Dublin

Odpovědět
amstel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 08. 2008, 13:59
Stav: Offline

Dublin

Příspěvek od amstel »

Pokud si zvolite cestu do vecne zeleneho Irska,jednou z mosnosti je letet pres Dublin.Jsem tady 3roky a litam pravidelne co dva mesice domu na dovolenou.Vzdy jsem vyuzival irsky Aerlingus,je levny a ma i jednoduchy system koupe letenky pres laser kartu.Celkem me stvali jejich casy,kdyz letim domu do PRG tak sedam okolo 19h,a kdyz do DUB tak okolo 22.15.coz je pozde.nyni,pred 14dny jsem se rozhodl pro zmenu...CSA.Start 12.50 PRG,cil DUB 14.00.Nadhera.Ale....ztratil se mi bagl,poprve za celou tu dobu bez problemu,a najednou jsem bez baglu.mel jsem v nem vsechno,od ponozek az po holici strojek na chlupy v nose.Kdo to zazil tak vi ze je to jako byt bez casti tela.V DUB na letisti se se mnou nikdo ani nebavil,jen vypsali report,a ted jsem odkazany na kazdodenni volani do callcentre CSA.ty lidi co tam delaji obdivuju,nekteri jsou ale pekne arogantni,jak jsem zazil dneska.tak jsem se nastval a kontaktoval pravnika.bohuzel je na dovolene.takze zase musim cekat.vi nekdo jak se muzu branit,nebo co mne ceka?


brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: DUBLIN

Příspěvek od brichoni »

amstel píše:Pokud si zvolite cestu do vecne zeleneho Irska,jednou z mosnosti je letet pres Dublin.Jsem tady 3roky a litam pravidelne co dva mesice domu na dovolenou.Vzdy jsem vyuzival irsky Aerlingus,je levny a ma i jednoduchy system koupe letenky pres laser kartu.Celkem me stvali jejich casy,kdyz letim domu do PRG tak sedam okolo 19h,a kdyz do DUB tak okolo 22.15.coz je pozde.nyni,pred 14dny jsem se rozhodl pro zmenu...CSA.Start 12.50 PRG,cil DUB 14.00.Nadhera.Ale....ztratil se mi bagl,poprve za celou tu dobu bez problemu,a najednou jsem bez baglu.mel jsem v nem vsechno,od ponozek az po holici strojek na chlupy v nose.Kdo to zazil tak vi ze je to jako byt bez casti tela.V DUB na letisti se se mnou nikdo ani nebavil,jen vypsali report,a ted jsem odkazany na kazdodenni volani do callcentre CSA.ty lidi co tam delaji obdivuju,nekteri jsou ale pekne arogantni,jak jsem zazil dneska.tak jsem se nastval a kontaktoval pravnika.bohuzel je na dovolene.takze zase musim cekat.vi nekdo jak se muzu branit,nebo co mne ceka?


Holt se stane, mě to taky potkalo... jendou těsně před vánocemi v PRG, páč lenoši v MXP to nenaložili v pohodě (ten TAG se totiž zapletl s jiným a nedostal se na správný vozík).

Když Ti dali ten report, tak Ti měli dát telefon ne na Call Centrum, ale přímo na odd. reklamací - bohužel ten papír nemám v MXP, ale v PRG doma :-(

Jinak, pokud máš pocit, že to skutečně nikam nevede, tak Ti právník těžko pomůže, ale můžeš podat reklamaci, nebo-li stížnost, a to přímo přes stránky na ČSA. Určitě se Ti někdo ozve.

A propos, to nemáš cestovní pojištění? Jestliže jsi tam zůstal bez základních věcí - tak už jenom to pojištění by Ti mělo nahradit, to, že si musíš koupit zákaldní věci a pojištovna to proplatí, to však ale nepaltí v případě, když se vracíš do PRG. Tam jenom v případě ztráty/krádeže.

Pojištění mám u ECP na celý rok..

A podruhé se mi to stalo, když jsem letěl s Alitalii z Vídně přes Řím do Milána, a bohužel v Římě to tam ztratili, resp. nestihli to přeložit z letadla na letadlo a jak jsem se pak pozdě dozvěděl, FCO je tím velmi známé... naštěstí už přes FCO nemusím lítat...

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

nemusis volat vubec nikam. Pokud mas report, tak na nem je prirazeny referencni cislo. Podle toho si muzes kontrolovat tvuj file online treba tady:
http://www.csa.cz/cs/portal/online_serv ... uggage.htm
Kdyz se ten bagl nekde najde, bude to tu videt a co se s nim deje dal.

marat01
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 26. 02. 2008, 07:48
Stav: Offline

Re: DUBLIN

Příspěvek od marat01 »

Viete mi poradit nejake ubytovanie v blizkosti letiska? Mam kupenu letenku z DUB do LAX a chcem od DUB prist o den skor. A ako sa poznam, isto sa mi nebude chciet ist do nejakeho hotela alebo hostela daleko aj s kuframi :)
Vdaka za tip

Cestující
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 16. 03. 2009, 16:13
Stav: Offline

Re: Dublin

Příspěvek od Cestující »

marat01 píše:Viete mi poradit nejake ubytovanie v blizkosti letiska? Mam kupenu
letenku z DUB do LAX a chcem od DUB prist o den skor. A ako sa poznam,
isto sa mi nebude chciet ist do nejakeho hotela alebo hostela daleko aj
s kuframi :)
Vdaka za tip


Zde je přehled 26 hotelů v blízkosti letiště: http://www.booking.com/searchresults.html?aid=312311;sid=37db8fa6ef57360f47bd092343a1dd66;checkin_monthday=23;checkin_year_month=2009-4;checkout_monthday=24;checkout_year_month=2009-4;class_interval=1;iata=DUB;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre;radius=8;order=price_for_two, ceny začínají na 45 EUR.


marat01
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 26. 02. 2008, 07:48
Stav: Offline

Prestup v DUB

Příspěvek od marat01 »

Viete mi niekto poradit, ci mi staci na prestup v DUB 1,5h?
Do DUB priletim z YYZ o 8:10 a let do PRG je o 9:40 s Ryanom. Da sa ten cas na prestup stihnut?

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Prestup v DUB

Příspěvek od Smurfx »

marat01 píše:Viete mi niekto poradit, ci mi staci na prestup v DUB 1,5h?
Do DUB priletim z YYZ o 8:10 a let do PRG je o 9:40 s Ryanom. Da sa ten cas na prestup stihnut?


Pokud nemáš zavazadlo, tak ano. Pokud máš zavazadlo k odbavení, tak to bude asi trochu natěsno, protože ti to zavazadlo automaticky nepřeloží a musíš si jít zavazadlo vyzvednout a znovu odbavit.

Samozřejmě je to risk, protože lety nemáš na jedné letence a pokud bude mít let z Kanady zpoždění a let do PRG nestihneš, máš smůlu a budeš si muset zaplatit novou letenku.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Dublin

Příspěvek od RAdek »

Asi bych to risknul. V úterý jsem ale v Dublinu čekal u pásu na kufr minimálně 20 minut. Dnes, když jsem se vracel, jsem dorazil na letiště 65 minut před odletem, dělal jsem check in včetně odbavení kufru a bylo to na pohodu. Překvapilo mě ale, kolik lidí tam bylo - dlouhá fronta na rengen - a to byla sobota.

marat01
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 26. 02. 2008, 07:48
Stav: Offline

Re: Prestup v DUB

Příspěvek od marat01 »

Smurfx píše:
marat01 píše:Viete mi niekto poradit, ci mi staci na prestup v DUB 1,5h?
Do DUB priletim z YYZ o 8:10 a let do PRG je o 9:40 s Ryanom. Da sa ten cas na prestup stihnut?


Pokud nemáš zavazadlo, tak ano. Pokud máš zavazadlo k odbavení, tak to bude asi trochu natěsno, protože ti to zavazadlo automaticky nepřeloží a musíš si jít zavazadlo vyzvednout a znovu odbavit.

Samozřejmě je to risk, protože lety nemáš na jedné letence a pokud bude mít let z Kanady zpoždění a let do PRG nestihneš, máš smůlu a budeš si muset zaplatit novou letenku.


Tu by som to riskol letenkou od Ryanu a kupil by som si este jednu na poobedie. Pokial by som let s Ryanom za 5€ nestihol, tak by som asi ani nebol sklamany :)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

DUB - prilet a odlet stejnym letadlem?

Příspěvek od Night fly »

Je zvladnutelny v DUB prilet a odlet tymz letadlem (pouze s prirucakem)? Je to podobne jako v PRG, ze se vystoupi do spolecneho transitu pro vsechny (destination/transit), nebo jsou vsichni inbound pax odlifrovani nekam na imigracni a tranziti na pripadnou security?


Odpovědět