Ruzyně

Odpovědět
Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Online

Re: Ruzyně

Příspěvek od Marty-t »

Na letiště začal jezdit nejdelší autobus v Česku (na lince 119)

http://praha.idnes.cz/dlouhy-autobus-va ... zpravy_nub


gaba02
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 224
Registrován: 09. 11. 2008, 11:06
Oblíbené typy letadel: B787
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od gaba02 »

http://cestujlevne.com/drive-april-roce ... ety-prahy/ Air Asia X plánuje lety do východní Evropy, Praha jedním z adeptů. Máte někdo více informací?

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od PavelD »

Marty-t píše:Na letiště začal jezdit nejdelší autobus v Česku (na lince 119)

http://praha.idnes.cz/dlouhy-autobus-va ... zpravy_nub


Jezdil dva dny ...

gaba02
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 224
Registrován: 09. 11. 2008, 11:06
Oblíbené typy letadel: B787
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od gaba02 »


Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Rofledman »

Shrnutí roku 2016:
13 074 517 cestujících
TOP země: GB - 1 710 746 cestujících
TOP letiště: CDG - 685 161 cestujících

http://www.prg.aero/cs/o-letisti-praha/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/k-13-milionum-letisti-pomohly-vetsi-a-obsazenejsi-letadla-i-novinky-v-nabidce-destinaci/

Kolik asi bude podíl ČSA? : Mizivý :crazy: :-q


pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od pavelkja »

Po delší době jsem v sobotu letěl z Prahy... Překvapilo mě, s jakou vervou u gatů hlídali poskoci rozměry příručních zavazadel u letů EasyJet a Ryanair. Kým a jak jsou motivováni k tomu, aby zkásli každého s o centimetr větším kufrem? Chápu, že přepravní podmínky jsou přepravní podmínky, ale tohle jsem ještě neviděl. Myslel jsem si, že pokud netáhnete do letadla žirafu, tak na to každý prdí. Po dlouhé době personál na letišti využil naplno potenciál těch velikostních rámů. Příště si raději zvolím pro odlet zase Polsko, kde je to odbavení tak nějak víc v pohodě. Je pravda, že jsem jen hloupej lowcost cestovatel, ale podobnou zkušenost má s Prahou i sestra, která má nalétáno podstatně víc po celé Evropě se Star Alliancí.
Jaký máte pocit Vy? Chápu, že je pro mnohé z Vás Praha srdeční záležitostí...
Naposledy upravil(a) pavelkja dne 20. 02. 2017, 14:53, celkem upraveno 1 x.

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od lukaskr »

maji za to provize...

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od m@rtin »

pavelkja píše:Po delší době jsem v sobotu letěl z Prahy... Překvapilo mě, s jakou vervou u gatů hlídali poskoci rozměry příručních zavazadel u letů EasyJet a Rynair. Kým a jak jsou motivováni k tomu, aby zkásli každého s o centimetr větším kufrem? Chápu, že přepravní podmínky jsou přepravní podmínky, ale tohle jsem ještě neviděl. Myslel jsem si, že pokud netáhnete do letadla žirafu, tak na to každý prdí. Po dlouhé době personál na letišti využil naplno potenciál těch velikostních rámů. Příště si raději zvolím pro odlet zase Polsko, kde je to odbavení tak nějak víc v pohodě. Je pravda, že jsem jen hloupej lowcost cestovatel, ale podobnou zkušenost má s Prahou i sestra, která má nalétáno podstatně víc po celé Evropě se Star Alliancí.
Jaký máte pocit Vy? Chápu, že je pro mnohé z Vás Praha srdeční záležitostí...


Totéž zažívám na jakýchkoliv jiných letištích po Evropě.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od micaello »

Nechci to zakřiknout, ale já jsem to ještě nezažil..jakože ve stylu, aby kontrolovali fakt každého. Sem tam si vybírají lidi, co očividně mají nadrozměrný kufr nebo batoh.

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od 737 »

pavelkja píše:Po delší době jsem v sobotu letěl z Prahy... Překvapilo mě, s jakou vervou u gatů hlídali poskoci rozměry příručních zavazadel u letů EasyJet a Rynair. Kým a jak jsou motivováni k tomu, aby zkásli každého s o centimetr větším kufrem? Chápu, že přepravní podmínky jsou přepravní podmínky, ale tohle jsem ještě neviděl. Myslel jsem si, že pokud netáhnete do letadla žirafu, tak na to každý prdí. Po dlouhé době personál na letišti využil naplno potenciál těch velikostních rámů. Příště si raději zvolím pro odlet zase Polsko, kde je to odbavení tak nějak víc v pohodě. Je pravda, že jsem jen hloupej lowcost cestovatel, ale podobnou zkušenost má s Prahou i sestra, která má nalétáno podstatně víc po celé Evropě se Star Alliancí.
Jaký máte pocit Vy? Chápu, že je pro mnohé z Vás Praha srdeční záležitostí...


Něco podobného jsem zažil s EasyJetem v Praze před několika lety také.. U gatu kontrolovali úplně každého. V AMS na cestě zpět kontrolovali pouze namátkově.

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od pavelkja »

737 píše:Něco podobného jsem zažil s EasyJetem v Praze před několika lety také.. U gatu kontrolovali úplně každého. V AMS na cestě zpět kontrolovali pouze namátkově.


Ano, u EasyJetu měl frajer zapáskovanej vstup k sedačkám u gatu a vlastní stoleček s platebním terminálem. Právě jsem měl teď několik zkušeností s tím, že u plně obsazených letů Ryanairu jen pracovníci u gatu obešli lidi s těmi největšími kufry a dali jim zdarma tagy na přepravu v zavazadlovém prostoru. Když jsem letěl z Tenerife, tak tam lidi měli opravdu velké příručáky, až jsem to nechápal...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od bugr »

EZY běžně zabavuje i 50 kufrů :)

jina třeba SWISS je schopnej zabavit 20-25 na Ženevě ale free of charge.
Ten FR je imho taky bez placení jestli se nepletu?

Jinak jsem minulej tejden letěl z Germanií z DRS a tam tohle vbec neřešili, njn, na divokým východě jsou všechny zahr. společnosti drsný. mi aspoń přijde..

Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Mtargem »

yellow píše:Jako u Ryanu a Wysseru to ještě nějak pochopím, ale důsledná aplikace takových pravidel třeba u ČSA mě umí vytočit :twisted:

U ČSA se mi dosud nestalo (aspoň si nevzpomínám), že by kontrolovali velikost příručních zavazadel, a to s nimi mám okolo 30+ letů ročně. Zato minulý pátek tuhle akci prováděli v Bruselu na letu SN do Prahy. Je ale fakt, že letadlo bylo plné až po střechu, a když si každý vezme „příruční“ zavazadlo o maximální povolené velikosti (neboli kufřík), tak se to do binů už fakt nevejde. Takže ti, kteří nastupovali poslední, museli své kufříky odevzdat na přepravu v zavazadlovém prostoru.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od Nemec »

U ČSA je to zadara, jen pokud se to vejde do rámu a člověk má max. 1 příručák a kabelku, jinak se vybírá 45 éček v tarifu Lite a 10 éček v tarifech vyšších. Ale zatím jsem to zažil takhle divoký jen na MAD a CDG.

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Ruzyně

Příspěvek od pavelkja »

bugr píše:EZY běžně zabavuje i 50 kufrů :)

jina třeba SWISS je schopnej zabavit 20-25 na Ženevě ale free of charge.
Ten FR je imho taky bez placení jestli se nepletu?

Jinak jsem minulej tejden letěl z Germanií z DRS a tam tohle vbec neřešili, njn, na divokým východě jsou všechny zahr. společnosti drsný. mi aspoń přijde..


To nekontroloval Ryanair ani EasyJet, ale handlingová společnost. Proto mě zaujalo, s jakou vervou se snažili, zatímco třeba ve Španělsku nebo Itálii to bylo všem buřt. FR garantuje 90 příručáků na palubě, ostatní zdarma v zavazadlovém prostoru, pokud splňují rozměry. To chápu, biny nejsou nafukovací. Realita je taková, že na zaplněných letech v zahraničí jsem jen viděl obejít pracovníky u gatu s tagy, kteří vybírali dobrovolníky (nebo lidi s největšími kufry) a vyzvali je k přepravě jejich zavazadla zdarma v zavazadlovém prostoru. Ty velikostní rámy nikdo nehrotil. V Praze u EZY i FR natvrdo kasírovali. Jako chápu, předpis je předpis a pokud někdo nese do kabiny loďák, tak ať platí... ale zase vychytávat každej centimetr nadrozměr, to jsem myslel, že už skončilo.

Jinak v červenci nás čeká výlet na Ukrajinu s příručákem s Wizzem a ČSA, tak jsem zvědavej, jak ty jejich pidirozměry ustojíme a kolik oblečení si na sebe v letním parnu navlečeme :D


Odpovědět