Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

no spíš má LH ještě bordel v IT systému - dál nabízí odlet v 16:10 ale přitom ví, že došlo ke změně na 18:15. To si určitě během pár dnů sedne...

spíš aby to nezapadlo - od zimního letového řádu by nemusela druhá večerní rotace létat až tak prázdná (lidi z Brna stihnou večerní LH MUC rozlet), viz změna od zimy (tj. od 28.10.2017 - zdroj: www.flybmi.com ) na:

BRQ-MUC
po-pá: 12:30-13:35 , 19:00-20:05
so: -
ne: 18:15-19:20

MUC-BRQ
po-pá: 10:55-12:00 , 17:25-18:30
so: -
ne: 16:40-17:45

časy letů do 27.10.2017 jsou například přehledně : http://www.brno-airport.cz/informace-o- ... y/mnichov/
Naposledy upravil(a) Marty-t dne 31. 08. 2017, 16:23, celkem upraveno 1 x.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Marty-t píše:LH mi právě poslala Info, že nedělní lety v listopadu a prosinci BRQ-MUC posunuje z 16:10 na 18:15 ... Ale následný let do FRA už posunout zapomněli. Takže u koupených letů BRQ-MUC-FRA teď přiletím do MUC po 1,5 hodiny po odletu "návazného spoje"... wtf. zase volat LH hotline a ptát se jestli už vynalezli v MUC stroj času... :wink:

Tak jsem se dovolal na LH hotline - volal jsem pro jistotu z německého telefonu DE číslo . A dovolal jsem se - do Brna... :lol: Sice rumunsky znějící němčina, slečna uměla česky jen "Dobrý den", ale zdarma opravit spojení z MUC do FRA aby navazovalo na posunutý přílet z Brna dovedla. Pak jsem se ptal jak se sama dostává z Brna domů - prý busem do Vídně a odtud s Lufthansou... (zřejmě firemní slevy pro zaměstnance) Tak tyhle kafkoidní scénky z života fakt líp vymyslet nejdou... :P

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Včera jsem pohnul svými statistikami letů s BMI a navýšil počet proletěných segmentů na 5. Z minulosti jsem měl 3 lety ve směru BRQ-MUC, nové dva jsou z trasování Bergámo-Mnichov-Brno. Zajímavé je, že se tato kombinace nedala koupit na stránkách BMI a navedla mě na ni Letuška, asi proto, že to fungovalo jen jedním směrem nebo ne každý den. Mimo jiné, zrovna tato kombiace padne s posunutím večerního letu na dřív, takže zrovna pro mě, který večer řeší spíš přílety do Brna, to hodně omezuje použití.
Odlet z Bergama 17:55, přílet do Mnichova 19:00, odlet do Brna 20:15, přílet do Brna 21:20. Tolik teorie. Paradoxně se nejblíže dostal přílet do Brna. V 17:35 V Bergamu nikdo v gate, jen odletuchtiví PAX, po kontrole obrazovavek je na světě potíž - odlet posunut na 19:00. Podotýkám, že mně kolegové v práci koupili k mému údivu 2 samostatné letenky, sice přímo na stránkách BMI, ale to v tuto chvíli nebylo podstatné. Snaha komunikovat s BMI a letenky spojit vyzněla na prázdno. Výhodou ovšem bylo, že jsem si díky tomu udělal dopředu na oba segmenty boarding, což se ukazovalo jako dobré rozhodnutí. První závěr - nestihnu přestup. Za 10 minut to půjde těžko. Telefon na call centrum BMI - byli milí, ale řekli mně jen to, co už jsme věděl. Další let je v neděli, pokud nestihnu druhý segment, můžu si za poplatek přehodit datum odletu, třeba budu mít štěstí, když ne, ať ještě zavolám. Na otázky, jestli na mě počkají nebo náhodou nepoletí stejné letadlo, které by pak způsobilo zpoždění i na letu do Brna bylo odpověveď NE. Začal jsem tedy řešit kombinace návratu zhruba v tomto pořadí postupně vylučovaných možností - let z Bergáma do Brna přes Londýn, let z Bergáma na jakékoliv okolní letiště kolem Brna za smysluplný čas, let z Mnichova do Brna s přestupem v Londýně, let do Prahy nabo do Vídně a návazný autobus/vlak, autobus z Mnichova do Brna. Konečná pořadí náhradních řešení bylo -odletět do Mnichova a koupit letenku na poslední let do Vídně (cca 300 EUR) a pak autobusem do Brna s příjezdem 1:45, odjet Flixbusem na noční jízdu přes Prahu, pomodlit se, proběhnout se a pokusit se o zázrak.
Teď už zkratkovitě. Odlet z Bergáma 7:07, přílet do Mnichova 7:52, pojezd po runway na odlehlou část plochy, nekonečné čekání na vyložení příručních zavazedel, nekonečná jízda busem po letišti (v průběhu přes mobil kontrola statusu letu do Brna - nesvítil boarding ani gate closed), běh terminálem (slepě jsem důvěřoval SMS od manželky s číslem gate, na zjišťování na místě nebylo vůbec pomyšlení), doběh na gate a nástup jako předposlední do autobusu (odhadem někdy kolem 20:15), příjezd k letadlu, kterým jsem přiletěl z Bergáma, pozdravení se z letuškou a vyžádání více tekutin při občerstvení, přílet do Brna prakticky na čas.

Na letu do Brna obsazenost cca 19 lidí, na letu z Bergáma o něco méně. Typ letadla E135 (G-RJXK). Bageta německá, na výběr sýr nebo salám, pivo Mnichovské ve skle ve třetinkách s obsahem akoholu 4,9%.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

@RAdek: koukám, že infarktové stavy na cestách nezažívám jen já... Podobné obtíže na přestupech co vyjedou jako navržené nějakým systémem si málokdo uvědomí - já mám rád spoje s alespoň 2-3 hodinovým čekáním na transferovém letišti. Nicméně nechápu co stálo za koupením tohoto routingu. Z/do Brna do/z Bergáma bych osobně rozhodně letěl jen napřímo s Ryanem z/do BTS případně OSR nebo PRG (do PRG lítá i Wizz)... Ten MUC vidím jen jako skvělou volbu do Brna pro lety kam taky nevede z blízkých letišť zatím přímá linka - např. TATL lety...

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Do Bergama jsem letěl ve čtvrtek z Ostravy (poprvé). Pro obě cesty jsem volil nejrychlejší spoj v návaznosti na program tady a tam. Vždycky hledám nejprve lety z/do Brna, potom ty, abych se vyhnul Praze a D1 a potom teprve Prahu. A zrovna tahle kombinace do Brna přes Mnichov mně umožnila absolvovat pracovní povinnosti v Miláně a být přitom ten samý den o půl desáté doma. Jinak z Ostravy do Bergama obsazenost odhadem 95%, letadlo bylo prakticky plně. Samotný terminál v Ostravě mě nijak moc neoslovil, sice nové, ale uvnitř, hlavně po odbavení, takové nudné, nezajímavé + extrémě pomalé security.


pavelsk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 23. 12. 2016, 10:31
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pavelsk »

....no a co tam při tom cvrkotu by jako ještě mělo být ? Čistota myslím perfektní a zbytek odpovídá počtu cestujících, Changi to nikdy nebude.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

Dnes večerní Mnichov zrušen, že by zase začínala loterie, poletí, nepoletí? Zítra zajímavý QS z Burgasu přes Pardubice.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

RAdek píše:Dnes večerní Mnichov zrušen, že by zase začínala loterie, poletí, nepoletí? Zítra zajímavý QS z Burgasu přes Pardubice.


Musím podotknout, že to byla za poslední dobu výjimka - drtivá většina letů teď bývá na čas. Důvod zrušení letu byl ten, že to mělo letět stejné letadlo, jako polední let, který měl ale zpoždění přes 2 hod., takže by to večer nestíhalo.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

jvoj píše:
RAdek píše:Dnes večerní Mnichov zrušen, že by zase začínala loterie, poletí, nepoletí? Zítra zajímavý QS z Burgasu přes Pardubice.


Musím podotknout, že to byla za poslední dobu výjimka - drtivá většina letů teď bývá na čas. Důvod zrušení letu byl ten, že to mělo letět stejné letadlo, jako polední let, který měl ale zpoždění přes 2 hod., takže by to večer nestíhalo.

Možná mám nízké IQ, ale nechápu to: Polední let byl o 2 hod.zpožděn. Tedy večerní let by byl předpoklad 2 hodiny zpoždění. Nějací cesťáci jsou p2p. Těm se místo 2 hodin zpoždění zrušil let. Ostatní jsou tranzitní. Tedy moje otázka zní: Bylo p2p + tranzitním cesťákům nabídnuto náhradní spojení, které by pro většinu cesťáků bylo lepší, než odlet z BRQ o 2 hodiny později?

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Globik píše:
jvoj píše:
RAdek píše:Dnes večerní Mnichov zrušen, že by zase začínala loterie, poletí, nepoletí? Zítra zajímavý QS z Burgasu přes Pardubice.


Musím podotknout, že to byla za poslední dobu výjimka - drtivá většina letů teď bývá na čas. Důvod zrušení letu byl ten, že to mělo letět stejné letadlo, jako polední let, který měl ale zpoždění přes 2 hod., takže by to večer nestíhalo.

Možná mám nízké IQ, ale nechápu to: Polední let byl o 2 hod.zpožděn. Tedy večerní let by byl předpoklad 2 hodiny zpoždění. Nějací cesťáci jsou p2p. Těm se místo 2 hodin zpoždění zrušil let. Ostatní jsou tranzitní. Tedy moje otázka zní: Bylo p2p + tranzitním cesťákům nabídnuto náhradní spojení, které by pro většinu cesťáků bylo lepší, než odlet z BRQ o 2 hodiny později?

Let o 2 hodiny opožděn, což by při té poslední večerní rotaci předpokládám mělo nějaký dopad na dostupnost posádek nebo maintenance schedule, proto zrušeno místo posunuto.
Co se týče náhradní dopravy, tak k tomu info nemám. Předpokládám, že část přiletí/odletí dnes po poledni.

ver.vas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 09. 2017, 11:23
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od ver.vas »

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, teď v pátek odlétáme z Brna na Krétu a nikde na netu nemůžu najít, zda můžeme přibalit do zavazadla RC model auta na dálkové ovládání. Manžel má pochybnosti, jestli to není zakázané. Předem děkuji za odpověď. PS: Ještě jsme nikdy neletěli, tak snad to není moc hloupý dotaz :lol: .

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

ver.vas píše:Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, teď v pátek odlétáme z Brna na Krétu a nikde na netu nemůžu najít, zda můžeme přibalit do zavazadla RC model auta na dálkové ovládání. Manžel má pochybnosti, jestli to není zakázané. Předem děkuji za odpověď. PS: Ještě jsme nikdy neletěli, tak snad to není moc hloupý dotaz :lol: .

Dobrý den,
Na 99,9% to není v odbaveném zavazadle problém. Jestli si chcete pojistit to 0,1%, zavolejte si na informace BRNO Airport na +420 545 521 310
Kdybyste měla další dotazy, kontaktujte nás třeba na našem facebooku: www.facebook.com/brnoairport

ver.vas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 09. 2017, 11:23
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od ver.vas »

jvoj píše:
ver.vas píše:Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, teď v pátek odlétáme z Brna na Krétu a nikde na netu nemůžu najít, zda můžeme přibalit do zavazadla RC model auta na dálkové ovládání. Manžel má pochybnosti, jestli to není zakázané. Předem děkuji za odpověď. PS: Ještě jsme nikdy neletěli, tak snad to není moc hloupý dotaz :lol: .

Dobrý den,
Na 99,9% to není v odbaveném zavazadle problém. Jestli si chcete pojistit to 0,1%, zavolejte si na informace BRNO Airport na +420 545 521 310
Kdybyste měla další dotazy, kontaktujte nás třeba na našem facebooku: http://www.facebook.com/brnoairport


Děkuji za odpověď, už jsem volala a můžeme do tašky jako příruční zavazadlo, tak super :D .

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

Docela mi vadí, že se nedá na let do Brna koupit letenka United. United nemá c/s s BMI nebo má jen na některých trasách?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Více informací k pojmenování letadel BMI na BRNO DRAGON a SPIRIT OF SOUTH MORAVIA - jakožto reakce na 16M CZK příspěvky města a kraje na rozlétání linky do Mnichova formou propagace, ale i úvahách politiků o budoucnu - prý do měsíce představí město a kraj nové linky do BRQ - zde: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/z-brna ... no/1528876 jo a ještě pro fajnšmekry fóra - video z oblepování letadel: https://m.youtube.com/watch?v=r9pG5qmf7Ok


Odpovědět