CDG - Charles de Gaulle

Odpovědět
Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Airbus380 »

flyingblue píše:
Brut píše:Nemá někdo zkušenost s přestupem 2E na 2D? je lepší pěšky nebo tím jejich busem? mám na to přesně hodinu.


Bus FAKT NE, cerstva zkusenost


Já mám zkušenost z let 2009 a 2012 (2x) a potvrzuji, bus FAKT NE.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od pepa007 »

Můžu na CDG opustit tranzitní prostor, když mám mezi lety dost velkou mezeru a potřebuju se s někým setkat na letišti? Jak je to se zavazadlem, s check-inem atd.?

Má na to nějakej vliv to že navazující let je do USA? Přecejen amíci jsou přecitlivělí na jakýkoliv neobvyklosti…

Je to urgentní, děkuju moc.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od flyingblue »

pepa007 píše:Můžu na CDG opustit tranzitní prostor, když mám mezi lety dost velkou mezeru a potřebuju se s někým setkat na letišti? Jak je to se zavazadlem, s check-inem atd.?

Má na to nějakej vliv to že navazující let je do USA? Přecejen amíci jsou přecitlivělí na jakýkoliv neobvyklosti…

Je to urgentní, děkuju moc.


No problem. Zavazadlo mas odbaveny az do cilove destinace.

Jenom pozor na to "dost casu". Na CDG neni nikdy dost casu :-)

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od kowal »

Nevím o tom, že by Amíci byli nějal přecitlivělí, ale to je asi jedno.

Jestli to máš na jedné letence a letíš třeba PRG-CDG-JFK, tak se stejně budeš na CDG přesouvat z terminálu pro Schengen do terminálu mimo Schengen. Takže projdeš pasovou kontrolou a u brány pak pohovorem. Zavazadla budeš mít odbavená až do USA (končíš v místě prvního přistání v USA nebo pokračuješ?), check in už budeš mít také hotový z PRG.

Shrnutí: na CDG můžeš vylézt ven, poté se přesuneš na non Schengen, kde rovnou projdeš přes kontrolu dokladů a pak na bráně absolvuješ pohovor.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od pepa007 »

Díky za tipy. Nakonec mám přílet na 2D v 9:15 a odlet z 2E v 10:30. Vím že je to pěšky max 10 min, ale stihnu to se všema procedurama? Doufám že se mnou Air France počítá když mi tu letenku prodali :-) Dík


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od flyingblue »

pepa007 píše:Díky za tipy. Nakonec mám přílet na 2D v 9:15 a odlet z 2E v 10:30. Vím že je to pěšky max 10 min, ale stihnu to se všema procedurama? Doufám že se mnou Air France počítá když mi tu letenku prodali :-) Dík


2D prilet a 2E odlet max 10 minut (zvlast remote gates)? Sem nevedel ze sem pisou jamajsti sprinteri :-)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od pepa007 »

flyingblue píše:
pepa007 píše:Díky za tipy. Nakonec mám přílet na 2D v 9:15 a odlet z 2E v 10:30. Vím že je to pěšky max 10 min, ale stihnu to se všema procedurama? Doufám že se mnou Air France počítá když mi tu letenku prodali :-) Dík


2D prilet a 2E odlet max 10 minut (zvlast remote gates)? Sem nevedel ze sem pisou jamajsti sprinteri :-)


Nestraš mě! Z 2D ke stanici RER je to 5 minut, to vím jistě, v Paříži jsem bydlel a lítal skoro vždy na 2D. No a 2E je od RERka na opačnou stranu, ale zhruba stejně daleko, možná o chlup dál. 15 minut max.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od Airbus380 »

pepa007 píše:
flyingblue píše:
pepa007 píše:Díky za tipy. Nakonec mám přílet na 2D v 9:15 a odlet z 2E v 10:30. Vím že je to pěšky max 10 min, ale stihnu to se všema procedurama? Doufám že se mnou Air France počítá když mi tu letenku prodali :-) Dík


2D prilet a 2E odlet max 10 minut (zvlast remote gates)? Sem nevedel ze sem pisou jamajsti sprinteri :-)


Nestraš mě! Z 2D ke stanici RER je to 5 minut, to vím jistě, v Paříži jsem bydlel a lítal skoro vždy na 2D. No a 2E je od RERka na opačnou stranu, ale zhruba stejně daleko, možná o chlup dál. 15 minut max.


No...já nevím, já z 2D na 2E přestupoval jen dvakrát, pokaždé jsem měl 2h10 a pokaždé do bylo tak tak na chlup. A zvěsti o přestupu na CDG jsou obecně dosti děsivé. Kromě toho odlet 10:30 z 2E je jedna z hlavních špiček na CDG. Ale strašit nechci ;)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od dejavu »

Na Nový rok jsem přestupoval z 2D na 2E (asi káčko). Času málo, 1:20. Šel jsem na bus, ten mi ujel před nosem, další měl jet podle displeje asi za 10 minut, po patnácti minutách přijel jeden, který řekl že dál nejede, takže nakonec jsem odjel za 20 minut. Cesta okolo poloviny letiště (byla to asi třetí nebo čtvrtá zastávka) trvala dalších 20 minut. Když k tomu připočtu cestu na bus a z busu, tak jsem si před gatem koupil kolu a nastupoval jsem jako jeden z posledních.
Takže stihnout to určitě lze, ale neotálel bych. Nevím, jak z toho déčka na éčko venkem, ale asi bych to neriskoval. Z Efka (tam asi lítá AF z Prahy) to ale je v pohodě 10 minut.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG

Příspěvek od flyingblue »

pepa007 píše:Nestraš mě! Z 2D ke stanici RER je to 5 minut, to vím jistě, v Paříži jsem bydlel a lítal skoro vždy na 2D. No a 2E je od RERka na opačnou stranu, ale zhruba stejně daleko, možná o chlup dál. 15 minut max.


Ja jsem v Parizi nebydlel, ale dle flight memory tam mam 113 prestupu :-)

1) na druhou stranu od RER je 2F, do 2E musis jeste pres tu centralni ulici
2) mezi pasovkou a gejty je jeste klidne 15-30 minut na remote gejty
3) na cdg se dycky neco posere. Kdyz mas fakt kliku, tak se neposere nic a muzes si dat kafe na odletovem gejtu

Obcas pruser hraje ve tvuj prospech - treba kdyz je letadlo CSA na odletu zpozdeno, ale aeroportes de paris to zapomenout dat na monitory. Bezis jako kun i kdyz vis, ze to nedas a kdyz dorazis na gejt, zjistis, ze letadlo nikde, na saltru nikdo, kolem se poflakuje osazenstvo letadla do Prahy (poznas spolehlive dle obleceni a chovani) ...

Navic nezapomen, ze cas mezi priletem odnekud a odletem nekam nemas celej na prestup.

A) cas priletu byva cas, kdy je letadlo na RWY. Pak muze klidne 10-15 minut taxovat
B) chvili ti bude trvat, nez vylezes z letadla. Staci sedet nekde za pulkou a mit pred sebou tri ctyri rady vietnamcu a velkejma baglama
C) nastup konci cca 15 minut pred odletem letadla

Proste je to trosku adrenalin :-)

Ted je jeste umocnen tim, ze CSA jsou v odpadkovem terminalu 2D, kde je hlavne easyjet a pak par zoufalcu jako OS nebo air baltic. Evropsky skyteam se odstehoval do 2F.

qwerty1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 02. 2014, 21:21
Stav: Offline

Charles de Gaulle Airport

Příspěvek od qwerty1 »

Onedlho letím na letisko CDG v Paríži a zaujímalo by ma, či je to tam prehľadné, lebo mám z toho dosť obavy :D myslím, či sa tam dá ľahko orientovať a tieto veci :P fakt sa veľmi bojím, že sa tam stratím, tak dúfam, že ma upokojíte :biggrin:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Charles de Gaulle Airport

Příspěvek od flyingblue »

qwerty1 píše:Onedlho letím na letisko CDG v Paríži a zaujímalo by ma, či je to tam prehľadné, lebo mám z toho dosť obavy :D myslím, či sa tam dá ľahko orientovať a tieto veci :P fakt sa veľmi bojím, že sa tam stratím, tak dúfam, že ma upokojíte :biggrin:


Pokud jsi nekdy vyhral okresni kolo souteze o partyzansky samopal nebo kazdy tyden vyrazis do prirody s klubem ceskych turistu, tak jsi v bezpeci :-)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od MEA »

ja sa bojim, ze s ceskymi turistami az tak casto chalan nechodi, ale nevadi - nestratis sa, neboj. ale hodinu na prestup je minimum ak letis niekde dalej... a necakaj od francuzov pomoc, kludne ti nechaju pripoj uletiet. a este pozor!!! ziadne duty free tekutiny z mimo europy na tranzite - zhabu, vychlastaju, chamrad francuzska...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od vitezslav »

qwerty1: Ztratit se asi neztratíš, ale chce to hodně času a hodně trpělivosti. Z takových těch tradičních uzlů jako FRA, LHR, MUC, AMS je určitě CDG tou horší volbou.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od s543 »

vitezslav píše:qwerty1: Ztratit se asi neztratíš, ale chce to hodně času a hodně trpělivosti. Z takových těch tradičních uzlů jako FRA, LHR, MUC, AMS je určitě CDG tou horší volbou.


S tím si dovolím nesouhlasit. Podle mě dramaticky nejhorší volbou je AMS. Letiště je fajn - nic proti tomu, ale šance, že zavazadla dorazí společně s cestujícím do následné destinace je mizivá.
Moje skóre 6:0 - t.j. 6x o den později - 0x včas. Od té doby si raději připlatím, ale AMS vynechám.

Podle mne je CDG zcela OK - nic proti němu. Dávám je do jedná řady s LHR i FRA. MUC je fajn, ale je o "patro" menší.


Odpovědět