SOF - bus do mesta?

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

SOF - bus do mesta?

Příspěvek od MEA »

Caute!

viete niekto, ci sa da dostat do Sofie centra, resp. na autobusovu stanicu smer Samokov zo sofijskeho letiska MHDckou? Ak ano, kolko to asi trva, pripadne nejake rady,

dik!


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: SOF-bus do mesta?

Příspěvek od creyman »

V Sofii se kupuje lístek u řidiče. Řidič prvního busu tvrdil, že je nemá. Nechali jsme ho jet bez nás a na druhého jsme byli rovnou neodbytní. Prodal asi šest lístků a dalším cestujícím opět stejná písnička, že už je nemá... Tak je tam zase nechal.. Inu dohoda s místními taxikáři. A hle na druhé zastávce od letiště už se lístky záhadně objevily a domorodcům je vesele prodával. Jeden stojí leva. Platí stejně po celé Sofii. Pokud chceš pošlu ti je mám jich doma ještě šest. Napiš na soukromě adresu.
Podruhé jsme jeli taxíkem a platil to kolega, pak jsme klasicky zjistili, jak se nechal napálit. Víme jak to s taxi vypadá u nás a tak není se co divit, když je člověk na balkáně.
Jinak nevím čím letíš mají menší starší terminál, tam létá asi Wizz ap. a pak nový větší. Pěšky je to asi 1,5-2Km.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: SOF-bus do mesta?

Příspěvek od Zdenek »

listky prodavaj v terminalu

krakonos
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 15. 01. 2010, 12:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SOF-bus do mesta?

Příspěvek od krakonos »

Pred 2 lety jsme po priletu na stary terminal meli stejny problem s nakupem listku na bus MHD. Byl patek odpoledne, vsechny trafiky zavrene. Jedinou moznosti byl tedy nakup jizdenek u ridice. Nekolik ridicu po sobe tvrdilo, ze uz zadne jizdenky nemaji, takze jsme nakonec nastoupili do marsrutky jedouci smerem do centra. Kolegove to riskli bez listku a hned na druhe zastavce je cekal revisor. Pokud me pamet neklame, do centra to muze byt 30-45min. Jeste si zjisti, jestli autobusy do Samokova nahodou nejezdi z jineho nez centralniho autobusaku (tusim z jizniho).

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: SOF-bus do mesta?

Příspěvek od OR »

Zdenek píše:listky prodavaj v terminalu


Presne tak, listky se prodavaji v trafice v terminalu, autobus 284 je v centru (Orlov Most, Universita Klimenta Ohridskeho nebo General Gurko) za cca 20 minut. Pri jizde s kufrem je nutne koupit listek i pro kufr (stejny jako pro dospeleho za 1 BGN). Nevegel jsem to, ale jednou jsem to ukecal.

Co jsem neukecal, kdyz mne chytila revizorka s liskem na metro v autobuse ( jednorazove listky na metro donedavna neplatily na povrchovou dopravu i kdyz stoji stejne). Stalo mne to 5 leva oficialni pokuty i kdyz se mne zastal cely autobus.


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: SOF-bus do mesta?

Příspěvek od MEA »

Dik za rady chalani, inak ano je pravda ze my sa budeme potrebovat na juzny autobusac. Ak niekto vie, kde sa prestupuje, budem vdacny za info. Creyman dik za ponuku, adresu som poslal, necuduj sa, ze je v nej Nitra a tu mam Martin na vizitke, byvam v oboch z miest, ale ked idem do VIE, je mi blizsie z Nitry. Taxikari v SOF asi nic moc, ze? Jeden Bulhar tvrdil ze na juzny busak to bude cca 5-7 euro, ale ak je bus s prestupom, rad sa vyhnem vyjednavaniu s taxikarmi...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: SOF-bus do mesta?

Příspěvek od OR »

Taxiky jsou vetsinou levne, 5-6 euro by mela byt zhruba oficialni cena. Oficialne tusim 0,4 BGN za bouchnuti dverma a 0,2 BGN za kilometr.
Ja se radsi dopravuju autobusem a nebo se tam necham odvezt.
Z letiste jsem jel taxikem jednou - vecerni letadlo z Prahy obcas nechytne posledni autobus navic jsem jeste reklamoval kufr. A u hotelu Pliska coz jsou cca 2km uz bylo na taxametru 29 BGN (cca 15 EUR), tak jsem se tam nechal vyhodit, zaplatil 29 BGN, zeptal se taxikare, jestli to je normalni a on mi se skodolibym usmevem ukazal, ze ma podle zakona oznacene auto.
Na cenovce 0,16 leva za kilometr on ma schvalne umazanou desetinnou tecku a ma tam 016 leva za kilometr coz je 16 leva :-).
A dokud mu to nezaplatim, neda mi kufr. A klidne at zavolam na policajty, ze to ma oznacene dle zakona.
Podival jsem se co to je za firmu, licenci mel a dokonce se jmenoval velmi podobne, jako nejvetsi sofijska taxikarska firma OK trans (myslim OK transport). Stejny auto, stejna barva, podobny logo.
V noci jsem si toho nevsiml, za blbost se plati.
Pak jsem vetsinu cesty do mesta dojel asi za 6 leva s beznym taxikem.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: SOF - bus do mesta?

Příspěvek od MEA »

nakoniec bolo fajn, aj pre ostatnych pridavam info: bus 84 chodi medzi centrom a starym terminalom1, 284 chodi centrum-novy teminal2. oficialny taxik je ok, ale ako tu kolega pise, treba dat bacha. inak som sa zasmial na vlastnej blbosti - ako sa klame vo zmenarnach som vedel uz dobrych 10 rokov (styl praha 90te roky) ale predsa ma dostali. ponahlal som sa jedno rano v sofii na bus a klasika tabula 1,95 kurz za euro. ale vnutri uz mali tabulku ovela mensiu s kurzom 1,59 a tym, ze ten 1,95 plati len pred takym a takym datumom, cize cisty ojeb. sice som menil len 40 eur tak ma az tak neobtiahli ale aspon som im pekne vynadal a vam radim, pytajte sa jedine: "kolko leva u vas presne dostanem za XXX eur?"

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SOF - bus do mesta?

Příspěvek od Fabo »

1,59... ze si im skocil na taky stary trik... :) Istota je vyberat to rovno z bankomatu v BGN. Tie poplatky tiez nie su az take strasne.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: SOF - bus do mesta?

Příspěvek od MEA »

Fabo píše:1,59... ze si im skocil na taky stary trik... :) Istota je vyberat to rovno z bankomatu v BGN. Tie poplatky tiez nie su az take strasne.


ale ja som to rano utekal na bus, tak som sa oJBabral na nepozornosti. bankomat pouzivam vzdy, ale teraz bolo na karte velke dubove...

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: SOF - bus do mesta?

Příspěvek od Zdenek »

Fabo píše:1,59... ze si im skocil na taky stary trik... :) Istota je vyberat to rovno z bankomatu v BGN. Tie poplatky tiez nie su az take strasne.

Rozhodně menší než při takovémto omylu. A buď rád, že jsi nedostal falešné peníze.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: SOF - bus do mesta?

Příspěvek od Airbus380 »

Letím do Sofie v půlce září nočním Austrianem, který v SOF přistává v 01:50. Dá se nějak v tuto dobu dostat do centra busem? jezdí o v noci? Dík.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: SOF - bus do mesta?

Příspěvek od OR »

Posledni mestsky bus 284 do centra jede nejak kolem 23.00.

Web MHD v Sofii:
http://www.sumc.bg/bg/

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: SOF - bus do mesta?

Příspěvek od Nicolas »

Airbus380 píše:Letím do Sofie v půlce září nočním Austrianem, který v SOF přistává v 01:50. Dá se nějak v tuto dobu dostat do centra busem? jezdí o v noci? Dík.


Autobusem asi ne, ale můžeš jet taxi. V Bulharsku jsou hodně levná, z letiště do centra to vychází na 6 leva ve dne (75Kč), v noci to bude pochopitelně trochu dražší. Oficiální partner letiště je OK Taxi, jinou taxi službu neber. Při východu z tranzitu jsou na pravé straně.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: SOF - bus do mesta?

Příspěvek od Airbus380 »

Děkji za infirmace. Sice přišly až pár hodin potom, co jsem tam byl, ale i tak... :D
Jinak jsem jel tim taxíkem, nazpátek busem :wink:


Odpovědět