Madrid - Barajas

Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: Madrid Barajas

Příspěvek od Janur »

ziletka píše:Mate nekdo zkusenosti s hotelem IBIS MADRID AEROPUERTO BARAJAS? Jak daleko je to z nej k terminalu,da se to zvladnout pesky? Dik.


Neda. Musi se jit pres dalnici. Na taxik tak zapomen, protoze sice to trva asi 5 min, ale bud te nebudou chtit vzit (3x) nebo po tobe bude pri prijezdu chtit 20 euro, prestoze taxametr ukazuje asi 4.80.
Shuttle taky nejezdi.
Idealni je dojet metrem jednu stanici za letiste a pak jit asi sedm bloku zpatky k hotelu.

Hotel samotnej je ok, a levnej.


Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Madrid Barajas

Příspěvek od Spenlik »

Jak je to tam s focením? Dá se? Mám na přestup cestou tam 2 a pul hodiny a cestou zpátky 4 - popř. dá se s příletem v 15:30 a odletem 19:40 stihnout nějakej rychlej okruh po městě?

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Madrid Barajas

Příspěvek od gr09 »

Spenlik píše:Jak je to tam s focením? Dá se? Mám na přestup cestou tam 2 a pul hodiny a cestou zpátky 4 - popř. dá se s příletem v 15:30 a odletem 19:40 stihnout nějakej rychlej okruh po městě?

Za 4 hodiny by se uz neco dalo, i kdyz obcas pak bejva takhle odpoledne naval na security, takze bych do toho asi nesel. Ale jestli mas dobrej zoom, tak ze vsech terminalu v MAD je super vyhled.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Madrid Barajas

Příspěvek od pavelpmi »

Já bych asi při čtyřech hodinách mezi lety (což může být tak tři hodiny času) do města nejel. Metro jelo celkem dlouho, navíc do centra je to minimálně jeden, spíš dva přestupy. A obzvláště po T4/S je celkem dost chození.
Focení přes okno z terminálu.

Crouch
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 20. 02. 2010, 13:17
Stav: Offline

Re: Madrid Barajas

Příspěvek od Crouch »

Ahoj,

19. června mám v plánu přiletět do Madridu a mám tam skoro 24 hod. na přestup na trasu MAD-LIM (přestup v Miami). Chtěl bych se zkušenějších cestovatelů zeptat na pár otázek :)

Vzhledem k tomu, že tam mám dost času (pokud všechno půjde podle plánu), tak bych se asi rád podíval do města. Má někdo zkušenosti s nějakým (pokud možno co nejlevnějším) ubytováním v blízkosti letiště, abych se co nejrychleji a nejpohodlněji dostal ráno na letiště? S tím souvisí další otázka - pokud bych se rozhodl pro hodně low-budget cestu - jak se a letišti v Madridu spí? :-)

Ještě jednu otázku bych měl - plánovaný přílet do Madridu cestou zpět je v 9:05, letadlo do Prahy odlétá 13:40, není to příliš velký risk? (jedná se o dva oddělené lety) Jde mi o to, jestli si radši nezarezervovat letenku až na druhý den.

Díky moc za všechny odpovědi!
Adam


dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: Madrid Barajas

Příspěvek od dedik77 »

Ahoj Adame,

vynasnažím sa ti odpovedať na tvoje otázky:

- moj trip 10/2011, PRG - MAD, s CSA
- prilet pred polnocou, spal som na letisku (terminaly su ciste)
- sedačky su kovove a spat sa na nich nedá (železné operky pod ruky)
- spal som na zemi (T4)
- od 05:00 funguje metro (priame spojenie do centra M: Sol), preto celodenný lístok, cena max 5 euro (platnosť 24 hod ako v PRG, nie LHR)
- smerom k metru najdeš box na kupu listku (platba kartou, alebo cash)
- na letisku je dostatok map mesta (opak oproti Barcelone El Prat)
- vstup do 26 rokov zdarma, (ak mas ISIC, aj komb.studium) do muzea Prado
- super zazitok f.stadion Santiago B.
- ubytko Hostelworld v centru - nic moc)
- TOP 10 http://www.youtube.com/watch?v=E3jpXvI-8v4

Akou spolocnostou letis?

Erik

metro Madrid.jpg



Crouch píše:Ahoj,

19. června mám v plánu přiletět do Madridu a mám tam skoro 24 hod. na přestup na trasu MAD-LIM (přestup v Miami). Chtěl bych se zkušenějších cestovatelů zeptat na pár otázek :)

Vzhledem k tomu, že tam mám dost času (pokud všechno půjde podle plánu), tak bych se asi rád podíval do města. Má někdo zkušenosti s nějakým (pokud možno co nejlevnějším) ubytováním v blízkosti letiště, abych se co nejrychleji a nejpohodlněji dostal ráno na letiště? S tím souvisí další otázka - pokud bych se rozhodl pro hodně low-budget cestu - jak se a letišti v Madridu spí? :-)

Ještě jednu otázku bych měl - plánovaný přílet do Madridu cestou zpět je v 9:05, letadlo do Prahy odlétá 13:40, není to příliš velký risk? (jedná se o dva oddělené lety) Jde mi o to, jestli si radši nezarezervovat letenku až na druhý den.

Díky moc za všechny odpovědi!
Adam

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Madrid - Barajas

Příspěvek od pavelpmi »

Data za 2012:
1. MAD 45,19 mil. cestujících (-9 %)
2. BCN 35,1 mil. (+ 2,2 %)
3. PMI 22,6 mil. (-0,3%),

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Madrid - Barajas

Příspěvek od skrita »

pavelpmi píše:Data za 2012:
1. MAD 45,19 mil. cestujících (-9 %)
2. BCN 35,1 mil. (+ 2,2 %)
3. PMI 22,6 mil. (-0,3%),


Zajímavá data, zrovna jsem o tom četl nějaké články ve španělských novinách. Expanze BCN i MAD byla prý nadbytečná, kapacita daleko přesahuje poptávku a dluhy zůstávají. No nevím, jisté je to, že ve Španělsku se z celkového počtu 47 letišť pohybuje v černých číslech asi jen 8-10 (patří k nim tradičně PMI). Na druhou stranu, přihlédneme-li k tomu, v jaké bryndě tato země je, není to ještě nejhorší.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Madrid - Barajas

Příspěvek od happyna »


doktor23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11. 02. 2013, 23:21
Stav: Offline

Re: Madrid - Barajas

Příspěvek od doktor23 »

Dobrý deň, mal by som letieť z Viedne cez Madrid do Miami a na prestup by som mal mať 1 hodinu 10 minút. Terminály by mali byť 4 a 4S. je to možné v pohode stihnúť?
Ďakujem za odpovede.

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Madrid - Barajas

Příspěvek od jay80 »

doktor23 píše:Dobrý deň, mal by som letieť z Viedne cez Madrid do Miami a na prestup by som mal mať 1 hodinu 10 minút. Terminály by mali byť 4 a 4S. je to možné v pohode stihnúť?
Ďakujem za odpovede.


Stihnout by se to teoreticky při dobrém sportovním výkonu dát mělo, není-li zpoždění (otázka je, jak to dopadne se zavazadly). Každopádně mezi 4 a 4S jezdí co chvíli terminálový vláček.

doktor23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11. 02. 2013, 23:21
Stav: Offline

Re: Madrid - Barajas

Příspěvek od doktor23 »

Ďakujem, radšej som zvolil prestup v Londýne s dostatočnou časovou rezervou

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Madrid - Barajas

Příspěvek od stano »

Chcel by som sa spytat, letim VIE - MAD - FUE. V MAD je teoreticky cas na prestup 90 minut, prakticky o nieco viac, nieco do 2 hodin. Lenze az teraz som sa dozvedel, že z VIE leti Air Berlin a z MAD Iberia. To znamena, ze AB prileti na T4 a IB pojde asi T1 ? Je realne to stihnut ? Letenky su zakupene ako let Iberie. Vopred dakujem za pomoc.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Madrid - Barajas

Příspěvek od alesesl »

stano píše:Chcel by som sa spytat, letim VIE - MAD - FUE. V MAD je teoreticky cas na prestup 90 minut, prakticky o nieco viac, nieco do 2 hodin. Lenze az teraz som sa dozvedel, že z VIE leti Air Berlin a z MAD Iberia. To znamena, ze AB prileti na T4 a IB pojde asi T1 ? Je realne to stihnut ? Letenky su zakupene ako let Iberie. Vopred dakujem za pomoc.



2 hodky jsou akorat na prestup. Toho bych se nebal. Kdyz to mas koupene na jedne letence, tak uz bych to vubec neresil. V pripade jakeho kokoliv problemu, te IB prebookuje zdarma na jiny lety do FUE.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Madrid - Barajas

Příspěvek od stano »

Vdaka za skoru odpoved.


Odpovědět