Mnichov MUC

Odpovědět
bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

klasika, co nejvíc věcí sebou, já takhle letěl od JNB a měl jsem u sebe hadry na 2-3 dny. A zbytek jsem nechal doma na posteli :D


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

Máte někdo zkušenost s autobusy v MUC? Chci tam letět na jednu noc a shuttle je placený tak na to kašlu a před hotelem je zastávka.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od pavelpmi »

pajoo píše:bugr: Kupujem to ako jeden listok cez Pelikan.cz. Avsak na stranke AirBerlin taketo spojenie zobrazene nie je. Tak fakt neviem ale dost by som prave takto potreboval letiet. Navyse ta hodina z Viedne do Mnichova sa mi tiez zda obrana a urcitu o rezervu, zda sa mi ze je to az prilis na knap.


Taky jsem se na tento let díval a 35 minut se mi zdálo hraniční. Nakonec jsem pořídil z VIE do PMI se Swiss se 3:40 h na přestup v ZRH (předpokládám, že tam něco uvidím). Jinak jsem v pohodě stíhal 50 min na přestup v DUS s AirBerlin (VIE-DUS-PMI), tak třeba by to bylo v poho.

pajoo píše:Letel uz niekto Nikiho Embraerom 190 s tensimi 112 sedadlami? Standardne ich 100 tak by som rad vedel ako sa tam ja 190 cm vysoky zmestim 8)


Už je mají?
Deliveries are scheduled to begin in the first half of 2009.

The carrier is scheduled to start taking delivery of the first of five 104-seat E-190s this spring. But it will "install slim seats by next year".

NIKI's aircraft will be configured with 112 seats, a layout made possible by the carrier's selection of new 'slim seats', which are thinner, in terms of the amount of material used, than the seats usually installed on the E-Jets, but offer comparable comfort to passengers.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od Malvolio »

bugr píše:Máte někdo zkušenost s autobusy v MUC? Chci tam letět na jednu noc a shuttle je placený tak na to kašlu a před hotelem je zastávka.


Do Mnichova jezdí S-Bahn S1 a S8, autobusy jedou jenom do "vesnic" kolem.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

já potřebuju vesnice kole abych se dostat do hotelu, už jsem koukal na jízdní řády ale netuším kolik stojí lístek, nechápu jejich systém.


Farmakolog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 27
Registrován: 27. 12. 2009, 09:18
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od Farmakolog »

V únoru (5.2.) letím s Emirates do Dubaje. Odlet z MUC je v 14:25. Momentálně řeším problém jak se dostat včas do Mnichova. Nejlevnější a nejjedodušší to vypadá se SA. Plánovaný příjezd na MUC mají v 12:45, ale s přihlédnutím k posledním zkušenostem se zpožděníma u SA a faktu, že bude pátek, mám docela strach riskovat tuto variantu. Napadlo mě, že bych mohl jet se SA o den dříve a těch 26 hodin do odletu nějak přežít na letišti. Nevíte někdo, jestli se dá v MUC na letišti někde přespat a přečkat tak dlouhý čas? Případně nemáte někdo tip na lepší spojení do MUC?

A ještě bych se chtěl zeptat, jak to děláte s oblečením, když letíte do teplých krajů. Z DXB pokračujeme do BKK a zimní bundy ani rifle s sebou tahat nechci. Nejradši bych letěl jen v kraťasech a tričku, ale kam s věcma? :)

Díky :)

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od euroflyer »

Farmakolog píše:V únoru (5.2.) letím s Emirates do Dubaje. Odlet z MUC je v 14:25. Momentálně řeším problém jak se dostat včas do Mnichova. Nejlevnější a nejjedodušší to vypadá se SA. Plánovaný příjezd na MUC mají v 12:45, ale s přihlédnutím k posledním zkušenostem se zpožděníma u SA a faktu, že bude pátek, mám docela strach riskovat tuto variantu. Napadlo mě, že bych mohl jet se SA o den dříve a těch 26 hodin do odletu nějak přežít na letišti. Nevíte někdo, jestli se dá v MUC na letišti někde přespat a přečkat tak dlouhý čas? Případně nemáte někdo tip na lepší spojení do MUC?

A ještě bych se chtěl zeptat, jak to děláte s oblečením, když letíte do teplých krajů. Z DXB pokračujeme do BKK a zimní bundy ani rifle s sebou tahat nechci. Nejradši bych letěl jen v kraťasech a tričku, ale kam s věcma? :)

Díky :)

řešili jsme to samé a nakonec jsme jeli v půlnoci s SA, i když kolega letící stejným letadlem v klidu stihl i bus ráno s příjezdem ve 12.45. Nicméně je to podle mě loterie. Jelikož jsme takto spali podruhé, tak je to dvojnásobně vyzkoušené místo v Terminálu 2 (EK letí z T1, ale pěšky je to z místa spaní do 10 minut:)
snažím se to lokalizovat v mapě, ale jde to těžko,takže se musíš spokojit se slovním popisem: vylezeš z busu přímo do T2, jdeš poměrně dlouhou chodnou. Kolem už pár nepohodlných laviček. Za starbucksem doprava, kousek rovně a pak doleva jezdícími schody do dalšího patra. Jsou tam odlety LH, většinou na USA - tam už je podstatně větší klid, než dole, navíc po pravé straně od schodů najdeš takové místo, kde je x sedaček - když půjdeš okolo nich, dostaneš se až k takové minichodbě se sedačkami a tam to je. nikdo tam nechodí, tak jednou za hodinu zbloudilý cestující, pohodlné lavičky. Bez problémů jsme spali od pěti do desíti bez jakékoliv buzerování. Dá se spát i v té chodbě po vstupu na terminál, ale tam je moc provoz a nepohodlné lavičky. T2 není tak velký,takže to sami najdete i bez tohohle blbého popisu.
jinak k tvému druhému dotazu: ideální je více vrstev a šusťačka, tím se ti i zmenší bágl..ale ideální to není.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od alesesl »

Farmakolog píše:V únoru (5.2.) letím s Emirates do Dubaje. Odlet z MUC je v 14:25. Momentálně řeším problém jak se dostat včas do Mnichova. Nejlevnější a nejjedodušší to vypadá se SA. Plánovaný příjezd na MUC mají v 12:45, ale s přihlédnutím k posledním zkušenostem se zpožděníma u SA a faktu, že bude pátek, mám docela strach riskovat tuto variantu. Napadlo mě, že bych mohl jet se SA o den dříve a těch 26 hodin do odletu nějak přežít na letišti. Nevíte někdo, jestli se dá v MUC na letišti někde přespat a přečkat tak dlouhý čas? Případně nemáte někdo tip na lepší spojení do MUC?

A ještě bych se chtěl zeptat, jak to děláte s oblečením, když letíte do teplých krajů. Z DXB pokračujeme do BKK a zimní bundy ani rifle s sebou tahat nechci. Nejradši bych letěl jen v kraťasech a tričku, ale kam s věcma? :)

Díky :)


ja si myslim ze se to da stihnout. Zadne zacpy takto rano nebudou v PRG a pak na dalnici si myslim ze to bude OK. Ja jsem jednou jel se SA do FRA z Phy, mel jsem prijezd nekdy rano 7:55 a odlet v 9:25 na Maltu a prileli jsme akorat a vsechno jsem bez problemu stihnul...

nebo pokud chces mit jistotu, tak je vlakem 4/2 v 17 hod do Mnichova, spoj R 356 Albert Einstein, s prijezdem do Mnichova okolo 23 hod. Pak se presnout na letiste, najit nejaky levny hotel na letisti a pohodlne se vyspat v hotelu a letet druhy den.
ALes

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

no já nevím ale začít dovolenou tím, že bych měl trávit 24 hodin na letišti mi přijde jako úchylnost, v okolí jsou mraky hotelů tak pokud chceš mít jistotu jeď o den dřív a v klidu se ubytuj. I když ten odpolední odlet by neměl být problém, MUC se dá z Prahy dát za 3,5hodiny úplně v klidu, busem asi o trochu dýl, zácpy tam zas tolik nehrozí protože k letišti se odbočuje dost daleko před Mnichovem.
Zažil jsem tam v červenci stau tak jsem sjel o sjezd dřív a přijel jsem z druhý strany.

Jinak k těm hotelům předpokládám, že ceny v zimě budou dost dole, já tam byl v březnu a v movenpicku jsme platili 45EUR za double. A snad u každýho hotelu je zastávka mhd jejíž systém jsem mezitím pochopil :D

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od euroflyer »

půlnoční odjezd SA z Prahy je v Mnichově v pět ráno. Má smysl jít spát do hotelu s odletem ve dvě? :) Každopádně opruz to je, stačilo by tak o hodinu posunout odjezd do Mnichova ráno dopředu a byl by klid. Ale stejně při cestě do Asie ex MUC přijede člověk naprosto KO díky posunu i bez toho, že socil osm hodin na letišti.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od alesesl »

ale on leti 5.2. Tzn ze potrebuje jet bud 4.2. ale ten pulnocni 4.2. nejede. Jede rano v 7:30 nebo pak 5.2. v 7:30 a pak ve 23:55.

Takze bude muset jet 5.2. v 7:30 coz hotel nema cenu anebo vlakem ci busem 4.2. a pak prespani na hotelu samozrejme smysl ma.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

jsem myslel přijet o den dřív, netuším jak jezdí SA.
Když lítám z NUE tak na dopolední let vemu hotel, načekuju se večer a ráno rovnou na kontrolu a do letadla.
Odpolední samozřejmě vyrazím v klidu ten den ale všechno autem..
Chápu, že riskovat aby mi uletěla dálkovka je nic moc, chtělo by to zjistit kolik stojí ten vlak, oni tam maji víkendový akce kdy to stojí pár ojro..
A z Munichu to jede až na terminál, to je pohoda.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od bugr »

i když teď si říkám, že jet tam vlakem a přespat je kokotina největší, netuším kolik stojí ta jízdenka s SA?
Já osobně bych to nekombinoval a prostě bych tam letěl.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od HonzaLB »

bugr píše:jsem myslel přijet o den dřív, netuším jak jezdí SA.
Když lítám z NUE tak na dopolední let vemu hotel, načekuju se večer a ráno rovnou na kontrolu a do letadla.
Odpolední samozřejmě vyrazím v klidu ten den ale všechno autem..
Chápu, že riskovat aby mi uletěla dálkovka je nic moc, chtělo by to zjistit kolik stojí ten vlak, oni tam maji víkendový akce kdy to stojí pár ojro..
A z Munichu to jede až na terminál, to je pohoda.

SA koupená včas bývá vždy nejlevnější a nejpohodlnější: 950 zpátečka při koupi měsíc dopředu. Navíc s odvozem přímo z letiště. Vlakem se tak rychle nedostanete ani náhodou, navíc nejlevnější je 29euro jedna cesta.
mimochodem, fascinuje mě naprostá neschopnost společnosti Eurolines, která není schopná na letiště na lince z Mnichova zajíždět - přitom je to zajížďka pár kilometrů z dálnice.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Mnichov MUC

Příspěvek od HonzaLB »

ad bugr: letenka v akci vyjde sice na dva, ale kde bereš jistotu, že let také nebude mít zpoždění?))


Odpovědět