Parkování Ruzyně

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od firefly »

Včera jsme nebyli jediní, kdo zkoušel uspět i u druhého výjezdu, takže se tam auta různě motala, couvala, přejížděla, ovšem všichni se stejným výsledkem a slyšet bylo mnoho nepublikovatelných výrazů :mrgreen: :mrgreen: , jsem si jistá, že dlouho tato novinka neplatí, protože na stejné parkoviště pro mě přijel manžel začátkem března a neplatili jsme nic. Ví někdo, jak je to u T1, zda je to tam také nově zpoplatněno hned od začátku? Abych to radši věděla předem.


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

firefly píše:Že bylo prvních 20 min parkování zdarma. Jaké ovšem bylo naše překvapení, syn pro nás přijel, zdrželi jsme se necelých 10 minut a pak u výjezdu koukáme, že to hlásí : Doplatťe v automatu.


Ufff.. nerad bych kecal, ale 15 minut tam mám zafixováno už fakt dlouho. IMHO to není žádná horká změna. Byl jsem tam naposled někdy na podzim, a už tam těch 15minut bylo.

Mmch, není to jen malým písmem na automatu, ale i vcelku obrovskym pismem při vjezdu do areálu ruzyně.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od firefly »

Tragedie_v_JZD píše:
firefly píše:Že bylo prvních 20 min parkování zdarma. Jaké ovšem bylo naše překvapení, syn pro nás přijel, zdrželi jsme se necelých 10 minut a pak u výjezdu koukáme, že to hlásí : Doplatťe v automatu.


Ufff.. nerad bych kecal, ale 15 minut tam mám zafixováno už fakt dlouho. IMHO to není žádná horká změna. Byl jsem tam naposled někdy na podzim, a už tam těch 15minut bylo.

Mmch, není to jen malým písmem na automatu, ale i vcelku obrovskym pismem při vjezdu do areálu ruzyně.

Aha, takže tam cedule byla, no já jí neviděla a syn říkal, že si ničeho nevšiml :( .No, tak aspoň víme pro příště.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od loupeznik »

Jsem si včera ty parkoviště zkouknul a jak na P1 tak na P2 je prvních 15 minut zdarma (jako to bývalo vždy). Na parkingu B tarif začíná 50 Kč za první hodinu, ceník je vyvěšen u vjezdu na parkoviště. U kasy na výjezdu je cedulka "Pozor změna tarifu", ale nevypadá moc zánovně. Jestli na P-B bylo někdy parkování zdarma neumím posoudit, nikdy jsem tam neparkoval.
Kde se parkuje zadarmo je celkem jasně vyznačeno na směrovkách nad silnicí při příjezdu na letiště.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Night fly »

loupeznik píše:Na parkingu B tarif začíná 50 Kč za první hodinu, ceník je vyvěšen u vjezdu na parkoviště. U kasy na výjezdu je cedulka "Pozor změna tarifu", ale nevypadá moc zánovně. Jestli na P-B bylo někdy parkování zdarma neumím posoudit, nikdy jsem tam neparkoval.


Dneska jsem po dlouhe dobe byl na PRG jako sofer, nikoliv jako cestujici; a tak jsem si to obhledl na vlastni oci od volantu. Prekvapenim opravdu bylo, ze na parkingu B (Schengen prilet) ZRUSILI prvnich 15 minut zdarma - a ze tam byly, tim jsem si na 100% jist; navic o tom svedci rada prelepenych ceduli. Problem je, ze ted neni kde legalne vyzvednout pax priletajici na T2 - zajedete na B a hned vas zkasnou o 50,- :sad: U autobusovych zastavek jsou vsude zakazy zastaveni. Takze nezbyva nez se domluvit, aby priletajici vyjeli do odletovky, pred niz se stale da na 15 minut zastavit bezplatne. Dalsi krok Letiste Praha ke zprijemneni uzivatelskeho komfortu :thumbdown:


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od flyingblue »

Night fly píše:
loupeznik píše:Na parkingu B tarif začíná 50 Kč za první hodinu, ceník je vyvěšen u vjezdu na parkoviště. U kasy na výjezdu je cedulka "Pozor změna tarifu", ale nevypadá moc zánovně. Jestli na P-B bylo někdy parkování zdarma neumím posoudit, nikdy jsem tam neparkoval.


Dneska jsem po dlouhe dobe byl na PRG jako sofer, nikoliv jako cestujici; a tak jsem si to obhledl na vlastni oci od volantu. Prekvapenim opravdu bylo, ze na parkingu B (Schengen prilet) ZRUSILI prvnich 15 minut zdarma - a ze tam byly, tim jsem si na 100% jist; navic o tom svedci rada prelepenych ceduli. Problem je, ze ted neni kde legalne vyzvednout pax priletajici na T2 - zajedete na B a hned vas zkasnou o 50,- :sad: U autobusovych zastavek jsou vsude zakazy zastaveni. Takze nezbyva nez se domluvit, aby priletajici vyjeli do odletovky, pred niz se stale da na 15 minut zastavit bezplatne. Dalsi krok Letiste Praha ke zprijemneni uzivatelskeho komfortu :thumbdown:


Legalne to samozrejme LZE. Jen jsi zapomel dodat, ze "BEZPLATNE".

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Globik »

Ono je trošku rozdíl mezi tím, když člověk jede pro známého/příbuzného a když jede pro klienty.
Známý může zavolat, že už má kufr a člověk může přijet z místa, kde čeká zadarmo. Blbé samozřejmě je, že cesťák musí jet do patra na odlety, aby to bylo zadarmo.
Klient bude těžko volat a pak je prakticky jedno, zda je prvních 15 minut zadarmo, protože od příjezdu do odjezdu to bude určitě déle (tedy pokud nechci, aby na mě cesťáci někde čekali), vzhledem k nejasnému času, kdy vyjdou z celního prostoru.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Night fly »

Kdyz jsem vyzvedaval klienty, mel jsem jako pravidlo potvrzeny cas priletu +20 minut (a tohle jsem jim rekl dopredu). V 90% pripadu jsme se sesli behem 5 minut a za parkovani jsem neplatil. Problemem je, ze kdyz nekoho potrebujes opravdu jen nalozit a odjet, tak pred T2 neni moznost to udelat, aniz bys bud projel parkovistem (za 50,-) nebo zastavil na zakazu zastaveni (za 500,- a vic, dle nalady policajta). Nutnost jit o patro vys je jednak opruz, jednak ostuda LP. Resenim by bylo zrizeni mist K+R (kiss and ride) s povolenym zastavenim na dobu nutnou k nalozeni lidi, podobne jako u nekterych stanic metra (napada me treba Opatov). Jakekoliv delsi cekani pak tvrde pokutovat.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Globik »


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Spíš si tak říkám, je opravdu opatření proti taxíkům? Není v pozadí jen snaha zkomplikovat život soukromým levným parkovištím v okolí ruzyně? Taxíci, ať si jezdí za kolik chtěj - pro mě za mě, když do toho ti lidi lezou.

Ale kdyby to způsobilo konec levných parkovišť v okolí letiště, tak by me to fakt na.. štvalo.

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Prngr »

Taky si říkám, že to poškodí spíš levná parkoviště.
Prostě budou vyzdvihávat trochu dále. Minimálně k Bille se zdarma zajet dá

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od IL62 »

Spis je to proto, donutit ty, co casto zajizdeji na parkoviste poridit si plastove karty, protoze ten papir na listky do automatu je docela drahy.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od happyna »

Nová zkušenost z parkingu z PRG :crazy:
Parkoval jsem před T1 na těch 15minut zdarma, první pokus se trefit do příletu nevyšel, tak jsem to objel a doufal že druhej a poslední vyjde. Ten vyšel, bohužel při manipulaci s řadící pákou a ručkou, mi zapadl parkovací lístek, který jsem měl ploženej na středním panelu, mezi plasty :clap: Rozebrat to nejde ani náhodou. Starší parkingdědek nevěděl co s tím, ale nakonec přišel nějakej mladší, který mě poslal na Parking C(Je to ta budova naproti T1 přes silnici). Tam jsem zašel na informace parkovišť a dostal jsem lístek novej.

Kocour
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 07. 2011, 10:35
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od Kocour »

Dobrý den, prosím nemáte někdo promo kod na parkování na PRG.aero.Díky :)

seniyajw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 07. 2011, 03:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Parkování Ruzyně

Příspěvek od seniyajw »

nejlevnější kafe začíná myslím na 59 Kč a končí kolem stovky:-)první malostranské náměstí, druhé palladium. i když bude dvakrát dražší, než v centru, vyjde to stejně, jako v některých provozovnách Fast Food Servis na letišti a myslím, že vím, kam na kafe půjdu:-)


Odpovědět