jsem byl ve 20:00 přesunut do narvaného ERSTE (v bývalém Menzies jsem byl sám). Asi to dost vypovídá o poměru C cestujících a kartičkářů :D
Kdo jsou "kartickari" v posledni vete? Vetsinou jsem C, ale obcas potrebuji i vstup jakozto majitel statusu Gold... Diky za odpoved. (Vetsinou se myslim kartickarema mysli prave status pax, pokud se nepletu, ale tady se snazime vymezit spise vuci koupakum...)
Jsem "kartickar" (M&M SEN) a byl jsem presmerovan z Erste do Menzies (i pri letu v Y).

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od zennie »

7. 7. jsem letěl s Lufthansou v C i se statusem (TK*G), neposlali mě z Erste nikam, neměl jsem tušení. Ale Erste byla skoro prázdná, takže asi se používá jen když je přetlak...

Jinak nevím, jestli to tu někde zaznělo, ale opět funguje "Menzies" na T1 - jakožto rozšíření stávajícího MasterCard lounge - otevřel se tam průchod mezi nimi. V "nové" části je dětský koutek, nějaké snacky a taky tam přesunuli víno. Předpokládám, že důvod je stejný, přelidnění.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Filisipi »

Night fly píše:
17. 07. 2023, 15:02
bphot0 píše:
17. 07. 2023, 13:59
Filisipi píše:
16. 07. 2023, 19:51
Tak potvrzeno, salonek otevřen a pouze pro C cestující. Dnes vyzkoušeno. Nabídka studeného jídla stejná jako vedle, teplé nebylo. Salonek zavírá ve 20:00 a je pouze pro C cestující a byl otevřen z důvodu náporu cesťáků. Na můj dotaz, zda bude po sezóně zavřen, paní neuměla odpovědět. Jen se na mě usmála a řekla že je ráda, že je zde, neboť "je znát, že sem chodí jiná klientela než do Erste".

No a vzhledem k tomu že dnešní Varšava je zpožděná, tak jsem byl ve 20:00 přesunut do narvaného ERSTE (v bývalém Menzies jsem byl sám). Asi to dost vypovídá o poměru C cestujících a kartičkářů :D
Kdo jsou "kartickari" v posledni vete? Vetsinou jsem C, ale obcas potrebuji i vstup jakozto majitel statusu Gold... Diky za odpoved. (Vetsinou se myslim kartickarema mysli prave status pax, pokud se nepletu, ale tady se snazime vymezit spise vuci koupakum...)
Jsem "kartickar" (M&M SEN) a byl jsem presmerovan z Erste do Menzies (i pri letu v Y).
Statusy se IMHO berou identicky k C. V LH group je dokonce SEN nad C. Podle mě nejvetsi napor tvorili "kartickari" mysleno prepaid vstupy, loungekey a priority pass. Byl jsem v Erste posledni dobou tak 2-3x tydne a majorita lidi se opravdu prezentovala kreditkou (loungekey).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Globik »

Na Zdopravy je v diskuzi
https://zdopravy.cz/do-pobalti-na-vlast ... 1#comments
od několika lidí údajné info, že "privátní" security Erste může využít kdokoliv, kdo má vstup do salónku. Změnilo se to a je to pravda nebo je to nesmysl? A kudy se vlastně na tu Erste security jde z odletové haly?

Plus někdo tam uvádí, že pokud jdete do salónku MasterCard, tak dostanete na palubku nálepku pro prioritní security.

georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od georgo »

To se mi nezdá. Viděl jsem, jak obraceli lidi co neměli karu od Erste nebo nálepku od Fast Track salonku (dřive Reiffeisen a ještě dřive City bank salonek). Vstup je v hale Terminalu 2, uplne vpravo za posldnimi check-in přepážkami. Jde se po schodech s červeným kobercem (nebo výtahem. Co se týká nálepek fast track pro návštěvníky Mastercard salonku na T1, tak ty jaem dostával před Covidem, ale teď už ne. Možná taky záleži s kterou aerolinkou se letí.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: "Menzies" salonek na T2 znovu otevren

Příspěvek od Night fly »

Podivam se v nedeli, dam vedet. Normalne letam na BP v appce LH, ty v sobe maji zakodovany pristup pres fast track.


Odpovědět