Košice

Odpovědět
vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od vladivostok »

rXD píše:Zabudlivym asi treba pripomenut aj to, ze Blave sme sa poskladali 140mil EUR aj na terminal. Cize ani zdaleka nie "len" 7mil EUR rocne.

No a ked je 7mil EUR LEN, tak prosim, nech daju aspon polku z toho na rozlietanie novych liniek z Kosic (teda vobec nie letisku, ale priamo leteckym spolocnostiam na rozlietanie novych liniek, tj ako sluzbu obcanom). A za 5 rokov by lietalo z Kosic viac liniek nez z BTS. A prave kvoli tomu, ze by sa ukazalo, ze BTS je zbytocne (resp. zmysluplne len ako lowcost terminal Viedne) sa musi rozvoj inde na SK potlacat.


Však Wizzair dostal dotácie na rozlietanie Luttona a Kolina a Tel Aviv zas dotuje Izraelske ministerstvo cestovného ruchu .....Však sa z KSČ lieta do Bratislavy,Prahy,Viedne, Varšavi,Kyjeva,Istanbulu,Luttona,TelAviv,Kolina,Donectaru to není dosť ? Na tak malé mesto to podľa mňa stačí ....Kam by si chcel aby sa ešte s KSC lietalo ? Však ste nedokázali zaplniť lietadlo ani do Bergama a to letenky sa bežne predávali za 10€ Bristol to isté ....


rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

Terminal Kosice sa staval zo statnych penazi - myslim 15mil EUR. Stat ale hned po dostavbe letisko za 30mil EUR predal, cize nic neinvestoval, len na tom zarobil. Tych 140mil EUR do BTS terminalu je utopenych z nasich dani na veky.

V tych vyrocnych spravach MD je presne uvedene ako a na co sa davaju dotacie letiskam, takze ja to velmi dobre viem.

no a vladivostok, ktory je ako tradicne uplne mimo, by si prave mal vsimnut, ze rozlietavanie tych liniek z Kosic zabezpecuje REGIONALNA TURISTICKA AGENTURA, cize idu z ROZPOCTU KOSICKEHO KRAJA, zatialco BTS je dotovane zo statneho rozpoctu. A ja nepresadzujem nic ine, nez presne to, aby sa aj ostatne letiska presunuli pod spravu regionov/sukromnikom, a ti ich mozu dotovak kolko chcu.

Kosicke letisko ma spadovu oblast dobrych 2-5mil ludi (len Kosicky a Presovsky kraj su 1.7mil, a nikde v blizkom pohranici madarska, ukrajiny a polska lepsia alternativa nie je). Cize potencial je obrovsky. A ked sa len pozriem na Debrecin, tak si myslim, ze Pariz, Mnichov/Frankfurt, Milano, Malmo, Eindhoven a Dublin by sa mohli rozlietat v pohode.

PS: ked vymenuvas tych desat destinacii co teraz z KSC funguje, tak je hodne pripomenut, ze pred/behom zavadzani kazdej jednej z nich na tomto fore vacsina ludi tvrdila, ze je to zbytocne, nema sancu, na Kosiciach sa neuzivi a ze KSC uz maju dost destinacii. Pozri si par stran spat.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Robert »

rXD píše:Kosicke letisko ma spadovu oblast dobrych 2-5mil ludi (len Kosicky a Presovsky kraj su 1.7mil, a nikde v blizkom pohranici madarska, ukrajiny a polska lepsia alternativa nie je). Cize potencial je obrovsky. A ked sa len pozriem na Debrecin, tak si myslim, ze Pariz, Mnichov/Frankfurt, Milano, Malmo, Eindhoven a Dublin by sa mohli rozlietat v pohode.


http://www.airportkosice.sk/b2b/letecky-obchod/

Samo letiště v Košicích říká, že jeho spádová oblast je 2,5 mil. lidí. Možná si jen omylem místo čárky napsal pomlčku :)

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od vladivostok »

rXD píše:Terminal Kosice sa staval zo statnych penazi - myslim 15mil EUR. Stat ale hned po dostavbe letisko za 30mil EUR predal, cize nic neinvestoval, len na tom zarobil. Tych 140mil EUR do BTS terminalu je utopenych z nasich dani na veky.

V tych vyrocnych spravach MD je presne uvedene ako a na co sa davaju dotacie letiskam, takze ja to velmi dobre viem.

no a vladivostok, ktory je ako tradicne uplne mimo, by si prave mal vsimnut, ze rozlietavanie tych liniek z Kosic zabezpecuje REGIONALNA TURISTICKA AGENTURA, cize idu z ROZPOCTU KOSICKEHO KRAJA, zatialco BTS je dotovane zo statneho rozpoctu. A ja nepresadzujem nic ine, nez presne to, aby sa aj ostatne letiska presunuli pod spravu regionov/sukromnikom, a ti ich mozu dotovak kolko chcu.

Kosicke letisko ma spadovu oblast dobrych 2-5mil ludi (len Kosicky a Presovsky kraj su 1.7mil, a nikde v blizkom pohranici madarska, ukrajiny a polska lepsia alternativa nie je). Cize potencial je obrovsky. A ked sa len pozriem na Debrecin, tak si myslim, ze Pariz, Mnichov/Frankfurt, Milano, Malmo, Eindhoven a Dublin by sa mohli rozlietat v pohode.

PS: ked vymenuvas tych desat destinacii co teraz z KSC funguje, tak je hodne pripomenut, ze pred/behom zavadzani kazdej jednej z nich na tomto fore vacsina ludi tvrdila, ze je to zbytocne, nema sancu, na Kosiciach sa neuzivi a ze KSC uz maju dost destinacii. Pozri si par stran spat.


No a väčšina ľudí malo pravdu keďže Bergamo a Bristol veľmi skoro skončili ....Nedokázali ste zaplniť Milano-Bergamo za 10€ a myslíš si že by sa uzivila linka do Milana,Eindhovenu,Malma ? Pritom máte konkurencie v podobe BUD a Debrecinu Možno ten Dublin alebo Edinburg by sa chytil

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od jencik »

Norsko by sa z Kosic rozlietat mohlo, vela ich studuje na UVLF a pripadne nalakat aj tych studujucich v Martine, pocas MS sa im v Kosiciach pacilo, linka by urcite mohla fungovat. Povedzme si uprimne, Madarov lietat z KSC vela nebude, pretoze maju dialnicu do Budapesti a severovychod je jedna z najchudobnejsich oblasti a Ukrajina zase skor vyuziva hranicu s HU, kedze su tam kratsie cakacie casy ako u nas vo Vysnom Nemeckom. Ostava tak vychod a vychodna cast stredneho Slovenska, kde ta infrastruktura ale nie je ktovieaka. Bergame za Sky Europe bola jednou z najpopularnejsich destinacii, mozno to chcelo lepsi cas, aby pritiahli viac ludi.


vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od vladivostok »

jencik píše:Norsko by sa z Kosic rozlietat mohlo, vela ich studuje na UVLF a pripadne nalakat aj tych studujucich v Martine, pocas MS sa im v Kosiciach pacilo, linka by urcite mohla fungovat. Povedzme si uprimne, Madarov lietat z KSC vela nebude, pretoze maju dialnicu do Budapesti a severovychod je jedna z najchudobnejsich oblasti a Ukrajina zase skor vyuziva hranicu s HU, kedze su tam kratsie cakacie casy ako u nas vo Vysnom Nemeckom. Ostava tak vychod a vychodna cast stredneho Slovenska, kde ta infrastruktura ale nie je ktovieaka. Bergame za Sky Europe bola jednou z najpopularnejsich destinacii, mozno to chcelo lepsi cas, aby pritiahli viac ludi.


Tak to si ma zaskočil Mne sa zda že sky do bergama prestala lietať ďaleko skorej pred tým než skrachovali ale hovorím nie som si istý ....ale zas SKY Európe lietali 4 krát denne medzi KSC-BTS 149 miestnin boeingom no a teraz lieta CSA s ATR42 8 krát týždenne ....

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od jencik »

Neviem teda presne kedy odpiskali Sky Bergamo, ale po nich to lietal este Danube Wings, bola to jedna z mala destinacii, kam sa este lietalo okrem Prahy a Viedne po pade SkyEurope. Neviem teda, ci pre Bergamo plati Viamilano, ale ak by sa dalo z Milana takto s istotou pokracovat dalej, urcite by si ludi naslo.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Fabo »

SkyEurope z KSC do BGY nikdy nelietali.

Lietali DanubeWings, 2 hodiny ATRkou, od 88 eur, 3x tyzdenne s pravidelnostou im vlastnou...

edit: viamilano plati len pre Malpensu.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od HighFlyer »

Fabo píše:SkyEurope z KSC do BGY nikdy nelietali.

Potvrzuji.

Lietali DanubeWings, 2 hodiny ATRkou, od 88 eur, 3x tyzdenne s pravidelnostou im vlastnou...

Potvrzuji.

viamilano plati len pre Malpensu.

Potvrzuji.

PS KSCBTS myslim nelietalo 4x, ale jen 3x denne (ale ruku do ohne bych za to nedal). Ranni a vecerni rotace byly velmi dobre naplnene. Poledni uz hur a byla tam vicemene jenom kvuli presunu letadla. Uz si presne nepamatuju, kterym smerem a proc, ale tusim, ze delali neco jako:
BTSKSCBTS
BTSKSC KSCLTN
LTNKSC KSCBTS
BTSKSCBTS

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Fabo »

Ku koncu zivota NE lietali PRG/LTN/KSC/LTN/PRG resp PRG/LTN/TAT/LTN/PRG. Ale je mozne ze sa predtym ostrovy lietali takto - matne si spominam, ze MAN lietala linka z BTS.

Kazdopadne 3 pary letov boli, v extremoch asi aj viac, totiz ak sa nemylim, prehladaval som zaznamy (ked som robil na letisku) a do BTS niekedy letelo aj cez 700 ludi denne.

btw. v tej dobe si pamatam aj par prekvapenych otazok ludi lietajucich MXP via PRG alebo VIE, ze odkedy sa lieta z BGY, kolko to stoji a tak - ci to aj vyuzili niekedy, netusim.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Fabo »

A este si dovolim odbocku k linke KSC-BTS, dnes sa obcas da letiet za 60 eur o/w, co uz sa da nazvat konkurencieschopnou cenou, ale... sice 5x tyzdenne, ale co mi to pomoze ked to je raz v pondelok a po dvakrat v stretu a piatok - ked mne just treba ist do Bratislavy v utorok...

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od vladivostok »

Fabo píše:SkyEurope z KSC do BGY nikdy nelietali.

Lietali DanubeWings, 2 hodiny ATRkou, od 88 eur, 3x tyzdenne s pravidelnostou im vlastnou...

edit: viamilano plati len pre Malpensu.


Ale lietali zo začiatku 30 miestnym embraerom tuším 4 krát týždenne Letel som sníma s KSC do BGY a spoločnosť mi robil prominentný pár Braňo Mojsej a Norika Mojsejova ....Keď Sky Európe vyradili embraer tak sa mi zdá že skončili s letmi z KSČ do BGY .....

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Fabo »

Hmm. Že by? A nebolo to skôr nejaké iné Miláno? Príp. prestup v BTS

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od alesesl »

Fabo píše:Kazdopadne 3 pary letov boli, v extremoch asi aj viac, totiz ak sa nemylim, prehladaval som zaznamy (ked som robil na letisku) a do BTS niekedy letelo aj cez 700 ludi denne.


Kdyz prodavali letenky za par supu a aerolinka jenom tvorila dluhy a nevytvarela zisk, tak se nedivim, ze pri tech cenach neletalo i 2000 lidi denne. Ale holt zase nebyla kapacita.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od HighFlyer »

... dekuji za vsechna pripomenuti toho, jak byla velmi nadejna aerolinka doku*vena zahranicnimi manazery a jejich rozhodnutimi metodou pokus-omyl. Kdyby meli vsech 5 pohromade, tak meli dneska 80 letadel oni a Wysser by s 20ti bojoval o preziti.

BTW, kdo uhodne (nebo vi), ktere byly tri nejziskovejsi linky v historii SkyEurope?


Odpovědět