Vídeň

Odpovědět
pepe75
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 03. 2023, 19:51
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepe75 »

Mailand píše:
18. 09. 2023, 16:46
pepe75 píše:
30. 07. 2023, 08:42
Tak jsem měl minulý víkend možnost vyzkoušet nákup týdenního parkování v Leopoldau. Je to celkem jednoduché. Při vjezdu si vezmete lístek. Potom ho vložíte do automatu a stisknete tlačítko Wochenkarte. Zaplatíte a lístek vám vyjede z automatu s označením do kdy je parkování zaplaceno spolu s dokladem o zaplacení. Platil jsem 17,10€.
Nevíš jak to funguje když potřebuju 12 dní?
Tak to netuším. Na výběr je tam pouze týdenní a měsíční. Snad koupit týdenní a potom doplatit. Zkus jim napsat.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od michal4 »

beardie píše:
18. 09. 2023, 17:10
Aj v sobotu večer pristavali cez centrum
Ahoj, tady jsem hodil pár fotek a video na YT z toho přistání. Byla radost se na to dívat. Jen jsem tam neidentifikoval Schönbrunn. Ten byl pravděpodobně z druhé strany nebo pod letadlem.
:arrow: https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... html#viden (fotky a video)
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=_wFX7Pr ... PJrbkFl0z1 (jen Youtube)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

VIE - tranzit

Příspěvek od Night fly »

Je ve VIE mozny tranzit z "cisteho" neschengenskeho vychoziho mista (napr. Kanada) do schengenske destinace bez tranzitni security nebo jsou vsechny neschengenske prilety smerovany na security? Na jare jsem cestou z LCA pres security musel, ale nejsem si jisty, jestli zrovna Kypr je povazovan za "cisty" :?:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: VIE - tranzit

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:
25. 11. 2023, 19:43
Je ve VIE mozny tranzit z "cisteho" neschengenskeho vychoziho mista (napr. Kanada) do schengenske destinace bez tranzitni security nebo jsou vsechny neschengenske prilety smerovany na security? Na jare jsem cestou z LCA pres security musel, ale nejsem si jisty, jestli zrovna Kypr je povazovan za "cisty" :?:
Pokud někdo odpoví fundovaněji, tak smažu. Každopádně v roce 2018 při přestupu z LAX do PRG jsme security procházeli.
EDIT: Právě jsem zjistil, že se tu už nedá mazat, tlačítko s křížkem už není.
Naposledy upravil(a) Globik dne 26. 11. 2023, 19:40, celkem upraveno 1 x.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: VIE - tranzit

Příspěvek od jencik »

Night fly píše:
25. 11. 2023, 19:43
Je ve VIE mozny tranzit z "cisteho" neschengenskeho vychoziho mista (napr. Kanada) do schengenske destinace bez tranzitni security nebo jsou vsechny neschengenske prilety smerovany na security? Na jare jsem cestou z LCA pres security musel, ale nejsem si jisty, jestli zrovna Kypr je povazovan za "cisty" :?:
Neschengenske su gaty D a G, pricom D je samostatny prstenec oproti C a G su gaty nad F, kde treba prejst cez to medziposchodie, na ktorom je ta security. Takze jedine busom by to slo. Ale to som este nevidel, zeby sa vyuzivalo. Myslim, ze ani cez lounge by sa security vyhnut nedalo.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: VIE - tranzit

Příspěvek od Fabo »

Night fly píše:
25. 11. 2023, 19:43
Je ve VIE mozny tranzit z "cisteho" neschengenskeho vychoziho mista (napr. Kanada) do schengenske destinace bez tranzitni security nebo jsou vsechny neschengenske prilety smerovany na security? Na jare jsem cestou z LCA pres security musel, ale nejsem si jisty, jestli zrovna Kypr je povazovan za "cisty" :?:
LCA je EU takze by bol cisty.

V principe by vo VIE nemal byt problem nechat ludi vystupit do odletoveho priestoru, netusim preco sa to nepouziva, mozno sa odtial neda dostat na vstupnu pasovku do Schengenu?

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

Máte někdo zkušenost s úschovou zavazadel na letišti? Někde jsem četl, že jde schovat jak odbavené tak kabinové zavazadlo.
Dáváme v dubnu dvoják VIE-PMI a VIE-HER kde na PMI letím s FR jen s kabinovým a na HER mám odbavený zavazadlo.

Původně jsem chtěl nechat auto na Leopoldau a jet si tam při "přestupu" přehodit zavazadla. Ale čím dál tím míň se mi chce jet autem takže bych dal radši vlak a kufr nechal v úschovně na flughafenu.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

bugr píše:
21. 03. 2024, 12:51
Původně jsem chtěl nechat auto na Leopoldau a jet si tam při "přestupu" přehodit zavazadla. Ale čím dál tím míň se mi chce jet autem takže bych dal radši vlak a kufr nechal v úschovně na flughafenu.
Toto vyzera nadejne
https://www.viennaairport.com/en/passen ... e_services

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

to jsem myslel jen hledám jestli už to někdo zkusil.
Jinak to nejsem schopen na mapě letiště najít.


Odpovědět