Paralelní VPD

Odpovědět
ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od ogan »

jestli je dráha nutná nebo ne nevim, nejsem odborník, ale dostává mě v tom článku věta, že kapacita dráhy přestává stačit :shock: tohle se podle mě děje tak 2-3 hodiny denně jinak je provoz naprosto v pohodě... Pod slovy že dráha nedostačuje si představuji např. Heathrow kde je neustále téměř po celý den v ose na přistání 4-5 letadel a na start čekajících 10 letadel... K něčemu takovému na Ruzyni nedochází ani v těch několika rušných hodinách a pochybuji, že se to v nejbližších 10 letech nějak zvlášť změní :( jiná věc je bezpečnost, ale to je tak to jediné co mě momentálně napadá jako argument pro... takže fakt nevim :?:


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od HighFlyer »

M-a-S píše:Dalsi z mnoha argumentu pro novou VPD:
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/do ... ?id=640884

... sem nevedel, ze na zametani jedne drahy je zapotrebi 17000 lidi :shock:

gaba02
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 224
Registrován: 09. 11. 2008, 11:06
Oblíbené typy letadel: B787
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od gaba02 »

HighFlyer píše:
M-a-S píše:Dalsi z mnoha argumentu pro novou VPD:
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/do ... ?id=640884

... sem nevedel, ze na zametani jedne drahy je zapotrebi 17000 lidi :shock:

Asi je to tak! Možná by to pomohlo i stavba Česku se dostat víc s ekodomické krize protože by nabídla plno pracovních míst :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od flyingblue »

Tak podle vseho se muzeme s paralelni RWY v PRG rozloucit.

Prachy z rezerv prozerou odborari CSA.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od creyman »

euroflyer píše:http://hn.ihned.cz/c4-10084250-34673960-500000_d-letiste-nekoupilo-pozemky-a-prodelalo-3-5-miliardy
pan kačur, to je prostě střelec


Tak tahle zpráva to je fakt pecka, snad se ta dráha postaví, když už to stálo tolik peněz. Prodat něco a obratem to koupit za stonásobnou cenu to fakt dokáže jen náš stát. Teď to ještě nepostavit a darovat zároveň Pentě pár miliard, aby dostavěli co nejdříve konkurenční Vodochody... Supr akce, jen tak dál :)

ČSA jsme mohli prodat. Za pár měsíců, nebo let až se spočítají státní sanace vyjde zase článek, že do ČSA se od zrušení privatizace narvalo x miliard a stále to vypadá špatně, navíc to po "spojení s letištěm" snížilo i jeho tržní hodnotu. Do té toby, ale nějaká stavební firma stihne tu druhou dráhu dostavět samozřejmně na min. dvojnásobnou cenu, stejně jako se v ČR staví silnice.

Takže můj tip. Paraelka BUDE.


františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od františek dobrota »

"Necítím žádnou vinu," říká Kačur, jenž nyní pracuje právě pro Pentu.

:lol:

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od ogan »

je nechutný jak za tyhle megazlodějiny neni nikdo nijak trestně odpovědnej, ale když támhle nějakej Franta Jetel z Horní/Dolní špatně spočítá daně a odvede státu o 20 000 míň tak se to bere jako zločin nejtěžšího kalibru :twisted: :evil: :roll:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od vitezslav »

http://www.novinky.cz/ekonomika/187049- ... -2014.html

To jsem se se zase zasmál, hned po ránu. Jako investice do budoucnosti samozřejmě ano, ale že by při současných výkonech letiště ZOUFALE chyběla, to ani náhodou. Pětadvacet mil. pasažerů - co by tu dělali??
Pan Novotný asi za někoho lobbuje, akorát si k tomu vybral špatnou dobu, špatný argumenty a špatný deník :lol: .

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od prodejce »

.. klid, to jen vítěz výběrového řízení na stavbu dráhy si začal platit PR.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od euroflyer »

prodejce píše:.. klid, to jen vítěz výběrového řízení na stavbu dráhy si začal platit PR.

ne ne, to je jen výsledek press tripu pro neúplatné "mediální mrdky" do Berlína placeného letištěm. A je z něj třeba něco napsat, proto vznikají takové perly, jako tento text:)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od prodejce »

euroflyer píše:ne ne, to je jen výsledek press tripu pro neúplatné "mediální mrdky" do Berlína placeného letištěm. A je z něj třeba něco napsat, proto vznikají takové perly, jako tento text:)


Kecáš :shock: ? Za přiblblej berlín tak dlouhej článek?? Já jsem za 4 dny all inclusive u moře nedostal ani půlku....

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od prodejce »

.. a propós, pokud mělo výlet do Berlína platit letiště Praha a ne letiště Berlín tak je to to co řikám: budoucí vítěz tendru na stavbu dráhy si začal platit PR.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:.. a propós, pokud mělo výlet do Berlína platit letiště Praha a ne letiště Berlín tak je to to co řikám: budoucí vítěz tendru na stavbu dráhy si začal platit PR.


Jo ale je to fakt levny PR. Esli je tam vezli jatrem, tak to je fakt asi lepci nakopnout karu a doject tam po vlastni ose :-)

V ramci optimalizace nakladu a nepomahani Letiste CSA mohlo letiste koupit par letenek za full fare v byznysu do BCN. El Prat dve paralelni drahy ma, i kdyz jedna je "kapku" kratsi.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od prodejce »

flyingblue píše:Jo ale je to fakt levny PR.


... levný je nejlepší. Taky to udělali s mladym kolouchem, tak proč by ho přepláceli.. (?)

A ten článek nevyšel jenom v Právu. Rozdíl mezi mnou a Pentou je tedy v tom, že oni sou schopní si vytipovat mladé kolouchy, kteří splní svojí "povinnost" napsat článek o svojí služební cestě - pro zadavatele za hubičku. I když cena není to úplně nejdůležitější, ten top je právě v tom dosáhnout stoprocentního výsledku. Dosáhnout stoprocentního užitku ze své práce - nebo si dokonce naplánovat předem co se povede a co ne - se běžnému smrtelníkovi prakticky nikdy nepodaří. Holt, profesionální práce se pozná.. já mladé kolouchy v médiích neznám a proto nepracuju pro Pentu a nemám miliardu. Toto je ale samozřejmě jenom začátek, ten hlavní "tah na dráhu" nás teprve čeká. Viz moje staré příspěvky na toto téma.

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Paralelní VPD

Příspěvek od euroflyer »

prodejce píše:
flyingblue píše:Jo ale je to fakt levny PR.


... levný je nejlepší. Taky to udělali s mladym kolouchem, tak proč by ho přepláceli.. (?)

A ten článek nevyšel jenom v Právu. Rozdíl mezi mnou a Pentou je tedy v tom, že oni sou schopní si vytipovat mladé kolouchy, kteří splní svojí "povinnost" napsat článek o svojí služební cestě - pro zadavatele za hubičku. I když cena není to úplně nejdůležitější, ten top je právě v tom dosáhnout stoprocentního výsledku. Dosáhnout stoprocentního užitku ze své práce - nebo si dokonce naplánovat předem co se povede a co ne - se běžnému smrtelníkovi prakticky nikdy nepodaří. Holt, profesionální práce se pozná.. já mladé kolouchy v médiích neznám a proto nepracuju pro Pentu a nemám miliardu. Toto je ale samozřejmě jenom začátek, ten hlavní "tah na dráhu" nás teprve čeká. Viz moje staré příspěvky na toto téma.

pan novotný zrovna mladým kolouchem není:)smysl této cesty jsem skutečně nepochopil, ale jistě to pěkně zvýšilo na jeden den výnos linky do Berlína:)


Odpovědět