Frankfurt nad Mohanem

Odpovědět
Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Pikenin »



outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od outlier »

Myslíte, že je reálné ve Frankfurtu dát přestup za 1:10 v rámci Terminálu 1? Je to ale přestup z Prahy na let do USA, Lufthansa/United Airlines...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od whiskey »

outlier píše:Myslíte, že je reálné ve Frankfurtu dát přestup za 1:10 v rámci Terminálu 1? Je to ale přestup z Prahy na let do USA, Lufthansa/United Airlines...


velmi tesne, neriskoval by som to osobne asi.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od outlier »

Tak těsné to je určitě. Zase ale je ten den ještě jeden let do ORD s Lufthansou, snad by mě šoupli tam, i když by to bylo 5 hodin zpoždění...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Night fly »

whiskey píše:
outlier píše:Myslíte, že je reálné ve Frankfurtu dát přestup za 1:10 v rámci Terminálu 1? Je to ale přestup z Prahy na let do USA, Lufthansa/United Airlines...


velmi tesne, neriskoval by som to osobne asi.


Zase pokud to je na jedne letence... :?: Nevim, zalezelo by na okolnostech, ale je to opravdu dost nadoraz, bez jakekoliv rezervy.


outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od outlier »

Jj, je to na jedné letence od United. Tak teoreticky si tam můžu dát za stejně dobrou cenu ten pozdější let hned, ale pak zase mám čekací dobu rovnou 6 hodin, si člověk moc nevybere... Hlavně je mi jasný, že je dost pravděpodobné, že přiletím bez kufru...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Night fly »

outlier píše:Jj, je to na jedné letence od United. Tak teoreticky si tam můžu dát za stejně dobrou cenu ten pozdější let hned, ale pak zase mám čekací dobu rovnou 6 hodin, si člověk moc nevybere... Hlavně je mi jasný, že je dost pravděpodobné, že přiletím bez kufru...


O kufr bych se neobaval - prinejhorsim poleti za tech 6 hodin. A stejne tak v Tvem pripade - pokud to diky nejake vis maior nestihnes, tak holt poletis za 6 hodin.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Globik »

Omouvám se z off topic, je to dotaz k věci, byť na jiném letišti:
Co znamená "na jedné letence"? Pokud agentura vystaví jednu letenku,ale jsou na ní dva rezervační kódy (dvou airlines), považuje se to pro tento případ (uletění přípoje) a také pro odbavení zavazadel až do cíle za jednu nebo dvě letenky?

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od holovsky »

Globík píše:Omouvám se z off topic, je to dotaz k věci, byť na jiném letišti:
Co znamená "na jedné letence"? Pokud agentura vystaví jednu letenku,ale jsou na ní dva rezervační kódy (dvou airlines), považuje se to pro tento případ (uletění přípoje) a také pro odbavení zavazadel až do cíle za jednu nebo dvě letenky?


Jedna letenka znamená jeden itinerář. Bez ohledu na to kolik je tam rezervačních kódů. Prostě z místa A do B, bez ohledu na to, kolik je cestou přestupů či aerolinií.

Humberto
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 03. 2010, 19:45
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Humberto »

Vážení letečtí cestovatelé.
Vždy jsem létal přes cestovky,ale nyní budu muset letět solo.Je jasný ,že mé jazykové vybavení je na úrovni žáka druhé třídy ZŠ a proto se raději vpředstihu dotážu vás.
Pokud se mi podáří a přistanu ve Frankfurtu budu hledat prostředky,které mne dopraví na hlavní vlakové nádraží cestuji do města Erbach.Kolegové my předhazují můj špatný orientační smysl a dobře vytrénovaný smysl na přivolání krizové situace.Částečne mají pravdu.
Poradíte jak se vymotat z letiště,abych zdárně dospěl k cíli?
Opět od kolegů slyším uštěpačné poznámky,že si nedokážu zakoupit lístek na vlak,jelikož se prodávají pouze v automatech a já potřebuji tištěný obslužný manual,když si jdu koupi nescu do automatu.
Tak se raději doptám i na radu k zakoupení jízdenek.Předem všem ochotným lidem děkuji !

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Spenlik »

Ve FRA je vlakáč přilepenej hnedka na Terminál, takže to najde každej, stačí jít podle ukazatelů, pokud nejseš jazykově vybavenej tak je to tam i nakreslený :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Globik »

Spenlik píše:Ve FRA je vlakáč přilepenej hnedka na Terminál, takže to najde každej, stačí jít podle ukazatelů, pokud nejseš jazykově vybavenej tak je to tam i nakreslený :D

Ale co ten automat na jízdenky? :D

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od whiskey »

Spenlik píše:Ve FRA je vlakáč přilepenej hnedka na Terminál, takže to najde každej, stačí jít podle ukazatelů, pokud nejseš jazykově vybavenej tak je to tam i nakreslený :D


len bacha, ci je to Fernbahnhof alebo lokal :wink:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:
Spenlik píše:Ve FRA je vlakáč přilepenej hnedka na Terminál, takže to najde každej, stačí jít podle ukazatelů, pokud nejseš jazykově vybavenej tak je to tam i nakreslený :D


len bacha, ci je to Fernbahnhof alebo lokal :wink:

Ale na FF Hbf ho doveze obojí, ne?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od whiskey »

Globík píše:
whiskey píše:
Spenlik píše:Ve FRA je vlakáč přilepenej hnedka na Terminál, takže to najde každej, stačí jít podle ukazatelů, pokud nejseš jazykově vybavenej tak je to tam i nakreslený :D


len bacha, ci je to Fernbahnhof alebo lokal :wink:

Ale na FF Hbf ho doveze obojí, ne?


ked ma raz prebukovala LH na vlak do PRahy, lebo boli zrusene lety, tak som isiel od checkinu krizom cez cele letisko na Fernbahnhof vymenit letenku za listok na vlak, a odtial na lokal bahnhof zase krizom cez cele letisko, tam som nasadol na vlacik, co ma doviezol na hlavnu stanicu v meste, kedze z Fernbahnhofu tam udajne vlak nechodil, to bolo 2001 tusim.


Odpovědět