Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1318
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Lkprak »

https://brno.idnes.cz/miliony-rozvoj-le ... -zpravy_vh

Nevím přesně proč, ale nejvíc mně v článku pobavila věta: "Necháme vypracovat studii nějakou evropskou odbornou firmou, jestli jsme se trefili do destinací, po kterých je poptávka."


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

To je dobré - vidím v tom snahu přihrát něco spřáteleným konzultantům a kamarádům (obdobně např. zde: http://www.brno.cz/fileadmin/user_uploa ... y_Brno.pdf - doporučuji schémátka na s. 9 a 15 a finanční plán na s. 16 - ukazuje "koncepční myšlení" v oblasti rozvoje města). Srov. též: https://www.dataplan.info/img_upload/7b ... a_cast.pdf
Naposledy upravil(a) persona dne 22. 09. 2017, 08:58, celkem upraveno 1 x.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od MarcosFT »

Dnes dopoledne BRQ-MUC 31 pax, ted vecer nas tu ceka 15. Docela dobry :) :)

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od procvi »


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

dnes do MUC 23 PAX (letěl E135 s kapacitou 37 míst), na letišti v Brně zrušený Ryan do Londýna - takže intimčo... Po přistání v MUC stál vedle nás Spirit of South Moravia... vlaky dál z Mnichova chaotické - díky Oktoberfestu pěkně nacvaklé. Krásně se projevuje jak v Německu jsou mlaďoši zpohodlnělí - klidně nechávají starší lidi ve vlaku stát a sami sedí, ale to je fenomén co už tu pozoruju delší dobu...


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

Netušíš proč Brno - Londýn zrušili - počasí, závada? Letím ve čtvrtek a doufám, že včerejšek byla výjimka.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1318
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Lkprak »

persona píše:Netušíš proč Brno - Londýn zrušili - počasí, závada? Letím ve čtvrtek a doufám, že včerejšek byla výjimka.


Tipl bych, že asi kvůli momentálnímu rušení některých letů z důvodu nedostatku pilotů?

Podle tohoto zdroje http://fr-prod-static-pdf.s3-website-eu ... ations.pdf by ale čtvrteční let Brno - Londýn měl normálně letět.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

Ne ne, hned jak před pár dny FR pod nátlakem kompletní seznam zrušených letů vydal, díval jsem se, a nedotklo se to jediného letu z/do Brna. Prahy v pár případech ano. Proto mne to zrušení udivilo.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1318
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Lkprak »

persona píše:Ne ne, hned jak před pár dny FR pod nátlakem kompletní seznam zrušených letů vydal, díval jsem se, a nedotklo se to jediného letu z/do Brna. Prahy v pár případech ano. Proto mne to zrušení udivilo.


Tak já jsem měl za to, že jsem někde četl i o jednom zrušeném letu z Brna. Ale je fakt, že to momentálně nemůžu nikde dohledat.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Lkprak píše:
persona píše:Ne ne, hned jak před pár dny FR pod nátlakem kompletní seznam zrušených letů vydal, díval jsem se, a nedotklo se to jediného letu z/do Brna. Prahy v pár případech ano. Proto mne to zrušení udivilo.


Tak já jsem měl za to, že jsem někde četl i o jednom zrušeném letu z Brna. Ale je fakt, že to momentálně nemůžu nikde dohledat.

Podle mých informací šlo v rámci této "akce" o 2 zrušené lety, jeden měl být 21.9., a druhý předpokládám ten včerejší.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od persona »

Tak máte pravdu. Teď jsem volal do Tuřan a 21. 9. i včerejšek bylo zrušeno (v obou směrech). Tak jsem se asi špatně díval, resp. nedíval na dny, které se mě netýkaly. Ale to by prý z Brna mělo být vše.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Kraj vloží 10 milionů na rozšíření letecké dopravy

Krajští zastupitelé schválili 10 milionů korun jako základní vklad do Jihomoravské rozvojové společnosti, jejímž úkolem je udržení a rozšíření letecké dopravní dostupnosti Jihomoravského kraje a města Brna.

více na: https://www.ibrno.cz/business/62279-kra ... pravy.html

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od alesesl »

Marty-t píše:Kraj vloží 10 milionů na rozšíření letecké dopravy

Krajští zastupitelé schválili 10 milionů korun jako základní vklad do Jihomoravské rozvojové společnosti, jejímž úkolem je udržení a rozšíření letecké dopravní dostupnosti Jihomoravského kraje a města Brna.

více na: https://www.ibrno.cz/business/62279-kra ... pravy.html


vyhozene penize z okna

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Mailand »

Zkušenost z předvčerejška: routing YYZ-MUC-BRQ, na přestup v MUC 50 minut, letenka od LH. Už do Toronta let hodina zpoždění, takže přepážka LH a vyjednávání. Nejprve nabídka dalšího večerního letu do BRQ. Po neústupném trvání na reroutingu nabídnuta PRG hodinu po odletu bmiRegional. Let z Toronta nakonec zpoždění hodina a půl, ale přestup na PRG stihnut. Příjezd do Brna nakonec samozřejmě 4+ hod, ale nejsem si jist možností kompenzace při reroutingu? Asi nemusím říkat že letenka do BRQ byla o něco dražší než do PRG, plus náklady cestu by podle mě měly uhradit?
Kufry to nedaly, dorazili 2 že tří včera večer domů. Pokud třetí ztratí, tak je tam asi těch €1250?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

dnes MUC - BRQ večer 21 PAX, z toho 2 business - podle občerstvení

jinak další týden je v Německu 3.10. svátek, ale týden poté bude mít BMI díky veletrhu v Brně opravdu žně - škoda že už nemají E175...

8.10. MUC - BRQ je už teď one way za 493 EUR,
9.10. MUC - BRQ v poledne ale i večer je za 467 EUR one way

zpět z BRQ do MUC ve čtvrtek nebo pátek poledne za 11.800 CZK one-way, večery za 5.300 CZK nebo 8.500 CZK...


Odpovědět