Trapani (TPS)

Odpovědět
Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Trapani (TPS)

Příspěvek od Cestovatel »

Moderní, příjemné a na případný krátký přestup na tentýž letoun za 25 minut optimální letiště. Jedinou opravdu atraktivní linkou je spoj Trapani - Pantelleria (PNL), kterou operuje Meridiana/Eurofly za cca 80 EUR rt. Ostrov Pantelleria má jedno z nejztracenějších letišť ve Středozemním moři v oblasti jižní Evropy a je pro náruživé cestovatele zajímavým cílem, kam mnoho dobrodruhů nezavítá.

Doprava z letiště do Trapani:

Veřejný autobus navazuje na přílety letadel s 30 minutovou rezervou na přestup. Jízdní řád je vyvěšen u zastávky 20 metrů před terminálem. Jednosměrné jízdné stojí 2,20 EUR, zpáteční otevřenou jízdenku koupíte za 3,40 EUR. Lístky lze koupit v odletové hale u "baru", případně u řidiče. Konečná autobusu po 45 minutách jízdy je v přístavišti naproti trajektům nejen na Egadské ostrovy

Terravision si jednosměrné jízdné do Trapani cení na 8 EUR a zpáteční za 16 EUR, ovšem primárně je určen pro cestující do Palerma, kteří mají při nákupu jízdenky přednost.

Informace o Trapani:

Podprůměrné italské město, jehož centrum ničím zvláště neoslní. Co však doporučuji při návštěvě rozhodně nevynechat, je historické město Érice, která leží nad Trapani ve výšce 751 metrů nad mořem. Nejpohodlněji se do hradbami obklopeného městečka dopravíte 3 km dlouhou veřejnou lanovkou, jejíž výchozí stanice leží na okraji Trapani, kam lze od nábřeží dojít za cca 60 minut chůze. Jednosměrné jízdné je 3 EUR, zpáteční pak 5,50 EUR.

Trajekty na Egadské ostrovy:

Na ostrov Favignana jezdí celkem tři lodní společnosti. Dvě se v jízdním řádu vzájemně prokládají a používají katamarány. Jednosměrná jízdenka stojí u obou společností stejně čili 8,80 EUR, zpáteční pak dvojnásobek. Odjezdy jsou téměř každou hodinu či častěji. Cestu zvládnou za 30 minut. Jízdenky koupíte na molu u lodí. Třetí společnost s lodní "Zeus" je nákladní loď operující třikrát denně, jež nabízí jednosměrné jízdenky za 6,50 EUR. Optimální spíše při návratu z ostrova. Doba jízdy je 60 minut.

Informace o ostrově Favignana

Ostrov Favignana je bohem zapomenutý kout Itálie, kde vládne uvolněná atmosféra a sicilská mafie zde nechává oddychovat vysloužilé členy. Největší zajímavostí ostrova je dnes již zřícenina hradu Monte Santa Caterina tyčící se ve výšce 314 metrů nad mořem, odkud jsou nádherné výhledy na okolní ostrovy. Kdo se chce vykoupat v průzračném moři, nechť mu poslouží pláže Lido Burrone a Cala Azzurra. Ostrov je malých rozměrů, tudíž lze vše zvládnout po vlastní ose během jednoho dne. Kdo je pohodlnější povahy, může využít minibusů pro důchodce, které jezdí k oběma plážím.


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od HonzaLB »

Trapani mě velmi mile překvapilo, v době sněhu ideální únik k teplu, ještě včera se dalo krásně koupat:)A dovolím si tvrdit přesně opak Cestovatele: Trapani je nádherné město plné baroka - hlavní dvě třídy uprostřed jsou zvláště večer a v noci dokonalé, jeden barokné obří palác vedle druhého, samozřejmě, v provedení made in sicily, takže trošku v rozpadu. Erice mě naopak silně zklamalo, takové turistické ghetto, jeden krám se suvenýry vedle druhého. Favignana je příjemný relax až na šílené ceny trajektu, to je trošku zlodějina. Sicílie je hodně zajímavá destinace, která se dá chvíli milovat a chvíli nesnášet, ale je třeba to zažít. Stejně jako vnitrostátní linky FR po Itálii, zvyky Italů v letadlech a střet s přísnými pravidly FR, to je zážitek:)
pár inspirací pro sicílii na fotkách
http://picasaweb.google.com/jansura/SicilieMilano#
Naposledy upravil(a) HonzaLB dne 19. 10. 2009, 22:05, celkem upraveno 1 x.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od creyman »

Já se naopak musím přidat k Lukášovi. Předem díky za tip na Erice, jinak mě opravdu toto město neoslovilo. Z Italských měst, která jsem hlavně díky Ryanu navštívil v mém, žebříčku naprosto poslední místo. Večer při osvětlení dejme tomu jeho nestarší část, ale jinak město během dne pro cestovatele naprosto o ničem. Lanovka nad městem naopak veliké zpestření a nejen historické město, ale i výhledy stojí za to.

Pokud budete hledat konečnou lanovky, chce to jít né podél přístavu, kde se pak nakonec zamotáte mezi domy a jdete do trojúhelníku delší trasou, ale přímo po hlavní třídě ať neuděláte chybu jak my!

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od HonzaLB »

creyman píše:Já se naopak musím přidat k Lukášovi. Předem díky za tip na Erice, jinak mě opravdu toto město neoslovilo. Z Italských měst, která jsem hlavně díky Ryanu navštívil v mém, žebříčku naprosto poslední místo. Večer při osvětlení dejme tomu jeho nestarší část, ale jinak město během dne pro cestovatele naprosto o ničem. Lanovka nad městem naopak veliké zpestření a nejen historické město, ale i výhledy stojí za to.

Pokud budete hledat konečnou lanovky, chce to jít né podél přístavu, kde se pak nakonec zamotáte mezi domy a jdete do trojúhelníku delší trasou, ale přímo po hlavní třídě ať neuděláte chybu jak my!

každý má jiné preference, jinak tam jede k lanovce bus č. 23:)lanovka mi přišla na erice to nejlepší.dobrý výlet například s půjčením kola je do Nubie k výrobě mořské soli, velmi zajímavá podívaná, cca 7 km z centra

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od Cestovatel »

creyman píše:Pokud budete hledat konečnou lanovky, chce to jít né podél přístavu, kde se pak nakonec zamotáte mezi domy a jdete do trojúhelníku delší trasou, ale přímo po hlavní třídě ať neuděláte chybu jak my!

Však jsem místo nástupní stanice uvedl v odkazu na mapu, tak to šlo intuitivně odhadnout, že nejlepší je jít po hlavní estrádě stále rovně a těsně před koncem odbočit vlevo. Alespoň jste detailně prozkoumali zákoutí Trapani.


tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od tatranka »

Vyuzil jsem take na pristi rok centovek od ryanairu a chystam se do Trapani.
Mate nekdo osobni zkusenosti s ubytovanim? Preferuji centrum, levnejsi hotel/hostel.
Hledat samozrejme umim, ale radeji bych osobni zkusenot.

Jak s navstevou Palerma? Nevyplati se pujcit auto nez platit cca 20E za zpatecni autobus?

No a v neposledni rade. Jak jste resili cestu PRG - BGY - PRG.
Po padu SkyEurope se to trochu zamotalo.

Na cestu tam asi risknu Wizz s letem do Bergama.
Ale na zpatecni ceste se mi nechce nocovat v Bergamu.
Jedna se mi o pondelek a co jsem zatim nasel je BGY-CRL s Ryanem a CRL-PRG s Wizz

Diky

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od HonzaLB »

tatranka píše:Vyuzil jsem take na pristi rok centovek od ryanairu a chystam se do Trapani.
Mate nekdo osobni zkusenosti s ubytovanim? Preferuji centrum, levnejsi hotel/hostel.
Hledat samozrejme umim, ale radeji bych osobni zkusenot.

Jak s navstevou Palerma? Nevyplati se pujcit auto nez platit cca 20E za zpatecni autobus?

No a v neposledni rade. Jak jste resili cestu PRG - BGY - PRG.
Po padu SkyEurope se to trochu zamotalo.

Na cestu tam asi risknu Wizz s letem do Bergama.
Ale na zpatecni ceste se mi nechce nocovat v Bergamu.
Jedna se mi o pondelek a co jsem zatim nasel je BGY-CRL s Ryanem a CRL-PRG s Wizz

Diky

na ubytko doporučuji penzionek I Colori Del Vento, dvoulůžák opravdu dobře vybavený a s mimořádně příjemnou majitelkou mluvící plynule anglicky 50 euro. www.icoloridelvento.it
Cestu do Palerma autem bych nedoporučoval, hůře dopravně řešené město na světě snad neexistuje a magistrála spojka vám bude poté připadat jako plynule jedoucí cesta. Max. zaparkovat někde před městem. Jinak auto je po Sicílii dost nutnost, veřejná doprava s výjimkou cesty Trapani - Palermo fakt nic moc.
Spojnice PRG-BGY je nejlepší, s noclehem na Hahnu se dá v centovkách najít i routing PRG-HHH-BGY-TPS nebo i bez přestupu v BGY.

tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od tatranka »

Zkusel jste nekdo autobus ktery vyjizdi v 5:00 z Trapani a je v 5:40 na letisti. Mam pak odlet Trapani - Bergamo v 6:30. Je to realne?

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od creyman »

tatranka píše:Zkusel jste nekdo autobus ktery vyjizdi v 5:00 z Trapani a je v 5:40 na letisti. Mam pak odlet Trapani - Bergamo v 6:30. Je to realne?


Autobus jsem nezkoušel v pět ráno, ale asi v šest večer a i v dopravní špičce tam za 45-50minut byl. Zastaví přímo před halou, je to malé letiště určitě se to stihnout dá v pohodě. Pokud letíš s příručním určitě bych se nebál. Počítám, že bus bude plný ldí na ranní odlet, tak je řidič dostatečně motivován jezdit na čas :-)

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od Tonda 2 »

takhle brzo ráno je fakt minimální provoz,příjíždí bez zpoždění,odjezd je buď 4:45 od přístavu,nebo 4:50 od autobusového nádru(hned vedle vlakového)

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od context »

Tonda 2 píše:takhle brzo ráno je fakt minimální provoz,příjíždí bez zpoždění,odjezd je buď 4:45 od přístavu,nebo 4:50 od autobusového nádru(hned vedle vlakového)


chystám sa tam za týždeň, ocením akékoľvek dalšie info. Tipy na pláže, atď...

honzis01
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 08. 2010, 22:16
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od honzis01 »

Ahoj mám koupený letenky na září.V plánu mám Egadské ostrovy poraďte jak s ubytováním (kempováním) Díky.

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od Avathar »

nejnovější zkušenost ze 4.4.2011 - letiště je zhruba od 1.15 do 4.00 v noci zavřené, policie všechno vyžene před terminál.
K vidění starty/přistání: tankovací letadla, AWACSy a f16 + eurofightery + sem tam ryan :)

Orlando Tour
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 26. 12. 2012, 21:26
Stav: Offline

Re: Trapani (TPS)

Příspěvek od Orlando Tour »

Itálie - Sicilie - Trapani 2009
6. 1. 2013


zážitky z cestování se pro mě staly drogou. Je jasné,že low cost cestování jsem úplně propadl, neboť okamžitě po přistání využívám každou volnou minutu k tomu,abych začal vymýšlet další nové varianty kam se podívat příště. Okolnosti jsou však tomu nakloněny. Řekněte sami. Dá se vůbec odolat nabídkám letenek za 1 Eur a někdy i za 0,01 Eur. Někdo řekne , že to není možné . Druhý , že je to možné pouze za nějakých podmínek . Třetí , že stejně nemá v tom termínu čas. Ze mě se však stává lovec výhodných nabídek orientovaných na low cost cestování. Svoje oblíbené záložky v počítači stále doplňuji o další a další weby s touto tématikou. Takže koho to zajímá a nenudí čtěte další a další články. Rád se s Vámi podělím o svoje zkušenosti a zážitky. Výsledke může být následující výlet. Jednou z otázek bývá zda letenek za takovou cenu bývá v letadle více nebo pouze 1 až 2. Pravdou je ,že ne vždy se podaří sehnat více než 4 místa najednou. Možností je ,že koupíte např 2 místa za 1 Eur a další dvě např. Za 8 Eur.
Dal jsem si pro sebe následující úkol. Zajistit podobný výlet někam do tepla celkem pro 8 dospělých. Jdeme na to. Poletíme až koncem října a alespoň na 5 dní . Nejlépe zajímavá destinace s možností poznávání a eventuálně koupání. A nejlépe bez nutnosti spát na letišti . To se nakonec ukáže jako nejtěžší podmínka. No a nakonec dostávám tento pro někoho neskutečný výlet .
Plán výletu :
28.10.2009 Odlet dopoledne z Bratislavy do Trapani ( Itálie – Sicilie )
01.11.2009 odpoledne Trapani - Roma a následně Roma – Alghero ( Sardinie )
02.11.2009 odpoledne Alghero – Pisa
03.11.2009 ráno Pisa – Bratislava
Sám jsem zvědavý jak něco takového může dopadnout v 8 lidech.
Pokud si rádi zavzpomínáte na období extralevných letenek a chcete přečíst pro inspiraci náš trip
a podívat se na fotky z těchto míst pokračujte zde:
http://www.brnolowcost.estranky.cz/clan ... -2009.html
Mnoho zajímavých tripů přeje Orlando Tour


Odpovědět