CDG - Charles de Gaulle

Odpovědět
Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od Jerry X »

anyzek88 píše:Omlouvám se, mám pár dní před cestou a nervy z přestupu pracují. Takže pro upřesnění z terminálu 2D na 2F nejlépe pěšky? A jak je to s pasovkou na 2F? Letím do Zurichu, což je v rámci Schengenu. Na přestup nemám moc času tak se bojim každého zdržení.


Určitě pěšky, rychlou chůzí je to tak 8 minut. Na terminálu 2F pasovka není, jen znovu bezpečnostní.


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od romul »

Jerry X píše:
anyzek88 píše:Omlouvám se, mám pár dní před cestou a nervy z přestupu pracují. Takže pro upřesnění z terminálu 2D na 2F nejlépe pěšky? A jak je to s pasovkou na 2F? Letím do Zurichu, což je v rámci Schengenu. Na přestup nemám moc času tak se bojim každého zdržení.


Určitě pěšky, rychlou chůzí je to tak 8 minut. Na terminálu 2F pasovka není, jen znovu bezpečnostní.


nevím jestli už to tady bylo, nicméně celkem užitečný nástroj:

http://www.snadnespojeni.cz/

doktor23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11. 02. 2013, 23:21
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od doktor23 »

Zdravím, už sa to tu určite viac krát preberalo, ale rád by som mal najnovšie poznatky.

Chceli by sme letieť z Viedne do Point a Pittre, pričom ako najvýhodnejšie spojenie sa nám javí cez Paríž, avšak je potrebný transfer z CDG na Orly a pri spiatočnej ceste z Orly na CDG.

Nie sme ostrieľaní cestovatelia, navyše to absolvujeme s dvomi deťmi (8 a 5), pri presune tam (z CDG na Orly máme cca 5,5 hodiny) - to by sme mali zvládnuť. Naspäť ale máme len 3 hodiny a to si nie som istý. Čo by ste mi poradili? Je to možné zvládnuť? Navyše, ešte som nikdy neabsolvoval presun medzi letiskami, to si musím asi počkať na batožinu, že?

Ďakujem za info.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od s543 »

doktor23 píše:Zdravím, už sa to tu určite viac krát preberalo, ale rád by som mal najnovšie poznatky.

Chceli by sme letieť z Viedne do Point a Pittre, pričom ako najvýhodnejšie spojenie sa nám javí cez Paríž, avšak je potrebný transfer z CDG na Orly a pri spiatočnej ceste z Orly na CDG.

Nie sme ostrieľaní cestovatelia, navyše to absolvujeme s dvomi deťmi (8 a 5), pri presune tam (z CDG na Orly máme cca 5,5 hodiny) - to by sme mali zvládnuť. Naspäť ale máme len 3 hodiny a to si nie som istý. Čo by ste mi poradili? Je to možné zvládnuť? Navyše, ešte som nikdy neabsolvoval presun medzi letiskami, to si musím asi počkať na batožinu, že?

Ďakujem za info.


Musíš si vyzvednout zavazadla a máš realisticky dvě možnosti - jet autobusem nebo vlakem RER.
Autobus jezdí každých cca 20 minut stojí něco přes 20 EUR (napamatuji si přesně) cesta trvá něco více než hodinu - velmi záleží na denní době - podle toho jak je Paříž zacpaná. Vlak stojí méně, ale musí se přestupovat a trvat to bude v reálném životě o něco déle.

Tedy 5,5 hodiny je pokud nebudou problémy OK, ale není to s žádnou velkou rezervou. Ono sčítejme, než se vyhrabeš s kuframa a dojedeš autobusem k terminálu B - odjezdu autobusů bude trvat 1,5 hodiny (to je realistický lehce pesimistický odhad - může se to stihnout za 3/4). Lístky se prodávají v automatu u východu z terminálu a je tam jedna vychytávka (tedy byla po dobu uplynulých tří let - terminál se tě zeptá kolik lístků chceš (můj případ byl tři) pak jsem zastrčil kartu a pak mi řeklo, že platbu nelze provést, tak jsem tam strkal další a další karty - mezitím ujel autobus - a pořád nic. Pokud koupíš pouze jeden lístek vše proběhne hladce. To mi poradil nějaký zkušenější cestující a ejhle... - strávili jsme tam předtím snad 20 minut nevěda co dělat - lidi přicházeli platili a šli pryč - zkoušeli jsem i jiný automat a pořád to samé..... Při další cestěj sem dělal chytrého a radil někomu dalšímu. Pozor další známá věc která se mi stala - přijede autobus a je tam tolik lidí, že se do něj nelze dostat - odjede se až dalším po dalších 20 minutách.... může ale klidně být poloprázdný a jet každých 5 minut taky jsem zažil.
Tedy bude se čekat cca 20 minut, pojede se 1,5 hodiny - to už je něco mezi 3-3,5 hodiny a měl bys tam být 2 hodiny před odletem..... Nech ci strašit, jenom uvádím příklady z mé vlastní zkušenosti - tedy 5,5 hodiny je tak-tak, může se stát že budeš na letišti v ORY brzo a 3,5 hodiny čekat, nebo dorazíte tak sotva.

3 hodiny je holý nesmysl a stihnout to opravdu nejde.

doktor23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11. 02. 2013, 23:21
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od doktor23 »

Ďakujem za info, zariadim sa podľa toho.


mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od mattsun »

nevie niekto ako je to momentalne s metrom z CDG do centra mesta? lebo na strankach parizskeho metra zobrazuje obe stanice v rekonstrukcii a dokonca sa na danej stranke z tychto stanic neda ani "kalkulovat cesta"

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od Lingus »

mattsun píše:nevie niekto ako je to momentalne s metrom z CDG do centra mesta? lebo na strankach parizskeho metra zobrazuje obe stanice v rekonstrukcii a dokonca sa na danej stranke z tychto stanic neda ani "kalkulovat cesta"


Já tam tedy nic takového nevidím. Když hodím do plánovače cestu z CDG do centra, nabízí to cestu bez jakékoliv poznámky o nějakých omezeních. Nezadals tam jinou stanici? V Paříži se jmenuje Charles de Gaulle kde co :)

Případně se dá využít RoissyBus, který ale jezdí jen do 23:00.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od persona »

Z CDG metro do centra města nikdy nevedlo a nevede :-) Pouze RER (kombinace metra a příměstského vlaku) a na tento vlak, který z letiště odjíždí, je nutno koupit speciální jízdenku (neplatí Navigo/dříve Carte Orange nebo denní Mobilis či Carnet nebo jednotlivý lístek na běžnou MHD). Více zde v sekci airport transfers: http://wikitravel.org/en/Paris#Get_in - je tam i nejlevnější cesta busem, ale to je spíše pro hodně pokročilé.

Je možné vidět, jak někteří cestující, co právě přiletěli, přeskakují turnikety, ale já bych to nedoporučoval. V Paříži kromě uniformovaných kontrolorů chodí party revizorů v maskáčích o počtu 5 - 10 osob s vlčáky (a zvláště na RER na méně bohatých předměstích).

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od Lingus »

Jen jestli se tam kolegovi náhodou nevloudila stanice metra Charles de Gaulle-Etoile :) kde se kříží několik linek, včetně linky č.6, která je skutečně částečně uzavřena, nebo aspoň asi před dvěma měsíci byla. RER z/na CDG je normálně v provozu. My jsme nicméně při poslední návštěvě využili Roissy Bus, protože jsme měli hotel 5 minut pěšky od Opery. Pokud ovšem dotyčný letí večerní linkou EZY, tak mu zbývá jedině RER nebo ty noční autobusy, ale ty jsou prý pouze pro otrlé :D

dnovy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 07. 06. 2014, 11:27
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od dnovy »

Ahojte, dá se z tohoto letiště rozumně dostat do centra. Myslím tím bezpečně, mimo dosah nepřizpůsobivých a jím podobných které lze v některých městech potkat v některých oblastech dopravy. (přeci jen to není Curych). Pokud ano, jak a jak dlouho to asi trvá?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od flyingblue »

dnovy píše:Ahojte, dá se z tohoto letiště rozumně dostat do centra. Myslím tím bezpečně, mimo dosah nepřizpůsobivých a jím podobných které lze v některých městech potkat v některých oblastech dopravy. (přeci jen to není Curych). Pokud ano, jak a jak dlouho to asi trvá?


Vlak, autobus ... No problem.

Busem k Opere to je tusim hodina

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od MEA »

vlacik je ok, ale pozor: revizori nielen ze chodia, ale pokuty davaju aj za nadrozmernu batozinu bez listka (videl som na vlastne oci a boli neoblomni)...

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od micaello »

Zdravím =),

Chtěl jsem se zeptat, 24.12. odlétáme z CDG do PRG v 17:10 (s EZY), v kolik nejpozději by bylo vhodné být na letišti? Nedokážu posoudit, zda na Štědrý den odpoledne tam bude velký frmol nebo to spíš bude klidnější den, tak jestli bude v pohodě 60minut předem nebo raději 120-150?

Díky :wave:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od alesesl »

micaello píše:Zdravím =),

Chtěl jsem se zeptat, 24.12. odlétáme z CDG do PRG v 17:10 (s EZY), v kolik nejpozději by bylo vhodné být na letišti? Nedokážu posoudit, zda na Štědrý den odpoledne tam bude velký frmol nebo to spíš bude klidnější den, tak jestli bude v pohodě 60minut předem nebo raději 120-150?

Díky :wave:


Kdyz tam budes 90 min pred odletem, tak to bude uplne stacit. Jestli letite jen s prirucnim zavazadlem, tak staci jit rovnou na gate na odlet letadla a byt tam minimalne 30 min pred odletem. V tuto dobu si myslim, ze na CDG to uz bude klidnejsi.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od micaello »

Díky a ano, pouze s příručákem 8)


Odpovědět