Pasovka T2

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Yirina »

K těm pasům:
Asi před měsícem sem přiletěla na týden moje kamarádka, co žije trvale v zahraničí. Na celnici v Praze jí kontrolovali zavazadla a pas a když jí ho vraceli, tak jí dali omylem pas nějaké jiné paní. Ona si to nezkontrolovala, strčila pas do kapsy a týden tady v nevědomosti chodila s pasem někoho jiného. V den odletu na to na letišti přišla, zburcovala policii, ale Ti k tomu byli neteční, naštěstí se téměř zázrakem podařilo vypátrat majitelku toho pasu, která o prohození taky nevěděla a pasy si stihly před odletem v akci Kulový blesk vyměnit....

Není to poprvé, co se tohle stalo, vím o případu, kdy byly prohozeny pasy cestujícím při nákupu v Duty Free, kde sice chtějí vidět jen palubní vstupenku, ale lidi ji iniciativně odevzdávají vloženou v cestovním pase. Prodavač ji vyndá, nascanuje a vrátí s pasem, který už na pult položil další zákazník. Na to se většinou přijde v gatu při odletu, naštěstí....
Ale poučení z toho je, si to pokaždé radši kontrolovat, protože to může způsobit opravdu velký problém.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od vitezslav »

Zajda: Transkontinentální let do země, kde berou otisky (popř. scanují oční duhovku), je samozřejmě blbost. Po Evropě si troufám tvrdit by to při určité podobě a prohození veškerých dokladů prošlo, neboť je krajně nepravděpodobné, že by tě nechali jen kvůli pochybnosti podoby s fotkou "zatknout" a dále prověřovat. Max. si tě zadají a ověří, tedy vlastně toho tvého kamaráda. A jak už se tady psalo, v Schengenu se většinou kontroluje pouze shoda údajů na letence a na dokladu (OP, pas). Např. v BGY tato kontrola vůbec není, suplují ji u kontroly zavazadel a pak se jde rovnou ke gaitům.
Ono to bude něco podobného, jako když nakupuješ v obchodě s kartou - pokud použiješ jakoukoli od stejného pohlaví a na účtenku naškrábeš cosi podobného tomu, co je na kartě, z 99% jí bez problémů vezmou, zatímco s manželčinou či matčinou tě vyhodí :lol: .

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Zajda »

Tonda 2 píše:jen tak mimochodem v Praze jsem na T2 prošel jednou na pas přítelkyně (nechtěně jsme si doklady prohodili), ona už na můj neprošla :D


Z toho lze usuzovat, že jsi celkem pohledná ženská :D ... dáme pasy k sobě a případně zkusím asi tu Itálii, to by snad mohlo projít...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od Globik »

Trochu odbočím: letěl jsem Schengen-Schengen, OP jsem ukazoval na checkinu a poté již nikomu (vstup do dalšího prostoru nebyl hlídán, resp.byla tam rovnou security prohlídka, kde nechtěli vůbec nic a v gatu jim stačila palubka). Je to normální? Mohl jsem se na checkin dostavit já a palubku pak dát komu chci. Bylo to v Německu.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od dydzej »

Globik píše:Trochu odbočím: letěl jsem Schengen-Schengen, OP jsem ukazoval na checkinu a poté již nikomu (vstup do dalšího prostoru nebyl hlídán, resp.byla tam rovnou security prohlídka, kde nechtěli vůbec nic a v gatu jim stačila palubka). Je to normální? Mohl jsem se na checkin dostavit já a palubku pak dát komu chci. Bylo to v Německu.

Ja tohle zazil nekolikrat na letisti v Basileji, kdyz jsem letel do Prahy. Identifikace cestujicicho jen na check-inu a dal uz po mne pas nikdo nechtel. Ale netusim, co vsechno za udaje se objevuje na obrazovce chlapovi, co skenuje palubky tesne pred bezpecnostni kontrolou. V PRG to delaji samozrejme manualne. :)


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Pasovka T2

Příspěvek od pavelpmi »

Mně se taky stalo víckrát, naposledy teď na Tenerife, kdy nejen nechtěli vidět průkaz totožnosti, ale ani potvrzení o rezidenství na ostrově.


Odpovědět