Frankfurt nad Mohanem

Odpovědět
Humberto
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 03. 2010, 19:45
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Humberto »

Super pánové,každý váš podnět je pro mne přínosem. :D


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

whiskey píše:len bacha, ci je to Fernbahnhof alebo lokal :wink:


na frankfurt hbf se dostane z obou stanic... z fernbahnhofu vlaky typu IC a ICE (vesmes v intervalu kolem 15 minut kazdy den), z regionalu se tam dostane pro zmenu REcky a Sbahnem - v pracovni dny cirka co 10 - 15 minut, o vikendech cirka kazdy dve hodiny.

nevim, jak je to ted u DBahnu se supplementy na IC/ICE...

karhu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 04. 2010, 12:05
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od karhu »

Zdravím všechny, rád bych se zeptal jakou máte zkušenost s dobou přestupu ve Frankfurtu v Terminalu 1. Konkrétně let PRG - HEL a zpět, oba Lufthansa, mezi příletem a odletem je čas 2:05, u druhého letu 1:35. Oba lety by měly být v gatu "A". Je potřeba znovu procházet bezpečnostní kontrolu (a doba na přestup se tím prodlouží), nebo zkrátka jen přejdu z gatu do dalšího gatu? Dík všem za odpověď.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Night fly »

Ne, pri prestupu mezi lety (A-A) pres security ve FRA neprochazis, rovnou se jde z gatu do gatu. Dokonce se ani neprochazi pres security pri prestupu ze schengenu ven. Cili 1h35 ti bude na prestup bohate stacit.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Kamyl »

Predpokladam, ze v pripade B-B to asi bude stejne :?:


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od OR »

Pred 14 dny jsem letel PRG-FRA-ICN-PVG a kontrolou jsem prochazel. vsechno v ramci T2, gaty tusim D neco.

karhu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 04. 2010, 12:05
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od karhu »

Díky moc Vám všem za odpověď. :wink:

karhu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 04. 2010, 12:05
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od karhu »

Aha, tak s tím přestupem je to jinak. Lety PRG-FRA-PRG jsou v gatech "B" a lety FRA-HEL-FRA v gatech "A". Rád bych se tedy zeptal, zda bude čas na přestup i v tomto případě stačit - v mapě FRA je totiž vyznačen tranzitní tunel spojující A-B. Předpokládám, že spojuje "přílety A" s "odlety B" a naopak, bez opětovné security kontroly a tudíž zdržení. Předem díky všem za odpověď.

schnukie
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28. 06. 2010, 11:30
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od schnukie »

Chtěla bych se zeptat, mam ve Frankfurtu na prestup 45 minut.. Vsichni mi rikaji, ze bych to stihnout mela, ale jak tady ctu, tak si to teda nejspis vubec nedavam.. :D da se to tedy stihnout nebo ne??? jinak kdyz letim s Lufthansou na obou trasach musim si vyzvednout zavazadla nebo mi je prevedou samy.. ?? Moc dííííky

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Kamyl »

Pokud to mas na stejne letence, zavazadla ti prelozi sami... Zda se da stihat 45 minut, to nevim, asi taky zalezi odkud kam budes "prebihat".

Karhu: Jo, tranzit tunel A-B je mimo security, prejdes z priletu do A rovnou do gate v B.

cupka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 02. 2010, 08:59
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od cupka »

Ahoj,
co se týče létání, odlétáno mám mám velmi málo ( asi 5 letů ). Nikdy jsem nepřestupoval.
Letos letím PRA-LAR s přestupem ve FRA. Tam mám 2 hodinky, to je v pohodě, ale nazpátek mám 6 hodin. Je možné vylézt úplně z letiště, jít ven a pak se vrátit, nebo musím být v odletové hale? Je podstatné to, že jsem z EU ?

Předem díky za info

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Je to v podstate jedno, odkud jsi. Vzdycky muzes letiste opustit, a pak se vratit. Samozrejme, clovek musi splnit nalezitosti na vstup na uzemi daneho statu - coz zrovna ve frankfurtu nebude problem.

cupka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 02. 2010, 08:59
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od cupka »

super, díky.
Když jste tak rychlí ... tak se ještě zeptám :-)
Jelikož letím s Lufthansou, co se týče zavazadel, ty uvidím až v cíli ( LAR, resp. PRA ) že?
Nebo při přestupu probíhá znovu odbavení ?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Night fly »

cupka píše:Jelikož letím s Lufthansou, co se týče zavazadel, ty uvidím až v cíli ( LAR, resp. PRA ) že?


S trochu stesti je uvidis uz v cili :wink: Jinak samozrejme, o zavazadla se pri prestupu nestaras, ty ti prelozi automaticky.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Marty-t »

Zajímavé jsou informace o výstavbě nové severozápadní dráhy - letadla budou nadjíždět nad 8 proudovou /4+4/ dálnicí A3... Něco málo zde: http://www.ausbau.fraport.com/cms/defau ... thwest.htm Momentálně jsou prý v polovině výstavby. Plánováno v provozu od října 2011. To jsem zvědav - dneska nad Frankfurtem krouží a čeká na povolení k přistání pravidelně docela hodně letadel...


Odpovědět