Košice

Odpovědět
Tupolev134
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 19. 03. 2013, 17:19
Bydliště: Košice
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Tupolev134 »

KSC-IST podľa počtu pax zatiaľ bieda :?


soundman73
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 12. 07. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od soundman73 »

Ano, dnes nás bylo v A319 46pax, takže nějakých 35%.

Už jsem na par letistich byl, ale to zmatene značení v KSC je teda neco.
Na jedné ceduli: obrovský napis PRILETY, pod tim Registracia leteniek a nakonec nejmenší check in.
Abych v hale velikosti většího obýváku musel hledat check in minutu, to se mi ještě nestalo.

Schválně koukněte na radar na dnešní prilet TK1200, že by napoprvé netrefil KSC? :lol:

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Petr31 »

rXD píše:Rakusak rusi lety skoro pravidelne. Vraj nemaju dost posadok na Embarery, takze ked si par pilotov alebo personalu da PNku, tak musia nieco rusit. A na to su Kosice ako vysite :-).
Poliak neviem preco ten let neplanovane zrusil. Ale v PRG som si potom vsimol, ze neskor cez den bola jedna Praha-Varsava s LOTom zrusena tiez. Takze asi vseobecna kriza.
No a co sa tyka rakuskeho vedenia letiska, tak v diskusii si mozes precitat reakcie nejakych zamestnancov, ktori na sefstvo nadavaju dost vydatne. No ale hlavne, ze nateraz rastieme a je koho vozit. Taketo veci sa urcite casom utrasu.


...Austrian a nejen on zpravidla ruší lety, když nemají dost cestujících a vozit vzduch se jim nechce. Nic jiného v tom není. Nicméně v zimě to jde daleko líp, protože svádět rušené lety v létě na počasí jde dost blbě. Ale jak vidím, letiště Košice se snaží vypudit všechny dopravce opravdu zdatně... :lol:

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

Zas sa ozval jeden pseudoodbornik. Citaj, mozno pochopis: http://atwonline.com/airlines/pilot-sho ... ights-june

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Lkprak »

Já teda nevím, ale přijde mi, že pokud aerolinky už chtějí zrušit let kvůli nízké obsazenosti, tak v Evropě se to dělá obvykle tři a více a týdnů před odletem, protože to se pak nemusí platit odškodnění podle regulí EU. Takové lety nejsou obvykle ani vypsané na příletových/odletových tabulích na letišti. To rušení kratší dobu před před odletem (hlavně to pak v řádu hodin před odletem) se opravdu dělá "z provozních důvodů" (rozbité letadlo, počasí, stávky, atd. atd.).
Dyžtak mně někdo opravte, pokud se mýlím.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:Já teda nevím, ale přijde mi, že pokud aerolinky už chtějí zrušit let kvůli nízké obsazenosti, tak v Evropě se to dělá obvykle tři a více a týdnů před odletem, protože to se pak nemusí platit odškodnění podle regulí EU. Takové lety nejsou obvykle ani vypsané na příletových/odletových tabulích na letišti. To rušení kratší dobu před před odletem (hlavně to pak v řádu hodin před odletem) se opravdu dělá "z provozních důvodů" (rozbité letadlo, počasí, stávky, atd. atd.).
Dyžtak mně někdo opravte, pokud se mýlím.


Anebo se to dela ala CSA. Ti oznami novou linku, letenky se zacnou prodavat a po 3 tydnech jsou lety do dane destinace zrusene, a vraceji se penize, nebo hleda nahradni spojeni.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od MarcosFT »

alesesl píše:
Lkprak píše:Já teda nevím, ale přijde mi, že pokud aerolinky už chtějí zrušit let kvůli nízké obsazenosti, tak v Evropě se to dělá obvykle tři a více a týdnů před odletem, protože to se pak nemusí platit odškodnění podle regulí EU. Takové lety nejsou obvykle ani vypsané na příletových/odletových tabulích na letišti. To rušení kratší dobu před před odletem (hlavně to pak v řádu hodin před odletem) se opravdu dělá "z provozních důvodů" (rozbité letadlo, počasí, stávky, atd. atd.).
Dyžtak mně někdo opravte, pokud se mýlím.


Anebo se to dela ala CSA. Ti oznami novou linku, letenky se zacnou prodavat a po 3 tydnech jsou lety do dane destinace zrusene, a vraceji se penize, nebo hleda nahradni spojeni.


Alesi opravdu? Ala CSA? Vzdyt to je spicka co se tyce evropskych aerolinii... :idea: To bych byl opatrny..

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od alesesl »

MarcosFT píše:
alesesl píše:
Lkprak píše:Já teda nevím, ale přijde mi, že pokud aerolinky už chtějí zrušit let kvůli nízké obsazenosti, tak v Evropě se to dělá obvykle tři a více a týdnů před odletem, protože to se pak nemusí platit odškodnění podle regulí EU. Takové lety nejsou obvykle ani vypsané na příletových/odletových tabulích na letišti. To rušení kratší dobu před před odletem (hlavně to pak v řádu hodin před odletem) se opravdu dělá "z provozních důvodů" (rozbité letadlo, počasí, stávky, atd. atd.).
Dyžtak mně někdo opravte, pokud se mýlím.


Anebo se to dela ala CSA. Ti oznami novou linku, letenky se zacnou prodavat a po 3 tydnech jsou lety do dane destinace zrusene, a vraceji se penize, nebo hleda nahradni spojeni.


Alesi opravdu? Ala CSA? Vzdyt to je spicka co se tyce evropskych aerolinii... :idea: To bych byl opatrny..


Ahh, tak promin, ze jsem si dovolil hanat to nase narodni zlato... :D :D :D

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Lkprak »

Jenže i to ČSA ten let kvůli nízké poptávce nezruší dva tři dny před odletem, aby nemuselo platit vysoké odškodnění dle směrnic EU, ale obvykle mnohem dřív.
A abychom se vrátili ke Košicím, je naivní si myslet, že se nějaký manažer LOtu nebo Austrianu se podívá na počet rezervací a řekne si: "Kolik lidí je bookováno zítra do Košic? Jenom dvanáct tam a dvacet zpátky? Tak to zrušíme." Spíš bych tu úvahu viděl ve smyslu "rozbilo se nám jedno DHCčko, nemáme za něj náhradu, zrušení které linky/linek by stálo nejmíň peněz?"

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Marty-t »

Lkprak píše:Jenže i to ČSA ten let kvůli nízké poptávce nezruší dva tři dny před odletem, aby nemuselo platit vysoké odškodnění dle směrnic EU, ale obvykle mnohem dřív.
A abychom se vrátili ke Košicím, je naivní si myslet, že se nějaký manažer LOtu nebo Austrianu se podívá na počet rezervací a řekne si: "Kolik lidí je bookováno zítra do Košic? Jenom dvanáct tam a dvacet zpátky? Tak to zrušíme." Spíš bych tu úvahu viděl ve smyslu "rozbilo se nám jedno DHCčko, nemáme za něj náhradu, zrušení které linky/linek by stálo nejmíň peněz?"

Ano potvrzuji tuto úvahu. Tak fungovalo ČSA s Brnem. Pos..lo se jim ATRko, tak zrušili Brno a poslali bus a přebookovali lidi na pozdější lety klidně i konkurence. Když se mi to z cca 20 letů stalo potřetí, přidal jsem se k ostatním co už dříve kvůli tomuto efektu létali s konkurencí z Vídně. Uvažování nižších operativních manažerů chápu, ale on jim uniká rozměr, že šeptanda a sociální sítě při vícenásobném opakování tohoto krizového scénáře zcela zahubí poptávku po jejich službách z dané lokality. Zvlášť když je to autem z BRQ 2 hod do VIE a z KSC 3 hod do BUD...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Petr31 »

rXD píše:Zas sa ozval jeden pseudoodbornik. Citaj, mozno pochopis: http://atwonline.com/airlines/pilot-sho ... ights-june


1) Co jsem napsal o rušení letů mám od insiderů - kapitánů významné letecké společnosti.
2) Papír a web zkousnou cokoliv - nicméně pokud Austrian VEŘEJNĚ přiznává, že NENÍ SCHOPEN naplánovat obměnu flotily a výcvik pilotů tak, aby mu v hlavní sezóně nechyběli lidi / letadla, tak to ukazuje na nebetyčnou neschopnost manažerů. Oboje se totiž podle počtu lidí a posádek plánuje na měsíce / roky dopředu
3) Co je ale podstatné - pokud z jakéhokoliv důvodu Austrian rád ruší lety do Košic, znamená to jediné. Tato destinace pro něj není důležitá a cestující do / z Košic jsou jim naprosto ukradení, i kdyby se celé Košice stavěly na hlavu. Kdo chce, pochopí, co to znamená.

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

Je jasne, ze ak by mali na letoch do KSC po 200 pasazieroch v biznis klase ze 2000EUR/pax, tak ze by nerusili prave lety do KSC. Ale jednoduchy fakt je, ze proste Austrian dramaticky rastie ( http://aviationtribune.com/airlines/eur ... ew-pilots/ ), rovnako ako Turkish a LOT, a proste nestihaju najimat novych ludi (to, ze im tu pseudoodbornici idu vykladat, ako by to mali robit, je fakt len na zasmiatie). Urcite maju dobre vyratane, ci sa im vyplati rychlo najimat extra novych ludi, alebo zrusit tych 150 letov, ako naplanovali na jun 2016. A potom, ked si spravia analyzu, ze co kvoli nedostatku personalu zrusit, tak im to holt raz za cas padne na Kosice, kedze tam moze byt dopad fakt maly, kedze vacsina ludi vo VIE len prestupuje. Napr. mna pri tom minulotyzdnovom lete prebookovali tak, ze nakoniec som sa do mojej destinacie dostal este o 2 hodiny skor :-).

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od Petr31 »

rXD píše:Je jasne, ze ak by mali na letoch do KSC po 200 pasazieroch v biznis klase ze 2000EUR/pax, tak ze by nerusili prave lety do KSC. Ale jednoduchy fakt je, ze proste Austrian dramaticky rastie ( http://aviationtribune.com/airlines/eur ... ew-pilots/ ), rovnako ako Turkish a LOT, a proste nestihaju najimat novych ludi (to, ze im tu pseudoodbornici idu vykladat, ako by to mali robit, je fakt len na zasmiatie). Urcite maju dobre vyratane, ci sa im vyplati rychlo najimat extra novych ludi, alebo zrusit tych 150 letov, ako naplanovali na jun 2016. A potom, ked si spravia analyzu, ze co kvoli nedostatku personalu zrusit, tak im to holt raz za cas padne na Kosice, kedze tam moze byt dopad fakt maly, kedze vacsina ludi vo VIE len prestupuje. Napr. mna pri tom minulotyzdnovom lete prebookovali tak, ze nakoniec som sa do mojej destinacie dostal este o 2 hodiny skor :-).


...důležitější než růst je to, že Austrian před několika lety fakticky zkrachoval, byl převzatý Lufthansou, linky byly "zoptimalizovány" ve prospěch Lufthansy, letový personal vyhrožoval stávkou a jeho finanční výsledky nevbuzují již několik let optimismus. Koneckonců, ani Lufthansa nemusí bý nesmrtelná a němečtí soudruzi jsou velmi učenliví, co se stávkování týče. Nějak jsi na to pozapomněl.... Ale mysli si co chceš, nicméně vypadá to, že tě Austrian / Lufthansa za jejich obhajobu platí, takže nám tady budeš psát rozprávky i nadále :lol: laťku jsi nastavil vysoko, když tady fakticky obhajuješ, že rušení letů Austrianu do Košic vlastně nevadí....Cestující to asi vidí jinak... :ymdevil:

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

No vidim, ze toto "letecke" forum je skor zumpa, kde si ceski bratia chodia liecit svoje mindraky z nemcov a rakusakov, ktori holt vedia, ako sa robi letecky biznis (porovnaj napr. Letisko Kosice vedene rakusakmi s "tunelom" Bratislava vedenym cechom, alebo hospodarske vysledky Austrianu a CSA, kde nedostanes ani "slanu vodu"). Len tak dalej...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od whiskey »

Ja len aby nedoslo k omylu - to je rec o tom Austriane, co rastie tak dramaticky, ze neutiahne NRT, tak skusi tu 777 prelozit do HKG, kde dufa, ze to nebude stratove? =))


Odpovědět