Bruselská letiště (CRL, BRU)

Odpovědět
RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od RAdek »

Gent je úžasný. Z BRU jezdí přímý vlak každou chvíli (odhahuji jednou za hodinu) - tedy myslím rovnou z letiště. Alespoň já jsem to tak absolvoval.


vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od vmachalik »

Mám v CRL 4 hodiny čas, než mi poletí další letadlo. Dá se tam někde kolem letiště vyrazit?
Dík.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od vitezslav »

Nedá... Do centra Brusselu to nestojí za to, bus jede skoro hodinu a stojí 13€ jednosměrně. Jedině do Charleroi, tuším za 3,5€, ale tam nic není. Takže spíš letištní bar. Není tam ani na co koukat - ryanair, ryanair, ryanair, ryanair, wizz a pak pro změnu ryanair...

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Cestovatel »

vmachalik píše:Mám v CRL 4 hodiny čas, než mi poletí další letadlo. Dá se tam někde kolem letiště vyrazit?
Dík.

Nedaleko letiště je velký supermarket, takže můžeš nakoupit něco na zub a zabít tak čas. Z letiště se vydej vpravo až na konec dráhy a téměř v ose je ten supermarket...

http://maps.google.cz/maps?hl=cs&q=char ... 1&t=h&z=18

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Fabo »

Stale je nejlepsi moznosti z CRL do Bruselu ten bus za 13€? Byl bych otevren i treba jizde s prestupem v Charleroi, kdyby to vyslo rekneme na 7 eur. Pripadne jak je to s parkovanim nekde na rozumnem okraji Bruselu? Pojedem minimalne 2 a to uz bych premejslel o pronajati auta z pujcovny na CRL.


Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Cestovatel »

Já jsem jel z vlakové stanice Courcelles-Motte. Je sice nutné si uděla malou procházku z letiště, ale je to zaručeně nejlevnější možnost do BRU. OW 7 EUR a RT 14 EUR

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Orus-x »

Fabo: přímý bus z CRL na Gare du Midi v Bruselu je hlavně nejrychlejší možnost. Dá se sice jet busem na nádraží Charleroi-Sud (z letiště jižním směrem), ale naprosto idiotsky to navazuje na vlaky směr Brusel. Např. příjezd na nádraží z letiště v 17:08, vlak do Bruselu mizí překvapivě v 17:07 :D Ve všední den se asi ještě dá, protože intervaly busů CRL - CRL-Sud i vlaků CRL-Sud - BRU-Midi je 0,5 hod., ale např. v neděli jezdí obé jen 1x za hodinu. A navíc vlak jede hodinu, a bus přímo z letiště taky hodinu. Do konce září stojí v celé Belgii víkendové zpáteční jízdenky na vlak 50% tarifu platného ve všední den, např. zpáteční jízdenka BRU-Oostende za 17 EUR na osobu. Taky toho lidi hodně využívají, takže vlaky jsou patřičně naplněné :) Shrnuto, pokud mi půjde o cenu a pojedu o víkendu, budu se snažit jet vlakem už z Charleroi-Sud (zvlášť, když budu vlakem z Bruselu pokračovat dál), půjde-li mi o čas, pojedu autobusem přímo z CRL na Midi (zpáteční stojí jen :) 22 EUR)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Fabo »

Jde spis o cenu a bude to 1ho a 2ho prosince. Zatim se mi nejvic libi ten vlak.

katherinecz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 33
Registrován: 05. 04. 2009, 21:55
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od katherinecz »

Měl by, prosím někdo tip, jak se dostat pokud možno co nejlevněji, z letiště chalreroi do města bruggy, z brugg do bruselu, a z bruselu zase na letiště.
Samozřejmě pročítám fóra, ale už mi z toho může bouchnout hlava, takže kdyby měl někdo zkušenost, sem s ní, prosím. Předem díky

Raulito7
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 11. 08. 2009, 15:37
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Raulito7 »

Zrovna jsem se vrátil z Bruselu, tak napisu sve poznatky o tomto letisti :wink:

Prilet: Letel jsem ze spolecnosti wizzair do Charleroi, coz je relativne male, ale velmi pekne letiste. Absolutne zde neni problem vystoupit z letadla a do maximalne dvou minut uz byt pred letistni halou. Suverene nejlepsi spoj do Bruselu je shuttle busem do "Gare du Midi" odkud navazuje v prilehlem obchodnim centru metro 2 a 6. Cesta busem trva 45 minut (maji to tam i psane a opravdu to tak trva). Jinak listek se da koupit v pravem rohu letistni haly (pri vystupu z letadla vpravo) stoji 13 eur a zpatecni 22 eur. Zpatecni ma platnost 3 mesice, takze doporucuju.

Odlet: Autobus na letiste odjizdi z uplne stejneho mista (Gare du Midi), jak prijel. Check in probiha i 2 a pul hodiny predem a to u vsech letu. Nejdriv jsem nechapal proc, ale pote mi to bylo zrejme. Tak velke kontroly jsem na zadnem letisti nezazil. Nejdrive se kontrolovala zavazadla. Velikost prirucnich zavazadel musela odpovidat klíckam, ktere jsou v rozmerech (20*40*55). Opravdu se to hodne resilo, ale pokud jste to do klece narvali, tak vas pustili dal. Problem byl hlavne u malych kufru. Doporucuju si tedy vzit batoh, jako prirucni zavazadlo. Kontrola batohu byla take velmi prisna. Ja jsem prosel celkem bez problemu, ale okolo me musela vetsina lidi vytahovat veci z batohu apod. Opravdu ten rentgen sleduji a pokud se jim cokoliv nezda, tak kontroluji.

Rada na zaver: Pokud letite z nizkonakladovou spolecnosti a chcete si pohodlne vybrat mista, tak se zde prioritni odbaveni vyplati, protoze jsou zde dve rady a prioritni jde samozrejme prvni a vzhledem k tomu, ze zde neni autobus, tak budete v letadle take prvni.

Snad jsem napsal vsechno. Pokud budou nejake dalsi dotazy, tak rad zodpovim... :wink:

katherinecz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 33
Registrován: 05. 04. 2009, 21:55
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od katherinecz »

Raulito7 píše:Zrovna jsem se vrátil z Bruselu, tak napisu sve poznatky o tomto letisti :wink:

Prilet: Letel jsem ze spolecnosti wizzair do Charleroi, coz je relativne male, ale velmi pekne letiste. Absolutne zde neni problem vystoupit z letadla a do maximalne dvou minut uz byt pred letistni halou. Suverene nejlepsi spoj do Bruselu je shuttle busem do "Gare du Midi" odkud navazuje v prilehlem obchodnim centru metro 2 a 6. Cesta busem trva 45 minut (maji to tam i psane a opravdu to tak trva). Jinak listek se da koupit v pravem rohu letistni haly (pri vystupu z letadla vpravo) stoji 13 eur a zpatecni 22 eur. Zpatecni ma platnost 3 mesice, takze doporucuju.

Odlet: Autobus na letiste odjizdi z uplne stejneho mista (Gare du Midi), jak prijel. Check in probiha i 2 a pul hodiny predem a to u vsech letu. Nejdriv jsem nechapal proc, ale pote mi to bylo zrejme. Tak velke kontroly jsem na zadnem letisti nezazil. Nejdrive se kontrolovala zavazadla. Velikost prirucnich zavazadel musela odpovidat klíckam, ktere jsou v rozmerech (20*40*55). Opravdu se to hodne resilo, ale pokud jste to do klece narvali, tak vas pustili dal. Problem byl hlavne u malych kufru. Doporucuju si tedy vzit batoh, jako prirucni zavazadlo. Kontrola batohu byla take velmi prisna. Ja jsem prosel celkem bez problemu, ale okolo me musela vetsina lidi vytahovat veci z batohu apod. Opravdu ten rentgen sleduji a pokud se jim cokoliv nezda, tak kontroluji.

Rada na zaver: Pokud letite z nizkonakladovou spolecnosti a chcete si pohodlne vybrat mista, tak se zde prioritni odbaveni vyplati, protoze jsou zde dve rady a prioritni jde samozrejme prvni a vzhledem k tomu, ze zde neni autobus, tak budete v letadle take prvni.

Snad jsem napsal vsechno. Pokud budou nejake dalsi dotazy, tak rad zodpovim... :wink:


Díky za info. Ta zavazadla mě teda netěší, ale co už.

Raulito7
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 11. 08. 2009, 15:37
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Raulito7 »

katherinecz: Nemusis se bat, pokud budes mit batoh. Ten tam vzdycky nejak namackas, ale s temi kufry je to horsi.

Too all: Jinak Brusel je opravdu hezke mesto. Pro Ty co leti poprve:

Doporucuju videt: "Grand Place", "Mini Evropu" a z moderniho "Evropsky parlament".

Nedoporucuju: "Atomium", "Royal Palace" a z moderniho "Evropskou komisi". :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od flyingblue »

Raulito7 píše:Too all: Jinak Brusel je opravdu hezke mesto.


... hm ... V porovnani s downtownem Los Angeles je Brusel hezke mesto, lec znam spoustu hezcich mest v Evrope. Brusel bych nezval nechutnou spatlaninou ruznych stylu, kde naflakali moderni architekti svoje sklenene krabice necitlive do okoli zastavby.

Raulito7
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 11. 08. 2009, 15:37
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Raulito7 »

Souhlasim...Nicmene centrum u Grand Place je opravdu hezke, ulicky se starymi baraky a Grand place samotne to stoji za podivani.

Nejaky tipy na dalsi mesta v Evrope? Mam totiz spoustu planu, ale nemuzu se rozhodnout ktere :D

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od ziletka »

Podle me urcite stoji za to Rim, pro me nejkrasnejsi evropske mesto.....kdych mohl, byl bych tam kazdou chvili.


Odpovědět