Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od procvi »

Od 24.7. do 1.9. je večerní rotace Mnichov zrušena.


jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

procvi píše:Od 24.7. do 1.9. je večerní rotace Mnichov zrušena.

To byla i původně

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

jvoj píše:
procvi píše:Od 24.7. do 1.9. je večerní rotace Mnichov zrušena.

To byla i původně

přesně tento výpadek jsem kritizoval i když večerní rotaci 24.4. zaváděli - chápu sice smysl - aby když budou v Bavorsku letní školní prázdniny, a u nás taky - asi aby zbytečně nevozili vzduch (což stejně u návratu večerní rotace dělají - kdo chce mít spoj s nocováním na letišti v MUC ? - sám tento týden raději než pozdě večer z BRQ tam letím večer/odpoledne z PRG s ČSA do FRA a zpět linkou BMI v pátek večer z MUC do BRQ...).

Nicméně ani se netrefili úplně do souběhu prázdnin - http://www.schulferien.org/Kalender_mit ... ayern.html navíc v Bristolu jsou prázdniny úplně jindy ( https://myschoolholidays.com/gb--Bristol ) a nadto zapomněli, že v době srpnové brněnské Grand prix budou i největší stroje BMI malé... Takže smysl tohoto přerušení vážně nechápu - že by plánovaný maintenance nebo letní charter letadla ?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

tak dnes mi konečně moje osobní re-premiéra (viz. viewtopic.php?f=42&t=9980 ) na večerní rotaci MUC-BRQ vyšla. Ach jak jsem si užíval ten krásný pocit, že člověk přijde na letiště, najde gate, a oni mu umožní nastoupit a spoj nezruší a letí se...

I přes k téměř nulovou inzerci a jen měsíční existenci druhé rotace letělo E135 s 15 pax, odhadem žádný cizinec, podle mne téměř všichni z Brna a okolí. Horší to bude asi s pax večer zpátky do MUC... Ale třeba dnes v poledne muselo být zase jednou extrémně plno. Jinak na lince je hodně vidět že ji živí zahraniční pax a ne brňáci - příští 2 týdny školních prázdnin v Bavorsku ceny nejdou v obyklé dny a časy tak prudce nahoru jako jindy... Očekával bych, že na zimu si to BMI ještě trochu překope (můžeme si sice přát ono nocování letadla v Brně - ale v tom případě by musela být třetí denní frekvence, aby se uspokojila poptávka po letu z MUC do BRQ i ráno...), tak jsem zvědavý jak...

Jinak hledal jsem BRQ-YYZ vs. PRG-YYZ a Brno je o cca 200 USD dražší. Ovšem booking PRG-YYZ-BRQ je téměř cenově totožný s oběma odlety a přílety v PRG, alespoň v pro mne zajímavé termíny... Tak třeba to taky někomu pomůže jak si ušetřit alespoň jednu 3-4 hodinovou cestu po zemi na PRG...

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Mailand »

Marty-t píše:Jinak hledal jsem BRQ-YYZ vs. PRG-YYZ a Brno je o cca 200 USD dražší. Ovšem booking PRG-YYZ-BRQ je téměř cenově totožný s oběma odlety a přílety v PRG, alespoň v pro mne zajímavé termíny... Tak třeba to taky někomu pomůže jak si ušetřit alespoň jednu 3-4 hodinovou cestu po zemi na PRG...

BRQ-YYZ s LH už nějakou dobu taky sleduju a nějlepší deal jsem zatím viděl před půl rokem za cca 14k czk (přímo přes LH web, dokonce se daly vybrat i varianty s příletem na YTZ, pecka). Teď tam ovšem žádnou zázračnou cenu nevidím, ani pro PRG-YYZ-BRQ. Za kolik jsi to našel a jaký plus mínus termín?


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Mailand píše:Teď tam ovšem žádnou zázračnou cenu nevidím, ani pro PRG-YYZ-BRQ. Za kolik jsi to našel a jaký plus mínus termín?

Teď je taky letní sezóna - pokud se aerolinka nenapakuje teď, tak zimní chudé období těžko přežije... Měl jsem pevné termíny (na den), takže nakonec booking za 28k CZK z BRQ return. Cca o 2,7k CZK dráž než z PRG (což neřeším - za úsporu času a stresu po D1 to zato stojí), ale hlavně o pár stovek levněji než z VIE - i když pravda je to na cestě tam se 2 místo 1 přestupem... (ten větší rozdíl - viz. příspěvek dříve - byl jen u cesty s 1 přestupem tam)

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Mailand »

Marty-t píše:Teď je taky letní sezóna - pokud se aerolinka nenapakuje teď, tak zimní chudé období těžko přežije...

Díval jsem se právě i na září/říjen a nic moc, na léto samozřejmě nečekám žádnou hitparádu...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

protože ve čtvrtek byl zrušen polední MUC (svátek v Bavorsku) a v pátek večerní, v sobotu měl let zpoždění - tak včera silné pochyby jak to nakonec bude - ale nakonec v pohodě a včas z Mnichova přiletěl E135 (tj. kapacita 37 míst) v Brně vystoupilo 21 PAX, z Brna nás letělo +- 30 (blbě se mi tolik lidí už počítá - hemží se totiž potfory...)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

koukám se jak na flybmi.com, tak i na stránky letiště Brno (http://www.brno-airport.cz/informace-o- ... y/mnichov/) - podle všeho to vypadá, že druhou denní rotaci BMI přidanou od 24.4. k dnešnímu pátku (to by měl být poslední večerní let) zařízlo. Trošku mám tušení, že v pátek večer v Mnichově zjistím, že i tento poslední večerní let byl zrušen - ale i tak to hodnotím kladně. Sice mi bude chybět možnost vrátit se večer do Brna zpět, ale aby jim letadlo z Brna pozdě večer létalo prázdné (když si už neumí zajistit nocování v Brně a brzký ranní odlet - což by jim mohlo přinést mnohem víc cestujících) a oni raději lety rušili - tak to raději zůstaňme u jedné frekvence denně... Hlavně aby na ni mohl být spoleh - lety se moc často nemusely rušit a měla co nejméně zpoždění...

xvick
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 28. 02. 2008, 13:22
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od xvick »

Ke "zrušení" večerní rotace .... Jedná se jen o "prázdninové přerušení" - od září opět 2x denně do Mnichova.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

xvick píše:Ke "zrušení" večerní rotace .... Jedná se jen o "prázdninové přerušení" - od září opět 2x denně do Mnichova.

To už zřejmě není pravda - asi máte starou informaci. Jaký máte zdroj ? Původně měla mít večerní rotace mezi 24.7. a 4.9. prázdniny (viz můj příspěvek 28. 02. 2017, 10:06 )- teď to usekli už 23.6. (kromě čtvrtků večer - ty nechali až do 20.7.) a ač na září od 4.9. aktuálně večerní rotaci BMI zatím dál prodává - kdoví jak to nakonec dopadne. Zvlášť když na stranách letiště Brno není už pokračování od září večerní a sobotní rotace zmíněno. Aerolince přece stačí, když zákazníka informuje 14 dnů o zrušení předem a je z obliga, ne ?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od HighFlyer »

Zustan v klidu. Od zari uz bude letat i vecerni rotace.
Naposledy upravil(a) HighFlyer dne 22. 06. 2017, 16:27, celkem upraveno 1 x.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Tak na stránkách LKTB už mají nově opravené info o večerní rotaci znovu od 4. září...

Akorát zítra budu hodně zvědavý zda poslední večerní let před prázdninami nezruší. Ceny na něj jsou po několika předchozích ad-hoc rušeních této rotace proklatě nízko. Tak schválně poletí nebo nepoletí ? ...

Jo a ještě mimochodem - podle mne toto je taky efekt BRQ-MUC linky (RedHat má tuším hlavní EU sídlo v Mnichově a jedno z největších support/development center právě v Brně...) - lidí s tričkem/baťohem RedHat jsem v letadlech linky viděl docela dost: https://www.ibrno.cz/business/62099-red ... ntrum.html

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Marty-t píše:Akorát zítra budu hodně zvědavý zda poslední večerní let před prázdninami nezruší. Ceny na něj jsou po několika předchozích ad-hoc rušeních této rotace proklatě nízko. Tak schválně poletí nebo nepoletí ? ...

Poslední páteční večerní spoj před prázdninovou odstávkou letěl a dokonce přilétl do BRQ dřív - v 37 místném E135 do Brna bylo 13 PAX, zpět do MUC muselo být podle ceny 3500 CZK ow lidí o něco víc. (asi 12000kč ow za téměř plný polední let nechtěli všichni co potřebovali z Brna do Mnichova dnes dát). A to vše přes nulovou propagaci druhé rotace a její problémy s nenadálým rušením. Snad to tedy od 4. září bude s druhou večerní rotací stabilnější.

Náhodou jsem narazil na článek o úvahách a jednání o třetí - ranní rotaci (jakkoli se to zdá být vzhledem k nízké obsazenosti večerní rotace v červnu být sci-fi - ale podle mne ta byla způsobena jen špatným časem letu zpět do Mnichova téměř bez možnosti přestupu dál a již téměř klasickým pokulhajícím marketingem) a o vzájemné podpoře OSR a BRQ - o úsilí o jiné huby a aliance aby se tato malá letiště vzájemně nekanibalizovala - http://brno.idnes.cz/jednani-o-letech-z ... -zpravy_vh Tak snad se nám na obě moravská letiště podaří zavést feedery velkých hubů tak aby byli dlouhodobě v plusu i po vypršení podpor na rozběhnutí linek...

jo a ještě - včera večer mne zaujalo jaký je díky letním charterům na LKTB tyto dny šrumec - jedno auto za druhým a téměř plné parkoviště jakkoli jeho velkorysé rozšíření proběhlo jen velmi nedávno - posledních pár volných míst bylo právě na onom rozšíření... Podle mne letos půjdou statistiky přepravených pasažérů LKTB konečně po letech nahoru...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

dnes BRQ-MUC 25 pax, letěl E135 s 37 místy, vše včas, v pohodě, kupodivu většina PAX mluvila až na skupinku amíků česky.

jen v tyto dny BRQ i přes mohutné rozšíření parkoviště před několika lety nápor aut charteruchtivých PAX nestíhá... Tak aspoň páskami vyhrazeno operativně/nouzově kus pole/trávy... Dokonce na security pustili i druhou linku se skenerem, takový to je nyní v BRQ šrumec... :-)

Podle mne počet PAX letos díky charterům půjde v BRQ konečně letos nahoru...


Odpovědět