Exkurze na Letišti

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Exkurze na Letišti

Příspěvek od 737 »

Tak doufám, že se to tu nikde neprobíralo, a že nezakládám tohle vlákno zbytečně :wink: . Máte nějakou zkušenost s individuální prohlídkou letiště? Jakým způsobem se to dá zaplatit, pouze přes internet nebo to jde přímo na místě? A pro uplatnění slevy pro studenty potřebuju ISIC nebo stačí jenom potvrzení o studiu na tramvajence? Díky.


EasyShare
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 04. 06. 2008, 22:33
Stav: Offline

Příspěvek od EasyShare »

Já vím, že tu na webu byla nějaká reklama na plánovanou exkurzi na Ruzyň a stačilo se na odkazu registrovat. Má to být někdy myslím v září nebo v říjnu. Akorát jsem kvůli rein. pc ztratil info...mohl byste někdo prosím napsat odkaz na tuhle akci, popř. mi dát informace?
Dík moc


P.S.:byl to takový grafický banner...

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

http://www.prg.aero/cs/site/sluzby_leti ... dualni.htm

Tady se můžes přihlásit. Jinak já jsem absolvoval prohlídku na jaře a nijak zvlášť mně to nenadchlo. Začínalo se na T3, nejdřív informace z historie a současnosti nad modelem Ruzyně,pak bezp. kontrola a nástup do autobusu. Projeli jsem kolem starého terminálu, pak kolem nějakých privatních letadel, dál kolem odstavených Fischerů a skončili jsme u hasičů, kde jsme strávili bohužel nejdelší dobu. Tam se nás ujal jeden "borec" a strávili jsme tam dobrou 3/4 hodinu :( Pak cesta kolem T1, T2, moc se nedalo fotit, protože řidič snad ani jednou nezastavil a okna byla dost špinavá. Nakonec jsme krátce pobyly u prahu dráhy a zase zpět na T3. Jo a na studentský lístek stačí obyčejný Isic.

EasyShare
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 04. 06. 2008, 22:33
Stav: Offline

Příspěvek od EasyShare »

aha, jasný...jinak o tom banneru nic nevíš? Tam byl právě popsán nějaký speciálnější program...

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od PavelD »

ziletka píše:http://www.prg.aero/cs/site/sluzby_letiste/nakupy_a_relaxace/volny_cas/prohlidky_letiste_praha/prohlidky_individualni.htm

Tady se můžes přihlásit. Jinak já jsem absolvoval prohlídku na jaře a nijak zvlášť mně to nenadchlo. Začínalo se na T3, nejdřív informace z historie a současnosti nad modelem Ruzyně,pak bezp. kontrola a nástup do autobusu. Projeli jsem kolem starého terminálu, pak kolem nějakých privatních letadel, dál kolem odstavených Fischerů a skončili jsme u hasičů, kde jsme strávili bohužel nejdelší dobu. Tam se nás ujal jeden "borec" a strávili jsme tam dobrou 3/4 hodinu :( Pak cesta kolem T1, T2, moc se nedalo fotit, protože řidič snad ani jednou nezastavil a okna byla dost špinavá. Nakonec jsme krátce pobyly u prahu dráhy a zase zpět na T3. Jo a na studentský lístek stačí obyčejný Isic.


Moje prohlídka byla sesynchronizovaná tak, že jsme z autobusu viděli přistát Číňany, následoval přesun na CARGO, kde nás vyházeli k plotu. Mezitím JUMBO najelo přímo před nás. Nesmělo se od plotu přes silnici k letadlu, ale i tak stačilo :-)


ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

EasyShare píše:aha, jasný...jinak o tom banneru nic nevíš? Tam byl právě popsán nějaký speciálnější program...


Tohle jsem nasel na planes:
Pro zpestření prázdnin připravilo Letiště Praha pro příznivce letecké dopravy navíc atraktivnější večerní prohlídku, která se uskuteční ve středu 13.08. v 19:00. „V rámci exkurzí pořádaných Letištěm Praha mají návštěvníci příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, která nejsou běžně dostupná. Uvidí provoz a shon na odbavovacích plochách, seznámí se s dráhovým systémem a dostanou se do těsné blízkosti letadel,“ uvedl Stanislav Zeman, výkonný ředitel pro Letecký obchod a řízení produktu Správy Letiště Praha. Řádné exkure probíhají celoročně, v srpnu se kromě pravidelných prohlídek ve středu, čtvrtek a 1. a 3. neděli uskuteční několik mimořádných: 09. a 26.08. od 10:00, 29.08. od 10:00 a 15:00, 31.08. od 10:00 a 14:00 a 13. 08. od 19 hodin. Nabídku prohlídky provozu pražského letiště již letos využilo přes 5 000 zájemců v rámci 200 realizovaných termínů. Při individuálních exkurzích si mohou zájemci navíc zakoupit turistickou známku č. 1607- Letiště Praha, jejíž cena je 25 Kč. Obsah a termíny jednotlivých exkurzí, přihlášky a ceník zájemci najdou zde.

MELLO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 11. 08. 2007, 16:32
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od MELLO »

Alespoň že ta možnost je.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Já bych počkal na CAPC setkání, které bývá na konci září. To dělají lidi z CAPC a Planes, který mají letadla jako koníček a zároveň pracují na letišti. Byl jsem loni a super /teda u hasičů jsme vůbec nebyli... :lol: /

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

VÍTĚZSLAV píše:Já bych počkal na CAPC setkání, které bývá na konci září. To dělají lidi z CAPC a Planes, který mají letadla jako koníček a zároveň pracují na letišti. Byl jsem loni a super /teda u hasičů jsme vůbec nebyli... :lol: /


a co znamená ta zkratka CAPC? :-)

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

stevard píše:
VÍTĚZSLAV píše:Já bych počkal na CAPC setkání, které bývá na konci září. To dělají lidi z CAPC a Planes, který mají letadla jako koníček a zároveň pracují na letišti. Byl jsem loni a super /teda u hasičů jsme vůbec nebyli... :lol: /


a co znamená ta zkratka CAPC? :-)


CAPC byl časopis o letectví, kterej se vydával a už se nevydává ...

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Znamená to Czech Airplane Photographers Club, který nadále existuje, akorát již bohužel nevydává ten zmíněný krásný časopis...

Cassidy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 29. 06. 2004, 21:54
Stav: Offline

exkurze

Příspěvek od Cassidy »

Na exkurzi jsem byl již loni a dost mě to zklamalo. začátek opožděn min. o 20 minut. Bezpečnostní kontrola velmi zdlouhavá, personál otrávený a bezdůvodně arogantní, bylo to snad důkladnější, než při letu do USA, takže se všechno skoro o hodinu zdrželo. Polovina času z asi 1,5 hod. je strávena v hasičárně, což je při prohlídce letiště dle mého soudu spíše okrajové, ale tady to byl středobod celé exkurze. Do blízkosti letadel se tam člověk dostane jen na malou chvilku, spíše v pomalu jedoucím autobuse, do blízkosti drah se nejelo vůbec. Škoda peněz.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

cassidy: Jak ti říkám, my u hasičů nebyli.. Jsou to blázni a jak jim uvízneš ve spárech, je to na dlouho... :lol:

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

VÍTĚZSLAV píše:cassidy: Jak ti říkám, my u hasičů nebyli.. Jsou to blázni a jak jim uvízneš ve spárech, je to na dlouho... :lol:

Tak já se vleču 4,5 hodiny do Prahy a samozřejmě středobodem prohlídky byla ta zbrojnice, nic ve zlém,ale k hasičům jsem si mohl zajít i u nás :evil:

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

ziletka píše:
VÍTĚZSLAV píše:cassidy: Jak ti říkám, my u hasičů nebyli.. Jsou to blázni a jak jim uvízneš ve spárech, je to na dlouho... :lol:

Tak já se vleču 4,5 hodiny do Prahy a samozřejmě středobodem prohlídky byla ta zbrojnice, nic ve zlém,ale k hasičům jsem si mohl zajít i u nás :evil:

U me stejne, jeli jsme z OV na exkurzi do hasicarny. No nebylo to spatne, ale ja chtel radeji na era... :lol:


Odpovědět