Amsterdam Schiphol airport

Odpovědět
Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Alexx »

msir píše:Nedavno jsem letel na Schipol a pilot rikal, ze ma takove specifikum, ze lezi 6 m pod pod stredni hladinou more, ale nemyslim ,ze je to pro piloty problem spis zajimavost


To asi jo, akorát jim nějaký ten budík bude ukazovat že se zahrabali pod zem ;-)


msir
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 03. 04. 2008, 09:34
Bydliště: AMS, PED
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od msir »

Alexx píše:
msir píše:Nedavno jsem letel na Schipol a pilot rikal, ze ma takove specifikum, ze lezi 6 m pod pod stredni hladinou more, ale nemyslim ,ze je to pro piloty problem spis zajimavost


To asi jo, akorát jim nějaký ten budík bude ukazovat že se zahrabali pod zem ;-)


No to bych ani nerekl (zkusenejsi me pripadne upresni) - dopravni letadla pouzivaji barometricky vyskomer - pilot po dosahnuti transition level obdrzi od ATC skutecny tlak na letisti a pilot nastavi vyskomer a "srovna" ho tak se skutecnosti

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Alexx »

msir píše:
Alexx píše:To asi jo, akorát jim nějaký ten budík bude ukazovat že se zahrabali pod zem ;-)


No to bych ani nerekl (zkusenejsi me pripadne upresni) - dopravni letadla pouzivaji barometricky vyskomer - pilot po dosahnuti transition level obdrzi od ATC skutecny tlak na letisti a pilot nastavi vyskomer a "srovna" ho tak se skutecnosti

Já jsem si akorát vzpoměl na vtip co jsem kdysi někde četl (a teď se mi podařil vygooglit):

Odposlechnuto na frekvenci BNA (letiště Nashville, Tennessee):
Člen posádky: "Moment, udali jste nám hodnoty, jako bysme byli 15 stop pod zemí!"
Věž: "Tak vysuňte periskop a koukejte plavat směr rampa!"
:-)

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od FlightDetent »

msir píše: pilot po dosahnuti transition level obdrzi od ATC skutecny tlak na letisti a pilot nastavi vyskomer a "srovna" ho tak se skutecnosti


Jo. A pokud letiste ma vysku 15 ft pod AMSL tak vyskomer naprosto spravne ukazuje NEG 15 ft.

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Bzzz »

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit, jak se dostat nejpohodlněji a nejrychleji (ne TAXIkem) do centra města? Využil jsem rozdávání letenek NE a letíme tam v sobotu na otočku. Předem díky za rady a nápady.


MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Bzzz píše:Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit, jak se dostat nejpohodlněji a nejrychleji (ne TAXIkem) do centra města? Využil jsem rozdávání letenek NE a letíme tam v sobotu na otočku. Předem díky za rady a nápady.


Asi vlakem, nádraží se nachází přímo pod Schiphol Plaza (ta je součástí terminálu), jednosměrná jízdenka stojí 3,80EUR, zpáteční 6,40EUR (jedeš-li z letiště v sobotu, jízdenka ti bude platit na zpáteční cestu i v neděli). Vlaky končí na stanici Centraal, což je přímo v centru, na Dam to je asi čtvrthodinka pěšky, odjíždí tam i spousta tramvají.. Jízda Schiphol-Centraal trvá 15-19 minut...

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Bzzz »

MK píše:
Bzzz píše:Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit, jak se dostat nejpohodlněji a nejrychleji (ne TAXIkem) do centra města? Využil jsem rozdávání letenek NE a letíme tam v sobotu na otočku. Předem díky za rady a nápady.


Asi vlakem, nádraží se nachází přímo pod Schiphol Plaza (ta je součástí terminálu), jednosměrná jízdenka stojí 3,80EUR, zpáteční 6,40EUR (jedeš-li z letiště v sobotu, jízdenka ti bude platit na zpáteční cestu i v neděli). Vlaky končí na stanici Centraal, což je přímo v centru, na Dam to je asi čtvrthodinka pěšky, odjíždí tam i spousta tramvají.. Jízda Schiphol-Centraal trvá 15-19 minut...


Díky, navíš ještě jak to jezdí často a popř. nemáš nějaký odkaz na jízdní řád toho vlaku?

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Bzzz píše:Díky, navíš ještě jak to jezdí často a popř. nemáš nějaký odkaz na jízdní řád toho vlaku?


http://www.ns.nl ... jezdí to cca každých 7-13 minut (6 spojů za hodinu), v noci po hodině

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Bzzz: Vše je přesně tak, jak píše MK. AMS je jednou z mých nejoblíbenějších destinací. Jedna z nejlepších letištních teras v Evropě, excelentní rozloha a žádná skla. Do půl hodiny jsi zmíněným vlakem ve městě, a to přímo v centru, kde máš do 10min chůze úplně vše /naprostou většinu památek, sexshopů a coffe shopů... :D /. Za cenu, kterou NE nabídl, je hřích neletět! Výborná volba a navíc jedna z mála destinací, které se dají stihnout na otočku. Já frčím 30/7.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

VÍTĚZSLAV píše:Bzzz: Vše je přesně tak, jak píše MK. AMS je jednou z mých nejoblíbenějších destinací. Jedna z nejlepších letištních teras v Evropě, excelentní rozloha a žádná skla. Do půl hodiny jsi zmíněným vlakem ve městě, a to přímo v centru, kde máš do 10min chůze úplně vše /naprostou většinu památek, sexshopů a coffe shopů... :D /. Za cenu, kterou NE nabídl, je hřích neletět! Výborná volba a navíc jedna z mála destinací, které se dají stihnout na otočku. Já frčím 30/7.


A já do AMS frčím už 12.7. s C4S 8) (tentokrát je ale mým cílem Den Haag a Rotterdam)

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

Konecne se i mně podarilo urvat slušnou letenku do AMS - 605Kc, na otocku 22.9 - snad tu jeste SKY bude :D . Takze bych to videl asi tak, ze rano stravim par hodim na terase a kolem obeda pojedu do centra - snad tech par hodin bude na prohlidku stacit......ach uz se strasne tesim :D :D

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Bzzz »

ziletka píše:Konecne se i mně podarilo urvat slušnou letenku do AMS - 605Kc, na otocku 22.9 - snad tu jeste SKY bude :D . Takze bych to videl asi tak, ze rano stravim par hodim na terase a kolem obeda pojedu do centra - snad tech par hodin bude na prohlidku stacit......ach uz se strasne tesim :D :D


Taky to tak nějak plánuju, ale manželka bude asi proti :roll:

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Bzzz »

MK píše:http://www.ns.nl ... jezdí to cca každých 7-13 minut (6 spojů za hodinu), v noci po hodině


Díky

Bzzz
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 181
Registrován: 04. 08. 2006, 10:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Bzzz »

VÍTĚZSLAV píše:Bzzz: Vše je přesně tak, jak píše MK. AMS je jednou z mých nejoblíbenějších destinací. Jedna z nejlepších letištních teras v Evropě, excelentní rozloha a žádná skla. Do půl hodiny jsi zmíněným vlakem ve městě, a to přímo v centru, kde máš do 10min chůze úplně vše /naprostou většinu památek, sexshopů a coffe shopů... :D /. Za cenu, kterou NE nabídl, je hřích neletět! Výborná volba a navíc jedna z mála destinací, které se dají stihnout na otočku. Já frčím 30/7.


Díky. Na tu legendární terasu jsem zvědavej :shock:

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Bzzz+ziletka: To je ideální řešení, centrum Amstru je celkem malý, půl den na to stačí. Navíc dopoledne je na letišti nejvíce společností z USA, posledně jsem tam napočítal devět NW v jednu chvíli... A k tomu nádherný MD-11 KLM :) .


Odpovědět