Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Odpovědět
gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od gr09 »

MS743 píše:Dost prekvapeni.... myslel jsem ze PRG dokaze a bez prolemu naplnit 4x tydne JFK! Ze by nekdo z jine aliance? nevim nevim, vsichni budou stale vse cpat pres hlavni huby LHR, CDG, FRA, MUC apod... Trh JFK drti konkurence a kazdy tam leta...

No ja bych do USA s tou starou kraksnou Delty neletel, rad si prestoupim kdekoliv v Evrope. (Vim, ze flyingblue bude mit jiny nazor :)


hulvic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 07. 06. 2012, 10:28
Oblíbené typy letadel: Boeing 737, 757; Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: Opava
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od hulvic »

MS743 píše:Byla by to jiste skoda ztratit dalkovku z Prahy... :sad:


To určitě.. Hlavně směr USA si myslím, že bude Praze chybět.. Kéžby vedení ČSA osvítilo a sehnalo by typ, který by byl schopný létat tuto linku, ale to je těžké sci-fi :lol:

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od Marek.R »

hulvic píše:
MS743 píše:Byla by to jiste skoda ztratit dalkovku z Prahy... :sad:


To určitě.. Hlavně směr USA si myslím, že bude Praze chybět.. Kéžby vedení ČSA osvítilo a sehnalo by typ, který by byl schopný létat tuto linku, ale to je těžké sci-fi :lol:


možná ČSA nabídnou výhodné spojení s Etihad Airways přes Abu Dhabi. :lol: :lol:

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od MS743 »

gr09 píše:
MS743 píše:Dost prekvapeni.... myslel jsem ze PRG dokaze a bez prolemu naplnit 4x tydne JFK! Ze by nekdo z jine aliance? nevim nevim, vsichni budou stale vse cpat pres hlavni huby LHR, CDG, FRA, MUC apod... Trh JFK drti konkurence a kazdy tam leta...

No ja bych do USA s tou starou kraksnou Delty neletel, rad si prestoupim kdekoliv v Evrope. (Vim, ze flyingblue bude mit jiny nazor :)


Ja bych lety s B767 zas tak nedramatizoval. Komfort teto linky je celkove OK a prima linka je vzdy lepsi. Pro me i kdyz starsi letoun tak 2-3-2 je luxus... Spise nemam rad vetsi letouny. A330 je jeste ok ale jakmile se jedna o 777 apod tak to neni ono... Podivej se posledni dobou jak AF ma seat arrangement... sardinky!

Kdyz se leta -vetsinou- Y class tak uroven sluzeb je vesmes podobne. Preference jsou pak letove casy, FFP atd...

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od gr09 »

MS743 píše:Ja bych lety s B767 zas tak nedramatizoval.

Je 767 a 767... Kdyby to letala ANA se svymi 767 tak bych tu linku letal rad... Aerolinkam s konfiguraci 3-4-3 v 777 se vyhybam, nikdy jsem kvuli tomu jeste neletel s AF a Emirates napr.


peetcz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 29. 03. 2012, 20:00
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od peetcz »

Jen by mě zajímala jedna věc ? Jak přišli, že musí být na dálkové trase jen velká letadla (B767, A330/340 či větší. Např. linka Praha - Abu Dhabi dle rezervační systému trvá 6h:40 (což myslím že je dálková linka) a létá s A320 family. ČSA mají A321, které nejsou moc využité. Myslíte si, že by neuletěli trasu do JFK, která trvá jen cca o 2 hodiny déle. Dálková letadla jsou lepší ovšem ČSA na ně nemá. Je potřeba postupovat malými krůčky a velký skok by mohl ČSA pohřbít.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od hafi »

dolet?
AUH, TAS, OVB a podobné jsou na hraně, tj. na JFK by museli lítat s mezipřistáním.

Jediný kdo lítá TATL s A320 family jsou BA z Londýna s A318 (která je nejmenší, tedy má největší dolet, navíc ještě ve full-business konfiguraci, aby nebylo třeba tolik lidí a zavazadel (a navíc stejně v jednom směru to mezipřistání dělat musej...)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od gr09 »

peetcz píše:Jak přišli, že musí být na dálkové trase jen velká letadla (B767, A330/340 či větší.

Jak? Proste urcita letadla jsou konstruovana tak, aby byla ekonomicka na urcitych tratich. Obcas se najde vyjimka. Z prahy letat na JFK s A320 family by byla rychla sebevrazda. Navic, papirovy dolet miva k realnemu dost daleko, pokud je vyznamnou slozkou rychlosti vzdusne proudeni. Atd atd, tech duvodu je cela rada.
Dopravci neprovozuji wide body na TATL pro nic za nic, ver, ze oni leteckemu byznysu rozumi lepe, nez my :)
peetcz píše:Např. linka Praha - Abu Dhabi dle rezervační systému trvá 6h:40 (což myslím že je dálková linka) a létá s A320 family.

6:40 je v letovem radu, skutecna delka letu je vyrazne(!) kratsi.

peetcz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 29. 03. 2012, 20:00
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od peetcz »

gr09 píše:
peetcz píše:Jak přišli, že musí být na dálkové trase jen velká letadla (B767, A330/340 či větší.

Jak? Proste urcita letadla jsou konstruovana tak, aby byla ekonomicka na urcitych tratich. Obcas se najde vyjimka. Z prahy letat na JFK s A320 family by byla rychla sebevrazda. Navic, papirovy dolet miva k realnemu dost daleko, pokud je vyznamnou slozkou rychlosti vzdusne proudeni. Atd atd, tech duvodu je cela rada.
Dopravci neprovozuji wide body na TATL pro nic za nic, ver, ze oni leteckemu byznysu rozumi lepe, nez my :)
peetcz píše:Např. linka Praha - Abu Dhabi dle rezervační systému trvá 6h:40 (což myslím že je dálková linka) a létá s A320 family.

6:40 je v letovem radu, skutecna delka letu je vyrazne(!) kratsi.


Vyrazne?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od gr09 »

peetcz píše:Vyrazne?

Ano, samotny let je o vic nez hodinu kratsi.

tempranilo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 09. 2011, 22:25
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od tempranilo »

gr09 píše:
peetcz píše:Vyrazne?

Ano, samotny let je o vic nez hodinu kratsi.

V letových řádech se níkdy neuvádí doba samotného letu, ale tzv. block to block čas, tzn. čas od doby, kdy se letadlo pohne ze stojánky v místě odletu do doby zaparkování na stojánce v destinaci. Do celkového času v letovém řádu jsou tak brány v úvahu i časy pojíždění, přiblížení apod. Jde o to, aby v přestupních bodech správně fungovaly časy Minimum Connecting Time.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od gr09 »

tempranilo píše:V letových řádech se níkdy neuvádí doba samotného letu, ale tzv. block to block čas, tzn. čas od doby, kdy se letadlo pohne ze stojánky v místě odletu do doby zaparkování na stojánce v destinaci. Do celkového času v letovém řádu jsou tak brány v úvahu i časy pojíždění, přiblížení apod. Jde o to, aby v přestupních bodech správně fungovaly časy Minimum Connecting Time.

Spravne, nechtel jsem to psat, protoze tazatel mi prijde podezrely...
Tak jen dodam, ze u ME destinaci se pridava pomerne hodne a pak to muze laiky zmast podobne jako zminenych 6:40.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4079
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od HighFlyer »

gr09 píše:Spravne, nechtel jsem to psat, protoze tazatel mi prijde podezrely...

:?: :?: :?:

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od gr09 »

HighFlyer píše:
gr09 píše:Spravne, nechtel jsem to psat, protoze tazatel mi prijde podezrely...

:?: :?: :?:

Do nekolika threadu psal o tom, ze A321 je pro dalkove lety atd, takze ani nevim, jestli se ptal vazne..

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Nové linky, změny v provozu, apod. 2012

Příspěvek od dydzej »

gr09 píše:
HighFlyer píše:
gr09 píše:Spravne, nechtel jsem to psat, protoze tazatel mi prijde podezrely...

:?: :?: :?:

Do nekolika threadu psal o tom, ze A321 je pro dalkove lety atd, takze ani nevim, jestli se ptal vazne..

Na provokatera nevypada, takze spis mladicka naivita. :lol:


Odpovědět