Statistika provozu podle ranveje - Ruzyne

Odpovědět
jirides
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 07. 2014, 11:16
Stav: Offline

Statistika provozu podle ranveje - Ruzyne

Příspěvek od jirides »

Zdravim vsechny,

nevite, kde se da najit statistika (nebo harmonogram) vzletu a priletu podle jednotlivych ranveji na Ruzyni? Jde mi hlavne RWY13/31.

Diky,

Jirka


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Statistika provozu podle ranveje - Ruzyne

Příspěvek od flyingblue »

jirides píše:Zdravim vsechny,

nevite, kde se da najit statistika (nebo harmonogram) vzletu a priletu podle jednotlivych ranveji na Ruzyni? Jde mi hlavne RWY13/31.

Diky,

Jirka


Ahoj, na RWY13/31 uz dva roky nic nelita. [-X

jirides
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 07. 2014, 11:16
Stav: Offline

Re: Statistika provozu podle ranveje - Ruzyne

Příspěvek od jirides »

flyingblue píše:
jirides píše:Zdravim vsechny,

nevite, kde se da najit statistika (nebo harmonogram) vzletu a priletu podle jednotlivych ranveji na Ruzyni? Jde mi hlavne RWY13/31.

Diky,

Jirka


Ahoj, na RWY13/31 uz dva roky nic nelita. [-X


áha :-)

a na jakou ranvej se leta/zvleta pres Zlicin? O co mi jde - vyhledl jsem si byt na Zlicine, vcera se tam byl podivat a primo nade preletelo letadlo po startu. Potrebuji zjistit jak casto jsou tyto prelety. Coz o to, letadla zboznuju, takze tam bude aspon pekny vyhled, ale chtel bych zjistit cca frekvenci s jakou se tam leta. Nocni klid je stale 22:00 - 06:00?

Diky

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Statistika provozu podle ranveje - Ruzyne

Příspěvek od Jerry X »

jirides píše:
flyingblue píše:
jirides píše:Zdravim vsechny,

nevite, kde se da najit statistika (nebo harmonogram) vzletu a priletu podle jednotlivych ranveji na Ruzyni? Jde mi hlavne RWY13/31.

Diky,

Jirka


Ahoj, na RWY13/31 uz dva roky nic nelita. [-X


áha :-)

a na jakou ranvej se leta/zvleta pres Zlicin? O co mi jde - vyhledl jsem si byt na Zlicine, vcera se tam byl podivat a primo nade preletelo letadlo po startu. Potrebuji zjistit jak casto jsou tyto prelety. Coz o to, letadla zboznuju, takze tam bude aspon pekny vyhled, ale chtel bych zjistit cca frekvenci s jakou se tam leta. Nocni klid je stale 22:00 - 06:00?

Diky


Jirko, žádný strachy, přes Zličín se stále létá, akorát se nejedná o rwy 13/31, ale 12/30. Před dvěma lety došlo k přečíslování.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Statistika provozu podle ranveje - Ruzyne

Příspěvek od Zdenek »

jirides píše:a na jakou ranvej se leta/zvleta pres Zlicin? O co mi jde - vyhledl jsem si byt na Zlicine, vcera se tam byl podivat a primo nade preletelo letadlo po startu. Potrebuji zjistit jak casto jsou tyto prelety. Coz o to, letadla zboznuju, takze tam bude aspon pekny vyhled, ale chtel bych zjistit cca frekvenci s jakou se tam leta. Nocni klid je stale 22:00 - 06:00?
Diky

Někde se dá najít změna dráhy a její důvod, je tam i čas od kdy do kdy, tedy alespoň kdysi jsem to někde viděl veřejně dostupné.
Noční klid je od 00-06 hodni ale bral bych to jako teoretickou hodnotu, vrtulník v případě potřeby léta z LKPR vždy bo tama sídlí Policie i záchranný vrtulník.
Nevím kde na Zličíně jsi byl, pokud u mtera tak mě by tam mnohem víc vadil ten smrad který nevím odkud se čas od času objeví a pokud na sídlišti tak tam jsou zas víc slyšet tramvaje (tedy pokud chceš klidnou lokalitu)


PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Statistika provozu podle ranveje - Ruzyne

Příspěvek od PavelD »

Statistika ti poví, že loni se na 30/12 lítalo skoro půl roku každý den, předloni o něco méně, vždy, když se dělala GO na 24/06. Teď se dlouho větší oprava dělat nebude, takže jaro/podzim odgumování na pár dní a pak změny kvůli povětrnostním podmínkám.
Je tam nějaký proces, kterým se důvod změny dráhy nahlašuje, nebo tak něco na ouřad Prahy 6. Pokud je v provozu 24/06, lze pustit na start ve směru RWY 12 letadla myslím do 7 tun, respektive něco takového bylo na stránkách Prahy 6. Určitě to psal nějaký úředník, tak to nemusí být zcela správně. Momentálně se mi to nepodařilo najít. V každém případě vrtuláky a bisjety nad Zličín startují celkem běžně a ve statistice asi rozdělení na kategorie nebude, tam jsou jen pohyby.

jirides
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 07. 2014, 11:16
Stav: Offline

Re: Statistika provozu podle ranveje - Ruzyne

Příspěvek od jirides »

Diky. Ano, to omezeni na 7t jsem se docetl i tady: http://www.fly-sea.com/charts/LKPR.pdf. Je to trochu starsi dokument, tak nevim, jak je to porad aktualni.

Kazdopadne diky za odpovedi.

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Statistika provozu podle ranveje - Ruzyne

Příspěvek od 737 »

Na této stránce jsou uvedeny aktuální informace o provozu VPD na pražském letišti: http://www.prg.aero/cs/o-letisti-praha/zmeny-v-provozu/ V nabídce vlevo lze kliknout na archiv, avšak tam se mi zobrazuje odkaz na dokument obsahující informace z roku 2012. Nicméně, jak už tu bylo řečeno, v loňském roce byl provoz na hlavní dráze na několik měsíců uzavřen z důvodu údržby, a v tomto období se využívala pouze dráha 12/30; údaje by tak byly stejně zkreslené.

jirides
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08. 07. 2014, 11:16
Stav: Offline

Re: Statistika provozu podle ranveje - Ruzyne

Příspěvek od jirides »

Diky, tohle pomohlo!


Odpovědět