Heathrow

Odpovědět
FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od FlightDetent »

OR píše:Kdy se bude presne stehovat CSA a spol. z T2 na T4?
T4 je asi o neco hezci terminal, ale zase ta doprava na nej. Nevim, jestli se mam tesit.


U nas probehla informace, ze 24 NOV.
FD


-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od -monie- »

Ted jsem volal na uzasnou linku CSA a slecna mi sdelila ze nevi, ze zadny terminal se nemeni, ze nema informace a abych si zkontroloval itinerar (to jsem ji rekl ze asi k nicemu nebude, kdyz ho mam v mailu uz nekolik tydnu a samo se to tam nezmeni...).
Letim 23NOV rano z LHR tak doufam, ze to bude dvojka, jak je v checkmytrip, protoze prosincove lety uz mam zmeneny na ctyrku...
Na webu zadne info (jako obvykle) neni...

zirafka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 13. 01. 2009, 16:43
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od zirafka »

FlightDetent píše:
OR píše:Kdy se bude presne stehovat CSA a spol. z T2 na T4?
T4 je asi o neco hezci terminal, ale zase ta doprava na nej. Nevim, jestli se mam tesit.


U nas probehla informace, ze 24 NOV.
FD


Ano, melo by to byt 24. listopadu, viz:
http://www.heathrowairport.com/portal/p ... e120a____/

Ja letim na LHR s CSA prave toho 24. vecer, tak spoleham, ze pilot bude vedet, kam pristat :-D (a hotel mam kousek od T4, takze na T2 by se mi nechtelo ;-))

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od holovsky »

smaldas píše:Dobry den, cestuji z Edinburghu do Bangkoku pres Heathrow.. letim dvema ruznymi spolecnostmi.. chci se zeptat esli si musim vyzvednout batozinu z terminalu 3 a presunout na terminal 1 nebo to udelaji oni?! a kolik potrebuji casu na totok secko?! na presun z techto terminalu mam jen 130 minut.. staci mi to?! dekuji.. jsem letecky novacek :roll:


Je to trochu složitější. Pokud máte lety na 1. letence (1. itinerář), tak nevadí, že jsou to různé společnosti a kufry přehodí oni. Pokud jste rezervoval letenky zvlášť, tak záleží pokud jsou spolu v alianci, či spolu soplupracují. Pak i tak kufry za Vás přehodí. Pokud ale nespolupracují (typicky různé aliance, ale ne vždy), tak si budete muset kufry přenést a znovu odbavit. Určitě by Vám to řekli na infolince té 1. společnosti. Nejpozději by to měli říct na letišti :D
Jinak 130 minut by mělo stačit i na znovu check-in zavazadel (pokud teda nebude mít 1. letadlo hodinu zpoždění).

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od bugr »

víte někdo atc frekvence LHR? Na třech různých stránkách uvádějí různé frekvence a netuším co je pravda.
dík


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od pavelpmi »

bugr píše:víte někdo atc frekvence LHR? Na třech různých stránkách uvádějí různé frekvence a netuším co je pravda.
dík

ATIS 128.075, 113.750, 115.100 (Arrival), 121.935 (Departure) HEATHROW INFO
TWR 118.700, 118.500, 124.475 HEATHROW TOWER
121.975 (GM Planning) HEATHROW DELIVERY
GND 121.900, 121.700, 121.850 (GMC) HEATHROW GROUND
121.600 HEATHROW FIRE
APP 119.725,120.400, 127.525, 134.975 HEATHROW DIRECTOR
RAD 125.625, 127.525 HEATHROW RADAR

http://www.nats-uk.ead-it.com/public/in ... d=143.html

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od bugr »

díky, na některých stránkách uvádí ty frekvence APP jako director, což je na mě vyšší dívčí. Stejně mi tam asi bude stačit TWR a nemyslím, že by se mi přes den scanner vůbec odmlčel ;)

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od FlightDetent »

Dnes vecer konec provozu na T2. viewtopic.php?f=8&t=5338

FD.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od bugr »

a ještě jeden dotaz, tušíte jak je to s free internetem na letišti a v okolí? Potřebuju to hlavně na update logů v SBS protože tam asi nachytám spoustu letadel, která se tu moc často nevidí..

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Spenlik »

Tak na ten bych moc nespolíhal, ikdyž v nějakej free z restauračky by se tam chytit asi někde určitě dal, já co sem tam hledal wifinu tak sem nenašel, ale byl sem utahanej po TALT takže sem to po chvíli vzdal.. :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Globik »

Spenlik píše:Tak na ten bych moc nespolíhal, ikdyž v nějakej free z restauračky by se tam chytit asi někde určitě dal, já co sem tam hledal wifinu tak sem nenašel, ale byl sem utahanej po TALT takže sem to po chvíli vzdal.. :)

Nevím jak na T4, ale na T5 jsem nic nenašel. Vše co mělo dostatečnou sílu, bylo zaheslované (např. t-mobile hot spot). Možná kdybych se procházel a lovil, tak bych chytil silnější signál z BA lounge, který byl díky slabosti nepoužitelný, ale ze stejného důvodu jsem byl po procházce po ulicích Ealingu mezi lety už líný lovit, protože jsem to zase tak nepotřeboval.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od bugr »

Nakonec jsem si zaplatil internet v hotelu, venku nebyl třeba, letadla člověk vidí okem a v hospodě nebyl důvod čučet do noťasu :S

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od ziletka »

Mate nekdo informace jak to v soucasne dobe probiha na Heathrow, je nutne pocitat s vetsi casovou rezervou pri prestupu z Evropy na navazny let do USA? Diky.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od Globik »

Přátelé, co je podle vás rychlejší a pohodlnější (včetně přihlédnutí k intervalům):
- z T4 použít vláček na T1 a jet městským busem z centrální autobusové stanice, autobus pak jede do mého cíle 16 minut
- z T4 použít metro do Hounslow east a jet shodným městkým busem (tedy stejné intervaly) opačným směrem (délka jízdy 12 minut)
Nevím, jak jsou od sebe vzdáleny stanice vláčku z T4 a autobus.stanice.

Díky

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Heathrow

Příspěvek od -monie- »

Osobně nejčastěji používám bus 555 na Hatton Cross (pokračuje pak na T123 Bus central) nebo 482, který pak dále z Hatton Cross pokračuje tuším právě na Hounslow. Oba mají zastávku před terminálem 4, nemusí se nikam do díry :) A tuším okruh kolem Heathrow je ve všech busech zdarma.
Z Hatton Cross pak třeba klasika Piccadilly směr centrum.
Jinak přestup z příletové haly T4 na T123 Bus central station je minimálně 20 - 30 min., podle toho jak jede Heathrow Connect (10 min. interval).
"Tvůj" vláček z T4 (Heathrow Connect) staví u T3, pěšky z perónu, včetně eskalátorů, bych to viděl na cca 10 min. na H Central Bus Stn. (během s "vyplazeným" jazykem to jde možná i za 5 :) )
Detaily o trasách busů jsou na tfl.gov.uk.
Pokud bych měl volit z níže nabízených variant tak bych volil 2., tj. metro z T4 na Hounslow East :)


Odpovědět