Ruzyně

Odpovědět
Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Marty-t »

Letiště nasype v rámci rozvoje půl miliardy do zásobení palivem
http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... n=copylink


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od micaello »

Jsem se chtěl zeptat..jestli někdo netuší. Přestavbu terminálu 1 tak, aby mohl třemi nástupními mosty obsloužit velrybu, byla podmínka Emirates pro zahájení letů velrybou na PRG?
Protože co jsem si měl možnost všimnout ve FRA, tak všechny 343/346 i 744/748 se obsluhovaly jedním nástupním mostem, jen u A380 byly dva, pro každé patro jeden.
No, Praha má pro jednu velrybu rovnou tři.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od alesesl »

Onehda jsem na tim premyslel, kdyz jsem mel moznost letet na dnes jiz uzavrene letiste THF (Berlin Templehof) s Brussels Airlines pres BRU. Chtel bych se zde znalych zeptat co se tyce historie. Letalo se nekdy mezi PRG a THF? Mam na mysli pravidelnou leteckou linku. Nejak se mi to v hlave honi a zda se mi, ze ano, ale nejsem si na 100% jisty. Dekuji

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od loupeznik »

alesesl píše:Letalo se nekdy mezi PRG a THF? Mam na mysli pravidelnou leteckou linku.

Podle googlu tam lítal saab Air Ostrava.
http://www.planepictures.net/netsearch4 ... rch=OK-REK

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od PV »

loupeznik píše:
alesesl píše:Letalo se nekdy mezi PRG a THF? Mam na mysli pravidelnou leteckou linku.

Podle googlu tam lítal saab Air Ostrava.
http://www.planepictures.net/netsearch4 ... rch=OK-REK

Zcela jistě se to létalo pravidelně (Lufthansa,ČSA,ČLS a bůhví kdo ještě) v době první republiky,během války a možná i po ní... vždyť Tempelhof byl tenkrát jedno z NEJ evropských letišť


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Lkprak »

Matně si vzpomínám,že jsem kdysi viděl nějaké těsně porevoluční letové řády ČSA a tam jako letiště v Berlíně bylo uvedeno právě THF. Nicméně Googl mi našel fotku z roku 2008. To ale asi nebyla pravidelná linka...

EDIT ADMIN: fotografie byla smazána z důvodu ochrany autorských práv

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Pan Am »

Zajímavá stránka k tématu bývalých berlínských letišť - http://www.ronaldv.nl/abandoned/airfiel ... index.html

Dnes zapomenuté je letiště Berlín-Johannistal, které bylo spjato s počátky německého letectví.

Omlouvám se za off-topic.

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od palan »

Ahoj, ve ČT v 17:00 odlétám z PRG (T2) a rád bych se podíval na Emirátí A380, která odlétá 15:55. Bohužel u sebe budu mít příruční kufr, takže to na nějaké moc dlouhé běhání podél plotů není.
Kdysi se psalo o vyhlídkové terase u restaurace Praha na T1, ale že by tam něco bylo, o tom nevím a ani na webu se nic nepíše.

Jaké místo byste mi doporučili? Nemusím vidět odlet, ale rád bych konečně A380 viděl na vlastní oči z maximální možné blízkosti. Díky za tipy

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Erix8 »

... na stojánce je A380 vidět bez problémů z veřejné terasy mezi T1 a T2 (viz. https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 55.537%22E) a bude vidět případně i část startu pokud bude z 06/24 ,,,

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od palan »

Erix8 píše:... na stojánce je A380 vidět bez problémů z veřejné terasy mezi T1 a T2 (viz. https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 55.537%22E) a bude vidět případně i část startu pokud bude z 06/24 ,,,


Vůbec mi nedošlo, že je ta stojánka tam. Nějak jsem měl zafixováno, že je až o 1 "blok" dále, tj. tam kde je podle mapy 4.
Tak díky :)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od micaello »

Při naší poslední cestě z PRG do TLS mě zarazilo, že na PRG v T2 už nekontrolují doklad totožnosti. Stačí platná letenka a dostanete se až k chobotům.

O laxnosti security už ani nehovořím. Všichni rozjuchaní, veselí, zahloubaní v rozhovorech mezi sebou namísto toho, aby se věnovali své práci. Jak potom mohu věřit tomu, že opravdu dávají pozor a nic neprojde? :crazy:

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od RAdek »

Při naší poslední cestě z PRG do TLS mě zarazilo, že na PRG v T2 už nekontrolují doklad totožnosti. Stačí platná letenka


Je to dnes běžný postup na řadě letištích, zejména tam, kde jsou jen automatické turnikety.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od PavelD »

micaello píše:
O laxnosti security už ani nehovořím. Všichni rozjuchaní, veselí, zahloubaní v rozhovorech mezi sebou namísto toho, aby se věnovali své práci. Jak potom mohu věřit tomu, že opravdu dávají pozor a nic neprojde? :crazy:


Někdo opravdu pozor dává. Ze standardně odbaveného kufru zmizely 2 velké tuby značkového krému Faktor 50. ( 2x 500ml - pro 5 lidí na týden )

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od micaello »

No nám prošla vodou do půlky naplněná skleněná bandaska..zaručeně to bylo více jak 100ml (300 cca.)

Btw., ty krémy..dá se to nějak reklamovat? :shock:

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od PavelD »

To by mne také zajímalo. Po půlnoci vylezeš z letadla se 3 svištěma, a jak chytneš kufry do ruky už tě tahá za rukáv šofér od minibusu s dalšíma lidma
( 5-člená rodina se nevejde do taxíku, to je asi jasný ), přijedeš na apartmán, otevřeš kufry a chybí pouze krémy na opalování.
A teď co...
Druhá varianta je, že odebereš kufry, otevřeš, kompletně pohlídneš a pokud něco chybí, začneš řešit reklamaci u dopravce, ten neví, protože kufry nekontroluje, je půlnoc a jseš na letišti, kde se kufry nescanovaly. A jako perličku můžeš přidat, že kromě krémů na opalování se neztratilo nic.
Ať už by to dopadlo jakkoliv, určitě si tě vychutnají jako prudiče kvůli "blbejm ztracenejm krémům." Ráno ( v poledne, večer ) si zaplatíš nový tranfer do hotelu a náklady budeš znovu vymáhat v rámci škody.
No prostě jsme ty krémy odepsali :(


Odpovědět