Barcelona

michalp
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 15. 01. 2005, 16:21
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Barcelona

Příspěvek od michalp »

máte někdo zkušenosti s dopravou z letiště do města? vypadá, že není moc daleko od centra, ale z jejich webu nejsem úplně chytrý jak to j s vlakem - jeli jste s tím někdo?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Ano, pred cca. rokem a pul jsem byl v Barcelone. Vlackem RENFE (primestskym pantografem) se da dostat do centra cca. za 30 minut a jedna cesta stala necela 3 eura. Jezdi to co pul hodiny, o spickach mozna casteji, nevim (priletel jsem kolem 23hod. a odletal v nedeli dopoledne). Z priletove haly je cesta k nadrazi dost blbe znacena (musi se jit po lavce pres prijezdove cesty, pricemz lavek je tam nekolik a jen jedna vede k vlakum, dalsimi se dostanete do krytych parkovist).

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Z Plaza Catalunya jezdi kazdou chvili i letistni autobus, ale stoji tusim 8 EUR.

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

rovnou když vystoupíš z haly tak je tam bus kterej te doveze do Barcelony

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Příspěvek od Tonda 2 »

FISCHER AIR LOVER píše:rovnou když vystoupíš z haly tak je tam bus kterej te doveze do Barcelony


stojí kolem pěti eur a jede do centra na metro,doba jízdy tak kolem půl hoďky


skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

Doprava do centra bude v Barceloně podle mě dobrá, stejně jako v Madridu, na to jsou Španělé koumáci. Nemáte někdo dobrý tip na slušné a levné ubytování v Barceloně?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Barcelona

Příspěvek od pepa007 »

michalp píše:máte někdo zkušenosti s dopravou z letiště do města? vypadá, že není moc daleko od centra, ale z jejich webu nejsem úplně chytrý jak to j s vlakem - jeli jste s tím někdo?


já tam letím příští víkend na školení takže mám načteno :) zdá se mi že je to docela rozumně popsáno tady:

http://www.aena.es/csee/Satellite?cid=1 ... =Page&MO=1

Chci si koupit dvojdení jízdenku na mhd, nevíte někdo jestli se dá koupit přímo na letišti? díky

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

skrita píše:Doprava do centra bude v Barceloně podle mě dobrá, stejně jako v Madridu, na to jsou Španělé koumáci. Nemáte někdo dobrý tip na slušné a levné ubytování v Barceloně?


http://www.nh-hotels.com/listapaises/en ... t_boi.html
asi 10 min autem od letiste. Sice v industrial zone, ale byl tam klid.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

to Pepa007: V Barceloně jsem na letišti nebyl. Chtěl bych tam letět někdy v létě. Informace můžu poskytnout leda o Madridu, Barajas docela znám. Tam je zajímavé, že k terminálu T4 ještě není dostavěné metro a musíš jet busem. Je to v pohodě, akorát jsem si chtěl koupit nějakou týdenní jízdenku přímo na letišti, abych nemusel utrácet za bus a nešlo to. Při nástupu do busu jsem musel zaplatit řidiči 1 Eur a pak na nejbližší zastávce přestoupit na metro, kde se dá koupit takováto jízdenka. Zajímavé řešení, než jsem na to přišel, trochu mi to trvalo. Pokud ale umíš španělsky nebo tedy katalánsky, nebude to sebemenší problém. A navíc, pokud tam staví RENFE, budou tam mít určitě nějaké výdejní okýnko. Tak hodně zdaru!

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Dnes jsem se vrátil z BCN a myslím že nic horšího jsem zatím neviděl. Už na začátku po příletu kdy od gatů ven vedla cesta přes jedno pasovácké okénko u kterého bylo možná přes okolo dvě stě lidí, velká část američané kteří navíc vyplňovali landing card..
Další drobnej šok jsme zažili na informacích kde jsme koupili lístky na mhd. Super... až na to že ani na jeden spoj na který ´jsme se ptali a který nás měl do cíle dovézt karta neplatila...
Jinak vláček do města je taky vykutálenost... Když jsme se vraceli zpět na letiště tak spoj který měl jet z hl. nádraží v 17:55 přijel v 18:50 a podle lidí co čekali na peróně to nevypadalo že by nám předchozí těsně ujel. Ono vůbec všechny vlaky měly sekeru 20 - 60 minut. Všeobecně schopnost Barcelonské MHD jezdit aspoň trochu na čas je zřejmě omezena.
Při odbavení na let do PRG to bylo také dobré show... Pravidelný odlet tuším že 15:10 zavíral check-in v 15:40... masy lidí , zmatek nad zmatek. Pokud k tomu přidám klasickou rentgenovou frontu kterou jsme nechtěně předběhli protože část lidí šla doprava část doleva, jedna byla had dlouhej had , druhá krátkej.
Když na nočním SkyE do BTS kapča hlásil že stojíme na místě už hodinu protože nejsou schopný naložit kufry, už jsem se ničemu nedivil....

Do dnes jsem žil že Paříž je peklo, tímto se chci francouzům omluvit :twisted:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Foxx: Posadky letadel taky casto resi BCN, handling tam bude asi peknej pruser. Snad se BCN zlepsi po dostaveni noveho terminalu. Jak stavba pokracuje, to snad kazdou chvili musi otevrit?

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

No na každou chvíli to rozhodně nevypadalo.... Rozestavěnost je celkem velká... Je pravda že ten původní terminál nestíhá, vlastně praská ve švech.... skoro všechny check-in přepážky byly neustále obsazený.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Foxx: a nestávkoval zas někdo?? :) Já když tam byl v červnu, tak stávkovali subdodavatelé Telefónica a kvůli tomu nejezdil ten vlak z letiště (ostatní jezdily, včetně dalšího MHD), takže nás narvali do autobusů a vezli asi hodinu do centra, protože silnice blokovaly pomalu jedoucí auta stávkujících, přičemž do toho z tlampačů vyřvávali nějaká hesla o sociální spravedlnosti a lepších platech :cry: Zmatek na letišti tam sice je, ale až na tuhle příhodu všechno vyšlo jak mělo (včetně odletu s Clickairem na čas, když jsem se na letiště přiřítil 50 min. před odletem a stál frontu na check-inu)

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Orus-x píše:Foxx: a nestávkoval zas někdo?? :) Já když tam byl v červnu, tak stávkovali subdodavatelé Telefónica a kvůli tomu nejezdil ten vlak z letiště (ostatní jezdily, včetně dalšího MHD), takže nás narvali do autobusů a vezli asi hodinu do centra, protože silnice blokovaly pomalu jedoucí auta stávkujících, přičemž do toho z tlampačů vyřvávali nějaká hesla o sociální spravedlnosti a lepších platech :cry: Zmatek na letišti tam sice je, ale až na tuhle příhodu všechno vyšlo jak mělo (včetně odletu s Clickairem na čas, když jsem se na letiště přiřítil 50 min. před odletem a stál frontu na check-inu)


No přišlo mi že stávkovali pohraničníci nebo jak se tomu říká, pak handling agenti, nakladači, zaměstnanci MHD a drážní zaměstnanci. A nebo to byl jenom běžnej stav :-D

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

Na tomhle letisti jsem byl loni v zari a take me buhvijak nezaujalo... Jinak do mesta a z mesta jsem jel taxikem, cenu uz si nepamatuju.


Odpovědět