Schengen

Odpovědět
pavel46
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 07. 2013, 21:26
Stav: Offline

Schengen

Příspěvek od pavel46 »

Dobrý den, možná sem tento dotaz až tak nepatří, ale slíbil jsem, že se pokusím zjistit co nejvíce. Má kamarádka má již dospělého syna, který před pěti lety odešel z domova a již třetím rokem je hledaný policií ČR, pro nějaké podvody. Nejsou spolu v žádném kontaktu, ale občas se k ní dostanou nějaké zvěsti. Nyní údajně takové, že se chystá ještě letos odletět do Německa. Tak jsem se chtěl zeptat zda je to vůbec možné, když v rámci Schengenu nejsou na letišti pasové kontroly. Opravdu je možné, že bez povšimnutí v klidu odletí? Předem děkuji za Vaše odpovědi.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1336
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Schengen

Příspěvek od Lkprak »

pavel46 píše:Dobrý den, možná sem tento dotaz až tak nepatří, ale slíbil jsem, že se pokusím zjistit co nejvíce. Má kamarádka má již dospělého syna, který před pěti lety odešel z domova a již třetím rokem je hledaný policií ČR, pro nějaké podvody. Nejsou spolu v žádném kontaktu, ale občas se k ní dostanou nějaké zvěsti. Nyní údajně takové, že se chystá ještě letos odletět do Německa. Tak jsem se chtěl zeptat zda je to vůbec možné, když v rámci Schengenu nejsou na letišti pasové kontroly. Opravdu je možné, že bez povšimnutí v klidu odletí? Předem děkuji za Vaše odpovědi.


Právě, že kvůli tomu, že v rámci schengenu nejsou pasové kontroly, to možné je (nevím tedy, jestli např. nemají aerolinky k dispozici seznam hledaných osob, ale spíš ne). Stejně tak v klidu může bez jakýchkoliv problémů s minimálním rizikem přejet někde hranici autem nebo přejít zelenou hranici.

Odpovědět