CDG - Charles de Gaulle

Odpovědět
Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od Lkprak »

MEA píše: a este pozor!!! ziadne duty free tekutiny z mimo europy na tranzite - zhabu, vychlastaju, chamrad francuzska...


Tady si dovolím upozornit, že podle nových pravidel, platných od 1. února, by to už neměl být problém. Stačí, když to bude řádně zabalené a zapečetěné i s účtenku ve Steb bagu a projde to přes ty nové scannery.

Jedině snad když se letí do U.S.A., třeba v Praze se na žádost americké strany nepouštělo do letadel mířících do U.S.A. nic nad 100 ml s výjimkou léků a dětské stravy. Zda tohle platí i Paříži ale netuším.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od vitezslav »

s543 : Zajímavé... Já má ze jmenovaných AMS naopak nejraději. Nezpozdilo si mi tu nikdy nic :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od flyingblue »

vitezslav píše:s543 : Zajímavé... Já má ze jmenovaných AMS naopak nejraději. Nezpozdilo si mi tu nikdy nic :)


Bejvalo. Uz tam pronikl francouzsky styl rizeni veci ...

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od s543 »

flyingblue píše:
vitezslav píše:s543 : Zajímavé... Já má ze jmenovaných AMS naopak nejraději. Nezpozdilo si mi tu nikdy nic :)


Bejvalo. Uz tam pronikl francouzsky styl rizeni veci ...


No nevím, já neměl nikdy v životě na CDG sebemenší problém ?!?! :D

qwerty1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 15. 02. 2014, 21:21
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od qwerty1 »

MEA píše:ja sa bojim, ze s ceskymi turistami az tak casto chalan nechodi, ale nevadi - nestratis sa, neboj. ale hodinu na prestup je minimum ak letis niekde dalej... a necakaj od francuzov pomoc, kludne ti nechaju pripoj uletiet. a este pozor!!! ziadne duty free tekutiny z mimo europy na tranzite - zhabu, vychlastaju, chamrad francuzska...


nastastie neprestupujem ale zatial som letel len dva razy a kto ma pozna ten si to vie predstavit :D neboli to prave najlepsie zazitky , ale aspon mam na co spominat . a od francuzskej chamrade ani pomoc necakam, nikdy mi neboli sympaticki, ale co uz... :?


jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od jonapet »

Moje první zkušenost z přestupu na CDG z 2F (gate M) na 2E (gate F) byla mírně pozitivní (a to hlavně proto, že jsem přestoupit dokázal a kufr mi neztratili).

Není to nejpříjemnější letiště na světě, značení místy připomíná společenskou hru na táborovém soustředění reprezentantů orientačního běhu, vzdálenosti jsou nepříjemně dlouhé, ale suma sumárum to bylo menší inferno, než jsem se obával.

Především mapa terminálu je značně psychadelická a přehledná asi jako doprava na káhirské křižovatce. To v kombinaci s nejasným značením (např. v tranzitním vlaku se poznámka o tom, na které zastávce vystoupit pro přestup do terminálu 2E krčí dole v rohu) a absencí jakéhokoliv personálu v tranzitním prostoru vede k tomu, že cestující se vyptávali ostatních a alespoň se ujišťovali, že bloudí i ti ostatní.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od flyingblue »

Az si budess chtit dat nejaky celenz, doporucuju 2E -> 2D (treba CSA).

Prestup mezi 2F a 2E da kdejaky kancelarsky nebo koupacky rookie.

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od Brut »

Snad budu moct za měsíc napsat o přestupu 2E 2D napsat něco podobnýho. 60 minut mi každý den přijde míň a míň :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od flyingblue »

Brut píše:Snad budu moct za měsíc napsat o přestupu 2E 2D napsat něco podobnýho. 60 minut mi každý den přijde míň a míň :D


Kam Ti maji poslat bagly? :-)

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od s543 »

flyingblue píše:
Brut píše:Snad budu moct za měsíc napsat o přestupu 2E 2D napsat něco podobnýho. 60 minut mi každý den přijde míň a míň :D


Kam Ti maji poslat bagly? :-)


Na CDG jsou bágly v pohodě ..... Pokud to stihne.... ale na bágly věřím ty budou v Praze správně. :D

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od anyzek88 »

Jelikož ČSA ruší Zurich, musím v červnu přestupovat v Paříži. Čeká mě přestup z terminálu 2D na 2F a opačně. při cestě tam mám na přestup něco málo přes hodinu a při cestě zpět mám přiletět 19:20 a následný odlet je 20:10. Zavazadlo budu mít vždy odbavené, myslíte, že to tedy v pohodě stihnu? A nevíte zda musím něčím popojet nebo to je to pěky? Mám nervy abych vše stihla.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od s543 »

anyzek88 píše:Jelikož ČSA ruší Zurich, musím v červnu přestupovat v Paříži. Čeká mě přestup z terminálu 2D na 2F a opačně. při cestě tam mám na přestup něco málo přes hodinu a při cestě zpět mám přiletět 19:20 a následný odlet je 20:10. Zavazadlo budu mít vždy odbavené, myslíte, že to tedy v pohodě stihnu? A nevíte zda musím něčím popojet nebo to je to pěky? Mám nervy abych vše stihla.


viz.:
https://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/en- ... _shuttles/

2 stanice autobusem a kuuuus pěšky. stihnout to jde, ale úplně v pohodě to nebude. :shock:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od flyingblue »

s543 píše:
anyzek88 píše:Jelikož ČSA ruší Zurich, musím v červnu přestupovat v Paříži. Čeká mě přestup z terminálu 2D na 2F a opačně. při cestě tam mám na přestup něco málo přes hodinu a při cestě zpět mám přiletět 19:20 a následný odlet je 20:10. Zavazadlo budu mít vždy odbavené, myslíte, že to tedy v pohodě stihnu? A nevíte zda musím něčím popojet nebo to je to pěky? Mám nervy abych vše stihla.


viz.:
https://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/en- ... _shuttles/

2 stanice autobusem a kuuuus pěšky. stihnout to jde, ale úplně v pohodě to nebude. :shock:


Z 2F na 2D rozhodne pesky!

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od anyzek88 »

Pěšky se mi zamlouvá víc, díky. I tak to budou nervy.

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: CDG - Charles de Gaulle

Příspěvek od anyzek88 »

Omlouvám se, mám pár dní před cestou a nervy z přestupu pracují. Takže pro upřesnění z terminálu 2D na 2F nejlépe pěšky? A jak je to s pasovkou na 2F? Letím do Zurichu, což je v rámci Schengenu. Na přestup nemám moc času tak se bojim každého zdržení.


Odpovědět